Споделена история от Други

Късметите от баницата
Здравейте и честита Нова година!
В новогодишната нощ както много хора и аз се бях събрала с приятели и всеки носеше по нещо, на мен се падна да нося баницата и следователно аз написах и късметите. Сложих и късмета с бебето. След като се пошегувах за това, приятелите ми казаха, че не слагат този късмет, защото никой не го иска или ще бъде странно да се падне (за уточнение-ще навършим 19 години тази година). И възникна въпроса дали наистина късметите в баницата се сбъдват и какво се прави с късметите, за са се сбъднат, ако ни харесва написаното. Аз съм чувала,че трябва да ги носиш със себе си, в джоба на якето или в портмоменто си (изобщо да са близо винаги до теб), чувала съм, че и някои хора ги слагат първата вечер под възглавницата си.
И исках да ви питам, дали вярвате в късметите и дали правите нещо с тях, в опит да се сбъднат. И ако ви се падне нещо, което не искате да ви се сбъдва (не че има в баницата лоши късмети :д) какво правите (в случай, че вярвате в тези неща и правите нещо).
Мисля, че ще се получи инстресна дискусия.
Благодаря ви за отделеното време!
Нека новата година бъде благополучна за всички ни!

Коментари

1.   Не знам от какво зависи, но примерно на жена ми абсолютно винаги и се сбъдват, а моите никога. В началото мислех, че нейното е съвпадение, но съвпаденията продължават вече повече от 10 г. Къде на майтап, къде сериозно старите хора казват, че такива неща се случват на тези с чисти сърца. А съпругата ми определено има по-чисто сърце от моето, така че може и да има нещо вярно.

2.   Късметите НЕ се сбъдват. Просто са традиция за забавление. На мен миналата година ми се падна "нова къща"(мама писа късметите) и все още нямам къща(почти на 17 съм). Но дано тазгодишните ми късмети се сбъднат.

3.   На мен последните три или четири години и се падат бебета само, преди малко правих баница и имаше късмети написани, изрязох ги и ги обърнах да тегля и хоп пак същото ми се падна. Имаме вече две деца родени преди две и четири години. Повече не искам.
Иначе и мъжа ми няква жена му дала да тегли и вътре пак бебето.

4.   Ако искаш да ти се сбъдне за бебето, не трябва да спиш с късметчето, а с мъж.

5.   Ха, и аз винаги избягвам да пиша късметче с бебе(тъй като в последните
години все аз ги правя), просто е излишно!... Нито аз го желая, нито...но пък за сметка на туй, ми харесва да слагам късметчето с мързела, например-нищо че сега не го направих...но в предишни години го слагах, дори то е за предпочитане пред това...А иначе да, като цяло не се сбъдват късметите, в нашето семейство честно казано, не помня такова нещо!...

6.   А какво правите с късметчетата, като изядете баницата и ги съберете? Пазите ли ги, горите ли ги, хвърляте ги във вода...? Какво?

7.   Моите никога не се сбъдват, но пък всяка година пада голям смях когото, примерно, на 80 годишната ми баба се пада "нова работа", а на кучето (да и то е част от семейството и има късметче) се пада "успех в учението" или "нова кола".