Споделена история от Други

Как да си оправя стойката
Здравейте, работата ми е свързана с дълго стоене пред компютъра, откъдето имам проблем със стойката, който започна да ми се превръща в комплекс. Като добавим и факта, че съм слаб и може да си представите на какво приличам. Ако може да ме посъветвате за някакви упражнения в домашни условия, ще съм ви много благодарен. Нямам време да ходя на фитнес. Не искам да имам тяло на Аполон, а просто да си поизправя стойката и да изпъча малко гърди...за мускулна маса знам, че трябва да спазвам хранителни режими, в което определено не съм добър!

Коментари

1.   Вземи си колан против изгърбване.

2.   В youtube има доста клипчета на тази тема.

3.   Само със знания, ежедневни упражнения и правилно хранене, ще постигнете успех.
Най-добрите съвети са описани в книгите на Професор Сергей Бубновски-има ги на български.
Всичко друго е аматьорство и вредоносничество, като колани, корсети и други подобни дивотии.
всичко зависи само от вас!
м 1964

4.   Аз правя тези упражнения от линка от известно време и се убедих, че работят. Имам заболяване на гръбнака и ходих на лекар в началото на януари. Тя ми мери изкривяването с шивашки метър. Първо в право положение, после наведена, колкото мога към пръстите на краката. Каза ми да пия там разни неща, да си направя изследвания и до 2, 3 седмици пак да отида, както и задължително сега, като спре да ме боли да започна гимнастика за гърба. Тогава намерих тези упражнения, видях хубавите отзиви и реших да пробвам. Сутрин и вечер по 4 мин. с клипчето 1 месец.
Отидох на прегледа, имаше стажант и тя му каза да ми премиери изкривяването. Той премери каза й и тя не повярва и дойде също да премери. Направо ме пита "Ти какво започна да спортуваш? Имаш 1, 5 см. Повече подвижност, от преди един месец, това е много впечатляващо?"
Аз също виждах, че ми се подобрява стойката. Презрамките на сутиените ми започнаха да ми падат от раменете и ги регулирах да са по-къси няколко пъти.
И аз съм се чудила за колан, не съм опитвала. Струва ми се, че такива неща още повече атрофират мускулатурата.

https://m.youtube.com/watch?v=qjSllPcEooU&t=80s

5.   Свържи се с Lean & Healthy, ще и намериш в Youtube и Facebook.

6.   Как така нямате време, та говорим за здравето ви. Вземете мерки сега защото изгърбването създава все повече и повече болка с годините. Говорете с личния си лекар да ви даде направление за рехабилитация. Аз ходих в тийнейджърските си години. Мажеха ме с някакви кремове, май с ултразвуково устройство(не съм много запозната) и ме облъчваха с инфрачервена лампа. Освен това ми дадоха индивидуално съобразени упражнения, които да правя известно време(нищо особено просто за разтягане на правилните места 10-15 минути на ден).