Споделена история от Други

Краят на света
Има най-различни предположения за това кога точно ще дойде края на света. Вие какво мислите-искате ли да дойде края на света по-скоро? То е ясно че все някога ще се случи, нищо не е вечно, но аз например искам да се случи нещо което да погуби човечеството, а на планентата да се появи нов вид.

Само не казвайте как може да го казваш, сякаш човека е нещо кой знае какво, ние сме едни примитивни същества, които само нанесоха вреди на тази планета.

Нека се появи един по-добър вид, който поне ще допринесе с нещо за нейното развитие. Не че не съществуват и милиарди други по-съвършени светове, но нали ние не признаваме нищо освен нас самите.

И не на последно място-човечеството достатъчно се измъчи векове наред от болести, мизерия и глад и света не отива към по-добро а напротив-това се вижда от всеки. Така че ако се случи скоро ще е едно избавление за нашия вид.

Коментари

1.   Защо пишеш глупости, разсъжданията ти са много смешни.

2.   Супер! И аз съм на това мнение. Човечеството трябва да изчезне като вид, защото той е най-голямото зло на планетата. Дори има един филм по темата "Какво ще стане, ако човекът изчезне" или нещо подобно беше заглавието. Гледай го. Аз мисля, че ако не стане някакъв външен катаклизъм, който да унищожи планетата, то ние сами ще го направим. Малко остана от нея. Но ако стане някакъв външен катаклизъм, някакво глобално бедствие, не само хората ще загинат. Но пък може да остане някой вид, който да еволюира в нещо по-добро и градивно от нас. А дано, ама едва ли :)
ж25

3.   Много филми гледаш. Прочете ли си лятото задължителната литература -Вазов, Каравелов, такива работи?
Ако го беше направил, сега нямаше да ти идват такива глупави идеи.

4.   Не се дървете, автора си казва квото има да казва човека ще из4езне

5.   Краят на света няма да дойде докато Царят на този свят не дойде. Исус Христос!

6.   Всеки има право да изчезне, когато си поиска, ама да иска всички да изчезнат... не е ли малко прекалено?

7.   Страшна мизантропия! Отдавна не бях чувал такова изказване. Авторе, искаш човечеството да изчезне, значи? А ти също с тях или другите да ги няма, но ти да си останеш? Готов ли си да умреш, ако си сигурен, че ще повлечеш и останалите след себе си? И относно това, че не признаваме другите видове - вълците дали признават правото на съществуване на агнетата, котките на мишките? Ние не сме по-различни от останалите, но само ние имаме разум и членоразделна реч. Ако животните също имаха тези екстри, може би щеше да видиш, че те не са светци, както вярват някои хора.
Колкото до еволюиралия вид, той вече идва. Децата-индиго подготвят почвата за пристигането му, затова не се тревожи. Въпрос на време е да изчезнат простаците и ограничените за сметка на по-висшите. :)

Max

8.   Обичам животните повече от хората!

9.   И аз искам човечеството да изчезне завинаги

10.   Значи - няма човек, няма проблем, както е казал другарят Джугашвили :DDD.
За каквито и престъпления спрямо живота да е виновно човечеството, не можеш да отнемеш правото на живот на всички негови членове.
Лесно е да унищожиш, трудно е да промениш.
Търси механизми за промяна, а не за лекомислен геноцид.

И все пак разбирам поне къде са корените на твоята крайност...

Съгласна съм за бавната смърт на планетата, съгласна съм за причинените вреди! И аз обичам животните повече от някои хора. От много хора! Макар да не мога да пожелая смъртта на едни невинни заради други невинни.
Не ме интересува какви биха били животните, ако имаха нашия разум. Факт е, че НИЕ сме разумната раса и ние сме отговорни за опазването на останалите. Човешкият вид е единственият, при срещата си с който останалите нямат шанс! И единственият, който е в състояние да причини неописуемо страдание заради собственото си удоволствие или алчност.
Ето... гледайте, ако имате нерви:

http://www. youtube. com/watch? v=wQQOG8dKUEc

Няма да пожелая ничия смърт, но... никога няма да си купя кожена дреха, козметика, тествана върху животни (поне доколкото мога да преценя), изделия от слонова кост. Поне това мъничко нещо мога да направя...

