Споделена история от Други

Мнения за ЕГ "Света София"?
Здравейте, приятели!
Искам да започна с това, че сега ставам 7ми клас и много се притеснявам дали накрая ще съм приeта там, където искам! Аз искам в 33 ЕГ "Света София", но ще бъда много благодарна ако някой ми помогне и ми сподели своето мнение за тази езикова гимназия в град София! Много ви моля не ме нападайте, а ми помогнете ако знаете нещо! Аз не съм от тези, които няма да учат! Ще ходя на частни уроци по Математика и Английки, а по БЕЛ на школа!

Не съм от безразличните, но много искам да чуя различни мнения! Ако не удобрявате тази гимназия-кажете защо! И ако може ми препоръчайте друга езикова! Много ще съм благодарна, наистина! Тази "история" няма да помогне само на мен! Ще помогне на много други, интересуващи се от това къде ще довършат средното си образование! Много благодаря, очаквам вашите отговори! ^^

Коментари

1.   Преди 5-6 години все още бяха елитна гимназия.
В момента търсят трима учители по английски език + един по заместване + учител по математика.
Това подсказва, че трудно намират кадри и/ или учителите напускат групово. А и елитна гимназия да търси ключови учители седмица преди началото на учебната година е, меко казано, странно.

2.   От авторката: хм... много интересен отговор! Много ти благодаря! ^^ Все пак ще се радвам на още мнения!

3.   Нищо хубаво не мога да ти кажа за това училище, освен че ще те приемат, те приемат почти всички...

4.   Ооо, миличка няма за какво да се притесняваш : )) Ако не си някоя хипер тъпа със сигурност ще те приемат.. 95 процента ги приемат. Да не кажа 100 : D

А, какво толкова си се впрегнала от 6 клас още? Боже, та деца сте. Пуснете се малко по течението и си живейте живота. Тази годиа бях 7 клас, беше ми най-веселата година и въпреки всичко ме приеха в 9 ФЕГ. Само в немската не ме приеха, ма и не исках там :D Успокойте се малко, много сте ми странни такива. Живота ви сега е учене, след време ще е работа.. а кога ще живеете?

5.   От авторката към номер 4: Много ти благодаря! Някак си твоя коментар ме успокои сравнително за предстоящата година.. мислеж, че 7ми клас ще е трагедия, но изглежда, че просто ще трябва да внимавам! Благодаря ти много, наистина! И все пак очаквам още коментари!

6.   Амии, какво да ти кажа... Мен миналата година ме приеха с англииски и френски, аз съм момче и не се чувствам много комфортно. За учене да, ако отиваш там отиваш да учиш, дано ти се паднат добри преподаватели и се пази, за жалост има много лоши хора там...

7.   Много тъпо и елементарно училище. Но с такъв директор и елементарни учители, които чакат пенсия и се клюкарат по между си нищо добро не се получава. Бягайте от 33 ЕГ

8.   Съгласен съм с № 6 и №7. Училището беше много престижно при директора - г-н Величков. Сега при Г. П., който ходи с одежди като клошар и си бърка непрекъснато в носа е пълен провал. А учителите треперят за местенцето си, защото пенсия ги чака. Надпреварват се да доносничат и подмазват на Грудката, а зад гърба му се хи-хи-кат и подиграва. Той горкият е непрекъснато център на внимание. Жалко, че в часовете е обсъждан от преподавателите и учениците, вместо да се води нормален учебен процес. Това е 33 ЕГ.

9.   Аз търся родители с който да изкажем заедно възмущението си от това училище, там където трябва. Стипендии не се дават цяла година. Пари за бал се събират година и половина по рано! Лихвите от тази сума къде отиват? Цяла година няма учител по математика, а всички завършват с оценки 5 и 6! Има ли готови родители да потвърдят това там където трябва?

10.   Виждам, че темата е от преди 4 години и очевидно цялата суматоха около 7 клас е отминала. Къде те приеха да учиш и имало ли е смисъл да се притесняваш толкова, според теб? Аз съм 7 клас тази година и се надявам да отговориш на коментара ми, тъй като събирам мнения за софийските гимназии.

