Споделена история от Други

Малко политика :)
Гледайки назад, макар че съм малък (23) ми се струва че все пак България е дръпнала напред много сравнение с преди 10-15 години. Стандарта се е повишил като цяло (изключвам малките градчета в които няма работа, визирам София, Пловдив, Варна и прочие). Искам да проведем една дискусия с Вас.. просто ми е любопитно..

Коментари

1.   Скука! Тук всякакви дискусии са излишни. Какво да се говори. Политици = мошеници. Това е и политиката на България. Я ми кажи каква промяна има в стандарта на Пловдив и София? Ниски заплати, изкуствено надути цени..., отвратително качество на повечето стоки и на горивото...

2.   Имате свобода да си правите каквото искате, отворени граници, заплатите ако се вдигнат рязко инфлацията ще изяде всичко...

3.   О незнам защо си останал с това обеждение за българия. Колкото и гадно да звучи тук бадеще за реализация няма. Стандарта ни е ужас малки зплати а цените на всички стоки всеки ден се дигат. Номер 1 се изказал точно. Отиди в някоя по развита държава и ще разбереш за кво става въпрос. Колкото и да се мъчем няма да стигнем мн напред вярваи ми. Погледни реално. Ето например каква беше румъния преди и каква е сега, бяха по зле от българия. Помисли малко в/у това и ще разбереш дали има някъкъв напредак относно стандарта ни.

4.   Не е много дръпнала, съвсем друг е начина на живот там, тука просто си ги кефи мръсотията и да рушат, тва е дивашки народ, години може би 50, 60 за постижението на останалите страни отдавна в Европа ще ни трябват, бавни сме... трудно-променяеми сме!

5.   Тука за съжаление обикновено дърпат хората които са тарикати и не знам кога ще се промени това. Истински стойностните хора или бягат или от патриотиэъм остават тука но се борят за да оцеляват а не получават уважение.

6.   Много моля №3 да пише България с главна буква. Може и да имаме проблеми, ама щом Конго и Замбези са с главна буква, не може ли и ние да пишем с уважение?

7.   Ако помнеше България по времето на Луканов 1990-1991 (БСП) и Жан Виденов 1994-1996 (БСП) щеше да знаеш какво е това пропадане и обедняване поголовно. А България дръпна напред по времето на Костов (1997-2001). Разбираш ли? От ниво -20 станахме (заплати по 7 $ МЕСЕЧНО имахме тогава) на ниво 5 да речем, а сега сме на ниво 7 заради ЕС. Ниво 10 е Германия.