11.   Само само... Никой не знае кога точно ще дойде края на света. НО аз ти казвам, че е скоро, но въпреки това не мисля, че ще го доживеем. Сега на власт е 6-тия папа, малко след властта на 7-мия ще започне да става онова, което има да става.

12.   всевишния се изказа жестоко направо ма разкърти Хектор

14.   Споко бе авторе, 2012та наближава, ама ние и без това сме 100тина години назад от света... Така че, ако искаш да е догодина отивай на запад :)

Ale

15.   Човека сам ще си причини края на цивилизацията, но няма да изчезне съвсем, на земета се е приспособил към всевъзможни среди и пак ще се справи, но това население просто не може да се поддържа. В момента изполваме толкова ресурси колкото може да произведад 1. 5 планети като земята, а 2050 ще са три следва ще има достатъчно ресурси само за 3 милиарда от 9 в 2050, казано е, че полувината може да гладуват, а 2/3 да нямат вода. Така, че населението само ще се стопи. Глобалното затопляне, изчезването на толкова животни и разтения е вследствие на огромното население. Много изтъкнати учени твърдят, че ако скоро не се всемат мерки може да сме на прага на 6 голямо изчезване такова е нямало от края на динозаврите, а останалите хора ще се завърнат в средновековието и може да минат още векове докато стигат сегашното развитие. Иначе казано е че хората ще отцелят там където има много вода, на север. И житницата на света също ще се измести на север. Затова ако ще отцяляваш бягай в Русия, Канада, Скавдинавия, Аляска, Нова Зеландия, Аржентина, Чили, Фолкръдките острови и даже и Антарктида като се стопят ледовете. Виждам, че това става и в България, за 20 години вече почти нямаме сняг, дъжда е намалял с 1/3, а пожарите са много по-чести следва прогресивно опустиняваме.

Не си мисли, че няма лоши животни, наскоро са научили маймуни да боравят с пари и те са станали алчни като хората, даже и да се развият повече нищо не гарантира, че няма да станат като нас камоли и по-лоши.

Все пак помисли и ти ще изчеснеш, но има надежда скоро хората ще бъдат генетично маниполирани да се избират дадени белези като цвят на очи, коса, кожа, после таланти, гениалност, и бесмъртие, надявам се и добрина, и може би някой ден ще изчезнат лошите хора и простаците. Да се надяваме, че прогреса ще успее да предотврати лошите прогнози.

И това не си го измислям развитието на науката прогресивно върви на там.

17.   Ти сигурно си някой на средна възраст.. ами помисли за тези, които все още са в началото и искат да опитат от живота, радват се на живота и тн! според мен е егоистично от твоя страна да взимаш такива изводи! не всеки мисли негативно за живота инсвета като цяло! Някой оценяват това което имат и искат да живеят ;)