11.   Пропаднало училище. Фаворизират се подмазвачите -учители и ученици. Свестните и квалифицирани преподаватели се гонят или принуждават да напуснат. Материалната база е под всякаква критика. По-голямата част от учениците учат в така наречения филиал. Това е стара сграда от миналия век. В мазето й има частен фитнес, където се подвизават мъже с дебели вратове. Ръководството и администрацията са в сградата на 45 ОУ в разкошни кабинети. Ако искате детето ви да има диплома от езикова гимназия, макар и да няма достатъчно умствен багаж може даго запишете там.

12.   Здравейте виждам че това е преди 5 години, но да питам, защото вече ме приеха на 1во класиране там... Та.. Как е обучението там и пшат ли незаслужени оценки? И как са учениците???

13.   Здравейте виждам че това е преди 5 години, но да питам, защото вече ме приеха на 1во класиране там... Та.. Как е обучението там и пшат ли незаслужени оценки? И как са учениците???

15.   НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ДА УЧИТЕ В ТАЗИ ПСЕВДО ГИМНАЗИЯ!!!!
Всичко в това училище е под всякаква критика... от начина на преподаване... до самите ученици. Ако сте дошли да учите езици... там не е вашето място. Ако държите на уважението.. пак не е вашето място. Преподавателите по английски език са от кол от въже... какво като са завършили филология... Преподавателката Кристина Ангелова е глуха, лабилна и тройкаджиите даже са и намирали грешки в превода... липса на всякакъв професионализъм. Предишна пък беше дружка с директора и караше учениците си да ходят по време на час да и купуват кафе. По време на тестовете ни ни дрънкаше за внучка и... сега има друга директорка. Учителите в 33 са доказателство за това, че не се наемат хора, които да са за тази работа... учителите си позволяват да унижават учениците си.. а забравят, че работят с хора преди всичко, не с чинове и столове... Таня Блъскова ( български), Велита Маркова(информатика) и най -вече Йорданка Ценкова( математика) която си позволява открито да нарича учениците си идиоти. На това място никой не уважава никого... нито учениците, нито учителите.. общо взето всеки с всеки се е карал и плюл. Графиците са им доста разбити постоянно има размествания, свободни часове.. миналата година не можаха да намерят учител по история.. цяла година. Училището е на две места с общ двор и сграда с 45 то и филиал на две преки. На никого не го препоръчвам 33 ЕГ, , Света София''..

16.   Здравейте, смятам, че коментарите тук са доста пресилени по отношение гимназията. Вярно е, че всеки преподавател има своите изисквания, но в училището от 1 година ситуацията е променена. Изискванията на учителите по отношение на качеството на преподавне са по-високи, а що се отнася до отношенията учител-ученик коментарите ви са погрешни. Все пак всеки има право на мнение.

17.   номер 16
Да, Вие си изказахте мнението, но аз изложих фактите. Учих в това, , училище" точно преди една година. Нямаше промени. Наглостта на някои от по-вехтите учители няма граници. Новата директорка е там от преди 2-3 години. Симпатична е по-добре е от онзи пияница Груди Петков, но все още има много неща за поправяне. Аз не изказвам мнение за преподавателите. Аз изнасям факти. Не може учителката Ценкова по математика да си позволява да нарича идиоти, тези, от които и зависят парите. Цитирам я, , Няма да позволя тука няколко идиота да ми нарушават дисциплината". Също и Блъскова, която има лично отношение към някои ученици и Маркова, която обича да се заяжда без причина, казано най-общо. Иначе преподавателите по етика и право(Антоний Методиев) и по география (Еди.. забравих фамилията) са изключително добри!
Смятам, че там просто всички са си свикнали с хабитата и учители и ученици и за това не могат да се погледнат отстрани. Не могат да видят, че наистина има неща, които не са наред. Задочната форма там е намалена, защото се взимат по-малко пари от задочници, явно имат дупки за запълване. Аз такова нещо не съм виждала даже и с основното ми училище. А единственото хубаво нещо на тази гимназия е, че се извиняват отсъствията. Даже и 200 да имате за година всичко се огражда.

18.   Не правете грешката да учите там аз я направих ;)

19.   И аз да попитам за това училище. Мненията в нета са в двете крайности, а има хубави специалности, от тази година гледам са включили и китайски. Може ли актуално мнение за обучение, среда, какви предмети се изучават на чужд език..

20.   Забравих да попитам и какво е съотношението момчета-момичета в един клас.

