Споделена история от Други

Да имаш охрана
Някой имал ли е личен телоохранител или даже повече от един.
Не говоря за шофьор-охранител, който не излиза от колата и фукциите му са силно охраничени.

Мнения? Колко са нужни за да охраняват 3 члено семейство?
Като един от членовете му 24/7.
Също така и въпрос към тези, които охраняват вече някой.
Трудна ли е работата ви? В какви ситуации сте изпадали? Заслужавало ли си е? Как процедирате в различни ситуации?

Анонимен, 33

Коментари

1.   Аз лично съм работил в дискотеки, след това съм пазел човек. Кво да ти кажа, аз лично никога не съм я взимал на сериозно, също така съм бил постоянно въоражен. За трудна не бих казал, освен дългите часове които те скапват, и като се замислиш след това разбираш че не си заслужават парите, за сметка на здравето и най важното е времето. Защото ти в един момент си напълно всеки ден там, до тези хора които благодарение на тях ти си изкарваш преханата. Проблеми веднъж съм имал и нищо сериозно само се стигна до бой. Но лично аз не бих извадил оръжие за да ги защитя в крайна сметка. Така че ако мислиш че на някой ще му пука за теб срещу 1000/1500лв много се лъжеш. И за трима човека ти трябват поне 7човекА

2.   Ами... Бил Гейтс няма охрана - ходи, чака на опашка, и сам си купува хамбургерите от МакДоналдс... Джеф Безос също няма, нито пък някой от собствениците на Гугъл.
Това са хора - мултимилиардери. Могат да си позволят не една, а 200 охрани.
Та само си прави изводите за хората, които движат с охрана. Хайде, за държавните глави да речем е оправдано, защото там 60% са за тях и 40% са против тях, но човек който не е в такава роля, ако има реклама, значи има нещо много дълбоко гнило около него!
Апропо - на нашичките мутрички помогна ли им охраната, когато някой беше решил да ги гръмне? Илия Павлов, Емо Макарона, там Таки-Маки, бай Миле и подобните?

Кауза-пердута, дет' се вика! Опрял ли си до охрана - не ми се иска да съм на твое място за нищо на света!

3.   Винаги съм се чудел колко пари трябва да ти плащат, за да жертваш живота си за шефа си умишлено. Според мен няма такава сума. И 1 млн да взимам, при опасност първо ще гледам да си спася моя задник, пък шефа еби го у майката.

5.   Трудно може да се отговори на въпроса ти, не даваш никакви подробности. Всеки отделен член ли се нуждае от охрана? Има ли някаква явна причина за търсене на сигурност?

Аз навремето "охранявах" (бях бавачка на) един бизнесмен, но нямах никога сериозен проблем. Един дръвник (уж портиер) го плашеше да му дава повече пари за охрана. Аз се появих, оня си трае, после клиентът ми се справи сам (заплаха за съд). Не съм искал повече от няколко бири в замяна, просто защото бях студент. Спасявал съм го и от издразнени клиенти, защото правеше глупости в един бар.

Но това бе един човек, без реална заплаха. Ако ти трябва охранител за всеки член, това е друго. Още по-сложно става ако имаш реален повод за стрес и стражарят ти трябва да е обучен. Още по-забавно е ако всеки член се мота из града, а трябва да го пазят. Ако предположим, че искаш повече сигурност и наистина имаш врагове, то гледаш нещо от типа на:

- пазач на къщата, двама (за да е 24/7);
- личен пазач (двама за по-сигурно);
- пазач за жената (пак, двама за по-сигурно);
- поне един за детето, ако не го води/взима родител от училище/ясла;
- поне един човек в резерва, ако някой не може да дойде/боледува.

Това дори наети пенсионери да бяха нямаше да е евтино, смятай за по-обучени охранители колко става. Въпрос на договаряне с охранителната фирма. И като те попитат за потенциални заплахи, бъди честен. Не искаш посред нищото охраната да те изсотави, защото си "забравил" да споменеш възможната игра с пистолети.