Споделена история от Други

Може ли да се изкарват пари от блог?
Аз съм блогър и влогър, но не дотам известен. Как да стана по-популярен? Изключавм рекламите. Как мога да си докарам доплънителни доходи?

Коментари

2.   Зависи от тематиката. Влогър/блогър...какво точно вгогваш?
Можеш например да организираш събирания на фенове. Да продаваш нещо от идеи които излагаш...
Ти в крайна сметка един ясен въпрос не можа да зададеш.

3.   Стани платен като някой други!!!

4.   Трябва да натрупаш фенове и след това можеш да пуснеш платени онлайн курсове, семинари и различни видове продукти.
В Сащ има хора, които се правят на богати и наемат скъпа спортна кола за реклама и скъпа къща и почват да продават да другите курсове за това, как се правят пари.

5.   Много въпроси на едно място.
Ако искаш да изкарваш пари, има три начина:
1- Рекламни банери. Най-лесното решение, но и най-малко доходоносното.
2 - Промотиране на други сайтове и продукти.
3 - Продажба на собствени продукти или услуги. Т.е. рекламираш себе си и бизнеса си. Ако нямаш конретен бизнес, винаги можеш да продаваш тениски, чанти, чаши и прочие с логото на блога си.

Всичко зависи от съдържанието, броя на посетителите, финансовите им възможности и готовността им за плащане.

Ще ти дам два прости и сравнително популярни примера:
- Блог/Влог за фитнес и правилно хранене. Можеш да промотираш спротни зали и събития, хранителни добавки, марка спортни дрехи и прочие. А след време можеш да направиш собствен бранд от хранителни добавки, да организираш семинари, собтвена фитнес зала и подобни.
-Блго/Влог за готвене. Можеш да промотираш ресторанти, готварски книги, марки храни, подправки и т.н.т. Разбира се, можеш да напишеш и собствена готварска книга, да преподаваш уроци на живо, да продаваш чаши, чанти, прибори и прочие с логото на сайта си.

Надявам се, да схващаш за какво ти говоря. Според съдържанието, можеш да правиш много неща. Ако няма контретно съдържание, но е популярни - продавай тениски с щамни и прочие.

6.   Прочети малко за дигитален маркетинг и по-точно блог и ще разбереш как оптимално да изкарваш пари докато блогваш/влогваш. Най-важното-съдържанието ти в блоговете и влоговете трябва да е супер интересно и да привлича определена група или групи от хора, масовката най-вече, за да може да имаш възможно вай-много фирми, които да рекламират чрез теб. Примерно Алекс Петканова- съдържанието й са три основни неща-тяло по бельо и бански, семейството си-с малко дете (най-комерсиолното съдържание) , трето-почивки, събития, коли, лъскав живот. Сега разбираш масата от хора какво харесва. Други блогъри с интересно съдържание- грим,прически, готвене и т.н. Блога ти трябва да съдържа и много снимки, с мн. добро качество и не на последно място да можеш да пишеш добре. Като за завършек-youtube е втората най-посещавана дигитална платформа в света. Ако си само влогър пак може да печелиш много с интересни видеа. Пример : yang soo bin -видеата й са на това как яде всевъзможни неща в огромни количества- някои от тях имат по 10 млн. и нагоре :)

7.   Мерси за отговорите!