21.   Повечето са момичета. Това е момичешка гимназия, но не е като да няма момчета. Повечето са селянчета от Люлин. Средата е лоша. Хората там обичат да се събират на глутници. Не си ли намамериш и ти такава - лошо.

22.   Уча в 33та от две години и според мен училището си е на ниво. Учителите като цяло не са лоши, но има някои изключения. Има доста свестни ученици, но има и лоши. Не може да се каже, че не се учи и никой няма да те накара да учиш насила. Директорката е много добра и е разбран човек.

23.   Хайде сега да си дойдем на думата. Уча в 33 ЕГ от тази година. Коментарите които порочетох и са от преди 6 години нямат нищо общо с истината. Едната част ученици учат във филиала, а другата в голямата сграда. Да материалната база не е като на някоя частна гимназия, но това е нормално, защото все пак е частно училище. Бъдете реалисти. Всички учители, с дребни изключения държат на ученето и не пишат оценки ей така. Като например-г-жата по български изпитва адски много, и незаслужени иценки при нея няма. По-голямата част от учениците имат проблем с г-жата по математика- Йорданка Ценкова. Да наистина това е изключението. На моменти изключително нагъл преподавател, но има и такива когато е в Амин и се държи нормално. Истината е че трябва да има ред и дисциплина като смея да твърдя че за разлика от повечето училища в това се държи на математиката. Искам да кажа, че тя е строг преподавател, държи на реда и дисциплината и наистина можеш да се научиш от нея, стига да не ѝ навлезеш в полезрението. За учениците по-голямата част са пропаднали долни селянчета от Люлин, нищожни, бедни душички, които мислят че са голямата работа, но всъшност са едни бедни комплексарчета дето навън са голямата работа, а като се приберат в тях слушат мама и тати. Директорката смея да твърдя че е разбрана, държи нещата под контрол и да. Като цяло ако не ти се учи, и в най-елитната гимназия да си файда няма. Това което казвам, е чистата истина, без украшения или преувеличения.

24.   Супер скапано училище, сега ще ставам 12 клас и не мога да кажа нищо хубаво, нямам думи за преподавателите и директорката, 90 процента от учениците са за 3-то помощно това е моето мнение.

25.   На който не му се учи вероятно училището и учителите са виновни. Но когато си в 12 клас да използваш такива думи е слабо казано липса на възпитание. В това училище има хора, които знаят защо са се записали там.

26.   Като не ви харесва даскалото, защо просто не се преместите, толкова ли е сложно?

27.   Забелязах, че публикацията е стара, но искам да изкажа мнението си. Аз съм 8ми клас с 1ви език английски и 2ри немски и съм изключително доволна от това училище. Учителката по английски език преподава добре, но изисква много, при нея сериозно се заляга над учибниците. Все още не уча немски, но съм чувала добри неща за учителката. За жалост не мога да кажа много добри неща за учителката по музика. Тя повече изпитва отколкото преподава. Почти всеки час ня изпитва по няколко човека и пише много двойки (според мен незаслужени). Базата на училището не е добра, но според мен по-важно самото убочение. Прочетох в коментарите под този пост, че хората в това училище не стават, а това не е вярно лично аз не съм имала проблеми с учениците в училището.В крайна сметка всяко училище има своите минуси, но честно казано преди бях в училище което се водеше много по-елитно, но в 33ЕГ се чувствам по-добре и на мястото си.

28.   Ако искате да унищожите детето си го запишете там. Пародия на училище, хаос отвсякъде, имам 12 класник и няма как да упражня контрол. Бележник не им трябва, някакъв електроонен, който „заработи”м. ноември и никога не се подпълва от учителите. И там „СИСТЕМАТА НИ УБИВА”. Много е зле.

29.   как е пичовеееее

30.   Темата е стара,но реших и аз да се включа!Уча от тази година в тази гимназия с първи език френски и втори английски.Искам да кажа,че учителите в тази гимназия дават доста,като знание!Коментарите изписани по адрес на госпожата по български не са вярни,защото когато се спазва тишина в часовете и когато учиш няма да имаш никакъв проблем с нея!Колкото до хората до сега съм нямала проблем с никого.

