Споделена история от Други

Имам проблем! Постоянно искам да си карам колата.
Както разбирате от заглавието имам проблем, а той е че постоянно искам да си карам колата нанякъде безцелно. Доста често се случва да ставам, правя си сутрешната рутина, ям и веднага излизам да карам нанякъде безцелно по 2-3 часа. Лятото когато е по-приятно и по-топло също излизам късно вечерта и се прибирам към 3-4, отново за да карам колата. Почвам да си мисля че това е някакво пристрастяване, а по-лошото е че и разходите си вървят. На всеки 2-3 дни зареждам по 20-30 лева. Дори Юли месец като си сметнах разходите за гориво излязоха към 500 лева за един месец. Трябва да си намеря някакво занимание май. Просто ми е приятно да си карам безцелно където си искам, особено вечер, да си надуя музиката и да не мисля за нищо. Някой като мен?

Коментари

1.   Човече аз съм същия. Карал съм по 4 часа без спиране и без посока. Мога да карам постоянно и съответно се отразява и по моя джоб. Кво ти пука как изглежда отстрани. Карай си, посещавай разни места и си прави кефа.

2.   Лошо няма, стига да можеш да си го позволиш. Аз също обичам да карам, но гледам да се ограничавам в рамките на бюджета.

3.   Малко е пресилено твоето, но и аз обичам да карам безцелно след напрегнат ден, не мислиш за нищо и действа отпускащо, но го правя 1 път седмично

4.   Аз като си взех книжката имах такъв мерак, че на ден правих между 12-16 часа шофиране. И това продължи първите 6 месеца. Добре, че бяхме повечко хора, където обикаляхме заедно с колата, че събирахме пари за гориво. Всичките ми джобни отиваха в резервоара. Вече 4 години и половина имам книжка и над 250хил км навъртяни. Все още обожавам да шофирам, но отдавна не карам толкова много часове и километри. Омръзва си малко или много.

Карай щом ти е кеф. В един момент или парите ще свършат или меракът ти ще мине.

Ж 22

5.   И аз съм така.Живея в чужбина и за 8 години съм продухал над 150 000 евро за бензин.Не съм богат, дори още собствено жилище нямам.А това си е една голяма къща тука където живея.Но това е страшна мания.Докарвала ме е до фалит няколко пъти.Като наркотиците е.Не съм се прибирал в нас със седмици и съм се губил по магистралите на Германия.Много пъти и бензин съм крал, когато съм нямал пари.По полициите съм лежал с дни заради жалби за краден бензин от бензинджии.Търси начин да се отървеш на време.

6.   Ето ти по-евтин вариант:
1. пускаш си някакъв запис на автомобил в движение на компютъра.
2. сядаш на стола, затваряш очи и спираш да мислиш за нещо.

Ако имаме късмет, мозъкът ти ще се почувства като в колата. В краен случай можеш да си купиш някакъв стол, който да симулира донякъде чувството за движение с колата - нещо масажно или каквото там откриеш. Едва ли ще е по-скъп от 500 лева всеки месец в рамките на година! Но и да е, поне няма да става по-скъп - за колкото го купиш, за толкова.

7.   Да, и аз съм така. Понякога с часове съм шофирала без посока. Страхотен релакс ми е било. Но от началото на минлата година започнах да карам повече колело. И вече ми е по- хубаво с колелото.

8.   Аз пък съм точно обратното на теб...имам книжка от 1 година, но не карам. Някак си не ме влече. Предпочитам да си изляза навън и да се разхождам пеша.

9.   Не се научихте да споделяте! Първо си показвайте на каква възраст сте, и тогава си показвайте проблема!? Кой млад човек с кипяща кръв не обича да кара колата си безспирно!? Когато бях млад, ако имаше възможност, нямаше да слизам от нея, но като минаха годините, улегнах и мераците започнаха да намаляват. Явно авторът е млад и затова такива мераци има, коли, жени и безгрижие, но всичко е с времето си, и той ще се кротне, такъв е животът.

10.   8, и аз така. От 5 години имам книжка и изообщо не ми се кара. Дай ми само някой друг да ме вози, за щастие моите приятели обичат да карат и им давам колата, а аз се возя.

11.   и аз съм така, обичам да шофирам. Уикендите обичам да карам без конкретна цел, но в повечето случаи гледам да съчетавам изминатите километри с това да опозная някой нов град (дори и малък) или най-вече с това да отида до някоя еко пътека. Обикновено тръгвам и по пътя решавам къде ще отида днес.

Шофирането за много хора е релакс, стига да не попаднеш на кофти трафик или кофти настилка :)

м32