18.   Към номер 17- някои "да"! Не сме попитали тези, които живеят в мизерия или търпят болки от болести. Или тези, които печелят чрез натравяне на цялата планета. Не са ли тези егоисти, които се чудят каква кола да си купят- най новото БМВ или най- новия Мерцедес. Кое от двете си избираш ти? Или такива, които се чудят къде да отидат- на Карибите или Хаваите. Как са стигнали до тези пари? Измами( особено в БГ) при положение, че знаем какво е финансовото положение. Злоупотреби, няма да ги виня, нека си жевеят хората, но да дупренесат по някакъв начин, или няма да ги упреквам, ако са си изкарали честно парите. Нямам дете, нямам и намерение да имам. Да знам, че един ден с риск в това общество, ще мизерства или ще се мъчи. Какво щастие е това за него? Не са ли тези егоисти, които раждат, радват се докато е малко детето и после го пускат на воля и да се спасява. Това не е песимизъм. Това е реалност. Нека раждат хора, които наистина знаят, че могат да подсигурят добър живот. А не, ражда ми на 18-19-20-21-22-23-24, че дори и по- голяма възраст, когато финансово не са стабилни. Само и само, защото детето било радост! Ха, не е ли смешно, не че не съм човек, не се прекланям пред човека. Вместо да ставаме по-умни, да създаваме, да крепим, да допринасяме, ние затъваме повече и повече. Не казвам, че трябва да се самоубием, но искам хората да го разберат, защото всеки човек е зависим от друг човек. Всички сме зависими от най- големите, които контролират света и щом имат тази власт, нека да се възползват и да променят човечеството към по- добро! От там няма да има злоба, завист, депресии, нерви, знаете от къде идват и до какво водят! Всеки я знае тази реалност вътре в себе си, тъи я, пак казвам, няма нищо лошо човек да е щастлив и да си прави сам щастието, но говорим за мнозинството и всеобхватно. Хайде да не си затваряме очите и да не бъдем егоисти, ако искаме света да оцелее. Мисля че ще е добре да се превърнем в роботи, и тази планета го заслужава. Ще защитя твърдението си- ще работим неуморно, няма да се храним с боклуци, няма да произвеждаме боклуци, няма да изхвърляме боклуци в космоса( вие представяте ли си? Е това вече е виц- да изхвърляш боклуци в космоса и пак да се въртят около нас, ужас, и това наистина на скоро се случи, гледайте репортажа) няма да има болести и мизерия, няма да притежаваме чувства, роботи, които творят, мислят и създават и най- важното запазват природата. Какво ще кажете за това? И само да ви кажа, че всеки филм ни напомня на истините, за цялото ни съществуване. Разкриват ги по този начин, постепенно, за да сме подготвени.

19.   Много интересно. Явно намираш някакъв смисъл в изчезването на човешкият вид. Дай да видим сега какво ни предстои. След стотоци трилиони години и последната звезда ще угасне. След още повече време във вселената няма да има свободен поток на енергия, необходимо условие за живот. Когато се стигне до този момент няма да има никакво значение как се е стигнало до там. Дали човечеството е разрушило планетата или пък са го направили някои други или дори ако случайно сме успели да оправим нещата и да заживеем в мир с природата. Крайният резултат е един и същ. Празен и безжизнен космос.

И така какво друго ни остава освен да живеем сега за момента преди този момент окончателно да си е отишъл?

21.   ами добере е човека да изчезне, като вид. да се върне баланса във света. но автора сигурно ние иска да изчезне. освен ако то е нещо друго но не човек.

22.   Ще ви кажа едно нещо - и да има, и да няма катаклизъм е ясно кои ще оцелеят. Или, за да бъде по-ясно, кои ще бъдат предпазени и евентуално опазени - милиардерите и световните лидери. На 11 септември какво стана - някои си мислиха, че идва Третата световна война, а Буш, Чейни, Путин и още няколко световни лидери полетяха на самолети. В САЩ и в Русия има изградени десетки бункери, които побират стотина души - елита на света - за да може, евентуално, с тях да бъде продължен светът. Не си представяйте сцената от "2012" с ковчезите, но горе-долу се насочете натам. В планината Урал е прокопана огромна система от тунели и е създаден един напълно нов град, територия, побираща около 10 000 души. Знаете, че ако има някакъв катаклизъм, ядрена война или каквото и да е - оцелелите ще са скрити там на сигурно. Вече доказаха, че фотосинтеза може да има дори при пълен мрак, стига да се вкарва ток в растенията. А подземните води са повече от нивото на всички наземни, просто ние не сме ги открили и използвали. Предполагам, че и в САЩ и в други страни има подобни проекти, но схващайте всичко по един начин - аз и ти ще умрем, но на сигурно ще са защитени Обама, Путин, Меркел, Рупърт Мърдок, Бил Гейтс, Карлос Слим, Роман Амбрамвич и др. Светът е предвидил много неща и наистина не са много кризите, които могат от раз да унищожат човечеството. В краен случай просто ще умрат много, но ще се спасят най-богатите и влиятелните.