31.   Здравейте, виждам, че темата е стара и искам да ви попитам как е училището сега. Завърших 7ми клас и искам да отида в училище с паралелка френски език. За жалост балът ми не е висок-319, 5 и ако информацията е вярна, че балът на училището е под 200, сигурно то е единствения ми вариант. Според вас ще ме приемат ли и какво ви е мнението за училището от тази година?

32.   Здравейте, а за 203 ПЕГ "Свети Методий" някои знае ли нещо, интересува ме ниво на преподаване, среда и учители?

34.   В 203 нито базата, нито учителите са добри! Децата също повечето са кварталните поради факта, че са с нисък бал отиват там само защото им е близо. Не бих ти препоръчала в 203 в никакъв случай!

35.   Завърших 33 ЕГ преди 3 години, със смесени чувства съм. Много от учителите наистина не си вършат работата добре. А и до колкото помня си имаха някакви схемички с УНСС, тъй че ако някой се е запътил натам да няма грижи.

Много забавно ми стана като прочетох коментара на 15 за Кристина Ангелова - същата ми беше казала, че няма да вляза английска филология в СУ, защото изкарах тройка на един тест от всичките, на които имах отлични оценки. Е, да кажа, вече съм 3 курс английска филология в СУ, но психическият тормоз от страна на някои учители е недопустим и все пак се случва. Имаше една-единствена свястна учителка по история, която се пенсионира преди години, за учителите по английски изобщо няма смисъл да говоря, повечето подценяват силно знанията и особено тези, които са по-напреднали страдат от това. Не бих казала, че това е училището за тези, които искат в действителност да учат и надграждат знанията си в отношение на езици.

И още - понеже бях с втори език испански, беше пълна трагедия. До колкото знам сега са само с един учител. Направете си сметката.

36.   Здравейте! Дъщеря ми ще кандидатства в 33 ЕГ "Света София" за учебната 2021–2022 година. Моля, дайте актуални мнения за училището!

37.   Гимназията е под всякаква критика!!!
Материална база- зле! Дисциплина - също!!! В почти всички часове се говори, яде, пие се кафе, безалкохолни и се влиза с енергийни напитки
Масово оценките се изкарват с преписване! Подмазвачи и доносници са на почит!!!
На целия този фон мога да кажа, че има няколко добри учители, които преподават и държат на предмета си! Но за съжаление са изключително малко!

38.   Приеха ме там в паралелка с ае и фе или ре. Преди да започне учебната година четох отзиви и повечето бяха лоши. Реших сама да видя истината и разбрах че хората с лошите отзиви са прави. От 2 месеца съм там и всичко е под всякаква критика. От парното капе вода и целия етаж е в локви. Материалната база има нужда от подновяване. Дисциплината е много зле. Учениците се качват на главите на учителите. Всеки си прави каквото си поиска. За тези 2 месеца около 4 съученика напуснаха училището и се преместиха. Още няколко планират да се местят. Един по един се махат и изобщо не си заслужава да се ходи там.

39.   В училището не се учи сериозно. Учителите ни постоянно отсъстват. Почти всеки ден имаме нова програма. Това е демотивиращо за нас и е много несериозно. Постоянно идват, а след това си тръгват съученици. Номерата в дневника ни само се променят. Пред малката сграда учителите пушат с учениците. Учениците не влизат в часовете, защото не им пишат отсъствия. Само когато вали или е много студено, са в часовете, за да пречат на малкото, който искаме да учим. Няма дежурни учители, които да ги вкарат в часовете. Директорката минава покрай тях с усмивка.

41.   Родители и бъдещи ученици, не се лъжете да се запишете в тази гимназия. Не се лъжете от постовете в псевдо сайта им. Там ще намерите едни демотивирани, неприветливи учители. Учители, които повечето време от срока отсъстват от работа. Учители, които не ги е грижа за учениците си.

42.   Откакто въведоха паралелка с Гръцки език нивото спадна много надолу.! Учителката е един врякащ съсел, който е и заместник - директор в училище. Тази паралелка е с най-нисък бал. Съсела не става за учител, защото не обича децата.

43.   Близо два месеца нямахме немски език, защото учителката е една, в пенсионна възраст 62, но беше на Сафари. Защо да ме отиде, нали е пусната от Директорка в платен отпуск. А ние "учим" немски.

44.   Определено не си заслужава. Тук е пълно с неработещи учители, жадни само за пари.