Споделена история от Други

Samsung или Xiaomi
Здравейте!
От няколко дни съм се разколебал какъв телефон точно да поръчам- двоумя се между Xiaomi Redmi Note 9 и Samsung Galaxy M21. Като характеристики Самсунг определено надделяват с някои неща, но чувам много противоречиви мнения за двете марки. Едни хора са твърдо против Самсунг, други против Xiaomi и това ме обърква много. Какво бихте ми препоръчали Вие? Благодаря предварително!

Коментари

1.   За xiaomi съм чувала, че доста често проявяват някакви дефекти, но не мога да кажа от личен опит. Но пък от Самсунг като марка, съм много доволна.

2.   Xiaomi без да се чудиш!От 3 г. Съм с такъв,нямам ядове с него! Характеристиките му са супер,надеждни и не са скъпи!Те са новият Huawei, особенно след като нямат и Гугъл вече!Взимай и не се щуди

3.   Имала съм Samsung преди много време и не ми хареса. Сега имам Xiaomi redmi note 8. Батерията ми издържа 10 часа(постоянно съм на телефона) и това е най-големият плюс за мен.

4.   Щи ти пиша с малки отклонения. Имам Samsung M20 и съм много доволна за разлика от много други хора. Изпускала съм го, мокрил се е, бил е настъпван - вече две години почти работи безотказно. Можи би малко загрява, което не е проблем за мен. Докато майка ми има Xiaomi Redmi 9 (не Note) и предполагам слидващият ми телефон ще е подобен. Характеристиките му са доста добри и за ценовия диапазон е супер. Има много настройки, можеш да го направиш максимално удобен. Доколкото са ми обяснявали, разликата между Самсунг и Ксайоми освен че името качва цена, са тестовете. Ако например на 10 процесора или рам памети се направи тест във фирмата, която ги произвежда, ще изгорят 3 (условно). Самсунг биха направили още един тест и ще отпаднат още 3, докато Ксайоми директно ги взимат. Моделът Самсунг М е нискобюджетен и е предназначен за Индия, за хубаво или лошо. Съветът ми е да заложих на Ксайоми. Успех!

5.   Xiaomi са добри телефони, само че голям недостатък им е че излъчват прекалено много синя светлина. Но MIUI (потребителският им интерфейс) е доста добре развит и това може да се оправи. Самсунг доколкото знам нещо занижиха качеството на новите си модели. Направиха ги пластмасови и за един знам, че спичал и правел проблеми. Модела на Шаоми обаче дето си писал е с процесор Медиатек, който не е най-доброто качество.

6.   И Хуями и гнуСмаС са тесли!

7.   redmi е по-добре. Имай предвид, че Note 9 е по-дебел заради батерията. Огледай и пипни да не те изненада после.

9.   Самсунг! Xiaomi са с много голяма радиация, затова и цената им е такава. Самсунг имат най-много модели сред устройствата с минимална радиация.

10.   Ползвам Xiaomi вече 5години, никога не съм имал проблеми. Единствено първото ми Xiaomi, което е модел отпреди 7 години, не му държи батерията, но това е нормално за всеки телефон, особено ако е ползван доста интензивно. Xiaomi ти дава повече на по-ниска цена, но в глобалните версии има реклами на места в някой менюта, Samsung си е супер, a този Galaxy M21 е със супер параметри за цената си.