Споделена история от Други

Съжалявам,че излязох
Здравейте, хора! Момиче на 19 години съм! Вчера имахме излизане с някои от моя клас, нали завършваме. Попринцип не исках да излизам, но за да не се разсърдят излязох. След ресторанта ходихме в едно друго заведение - за първи път отидох там. Изобщо не ми хареса, попринцип бях и против и там да ходя но....! То направо не се издържаше вече, чалга, цигари, балони с райски газ... Ужас направо! Аз нито пуша, нито пия, абе в очите на другите скучна! Просто не е моето това нещо :( Никога не съм ходила на дискотека или да излизам толкова до късно. Сега се приравнявам към тях и се мразя :( :( :(
Предпочитам в нас, на тихо и спокойно

Коментари

1.   Не се самообвинявай. Не си искала да се делиш от класа си на завършването. Отишла си, видяла си, че е чалгарска простотия (нямам предвид само музиката, а и целия начин на "забавление"). Чудо голямо станало! Важното е, че си осъзната и знаеш, че тези неща не ти харесват. От тук нататък ти предстоят наистина сериозните и важни неща - кандидатстване, следване, търсене на работа, реализация.
Следвай си целите, а и на твоите ученици рано или късно ще им дойде акълът. Радвай се, че сега си стъпка пред тях вече.

2.   Няма за какво да се обвиняваш, нищо лошо не си направила. Отишла си, видяла си за какво става въпрос и си си направила сметката. Повярвай ми, че колкото и да не ти харесват такъв тип излизанки след време щеше да съжаляваш и да го мислиш, че не си била там със съучениците си на последния ден. И аз не си харесвам дискотеки и подобни шумни събирания с алкохол и наркотици, не си сама. Същата работа и на абитуриентският бал, до последно се чудих дали да ходя и има ли смисъл, но отидох и не съжалявам. Всички мои набори естествено се напиха, надрусаха и припадаха по стаите, а аз без никакви планове и сметки дори успях да правя секс със едно момиче от друг клас. Отивай на такива събирания, после да не го мислиш и да се обвиняваш, че не си отишла.

3.   Е, хубо де. Голямата драма. Една кофти вечер, но поне си натрупала някакъв опит.

4.   И защо се мразиш? И аз не търпя чалготеки и подобни простотии. Мотаех се с приятели там, защото бе "голямата работа". Съжалявах ако ида, съжалявах ако не ида. Накрая си казах... не. Смотан, скучен, да, все там. Не ми се дават по 80 лева за бутилка фалшив Jack Daniel's, не искам да не мога мислите в главата ми да чуя от надутата чалгария. Да се блъскат душиците, да си танцуват циганския кючек (само изписването на думата убива неврони), да се оправят.

5.   Човек трябва да опита и от лошото в живота, за да си направи баланс. Едно е да чуваш, че има и лошо в живота, друго е да го видиш сам. Както е и при образованието, едно е на теория, но практиката е най трайна. Сега вече знаеш, че има и отвратителни неща в живота. За дискотеките и аз бях чувал, че са превърнати в чалга-кръчми и места за наркотици, но като ги видях тези неща, че са истина, повече няма да стъпя в такива дупки на разврата. Едно, че не можеш две думи да си кажеш, защото шума е оглушитен, второ, че трябва да виждаш пияни навлеци, лигавещи се мутри, изобщо отврат. Авторката добър извод си е направила, по добре в уютен дом, отколкото в развратена обстановка.

6.   Ми като не ти харесва защо ходиш? Кво ти пука за каква те мислят? Тези според мен не са ти приятели ..

8.   Е айде те какво толкова да не си умряла случайно една вечер е било...Като не ти харесва не ходи втори път никой няма да те накара на сила и никой няма да се сърди,че не си отишла да ти имам проблема!