Споделена история от Други

Търся филм
Здравейте! Не помня много от филма гледах го отдавна. Ставаше въпрос за една майка и ако не се лъжа двете и деца. Дали им беше биологична или доведена не помня. Явно не беше добре психически, защото тя нарочно разболяваше децата, за да ги лекува. Тя си се смяташе за добра майка. Това и беше начина да им покаже, че се грижи за тях. Беше нещо подобно. Благодапя предварително!

Коментари

1.   Това е болест и ако не греша се казва синдром на Мюнхаузен .

2.   Бяха два филма единият е от 2007 и се казва "Стъклената къща - добра майка" в нея осиротели 16 г. момиче и 8 г. и брат попадат в приемно семейство, което на пръв поглед изглеждат стабилни.. Но много скоро каката разбира, че новите им настойниците не са тези, за които се представят не им дават да излизат навън, даже на доктор не ги видят като се разболят а малкият се разболява и майката така го лекува, че за малко не го уморява, успяла е да умори всички други приемни деца досега. Свързват се с приятел на семейството полицай, който ги спасява от изродите. Другият филм е от 2013 г. там момиче от проблемно семейство е настанено в дома на най - добрата си приятелка, която е тежко болна. На смъртното си легло тя помолва приятелката си да спаси по - малката и 9 г. сестричка. Много скоро и малката се разболява а майката медицинска сестра иска тя да я лекува и детето се влошава под нейните грижи. Тинейджърката обаче започва да рови в желание да открие истината и разбира, че приятелката и е била тровена от собствената им майка а сега същото очаква и по - малкото дете. Първоначално не и вярват, но впоследствие истината излиза наяве съпругът се развежда с нея, праща я в лудница и взима правата над дъщеря им. Гледай ги и двата са интересни. Имаше още един ама трябва да го търсиш в сайта на НВО. Сериал е по действителната история на Джипси Роуз Бланчард, момиче чиято майка страдаща от гореспоменатия синдром цял живот я тъпче с лекарства и я кара да се прави на болна без да има нужда. След като разбира истината тя убива майка си заед о с гаджето си той е физическия извършител, тя поръчителя. Мен ако ме питаш такива хора заслужават смътно наказание или кастрация - крайно време е да се вземат мерки хора с психически проблеми да не създават поколение, защото после потърпевши ще са децата им. Едно време на психично болните е било забранено да имат деца и сега трябва да е така.

3.   Номер 1 тя не те пита за болестта,а за името на филма !!!

4.   Не се сещам за филма, но състоянието на жената се нарича както казва номер 1- Munchausen syndrome by proxy.

5.   Сещам се за един, но беше сериал, няколко серии - Sharp objects. Там точно се разказваше за една майка, дето даваше на децата си да пият нещо и го разболяваше, за да се грижи после за тях.

6.   Вторият филм от 2013 г. се казва "Добрата майка".

7.   Авторката: Точно този е Стъклената къща - добра майка. Благодаря! Ще ги гледам и двата