Споделена история от Други

Не ми се живее
Здравейте, страдам от хирзутизъм! С наднормено тегло съм, нямам мотивация да отслабна заради тези косми! Ми ако не изчезнат, ако ище ги има! Ако няма лечение... Направо не ми се живее, от там и ме е срам да си търся работа! На 18 години съм, момиче! Буквално тези косми са навсакъде, лице, ръце, тяло, крака! Дори съучениците ми са ми казвали дали не съм мъж! Това ме срина тотално! Моля дайте някакви съвети! Моля да бъде публикувана. БЛАГОДАРЯ

Коментари

1.   Е, точно заради тия косми най- малкото трябва да се мотивираш да отслабнеш. Така ще стимулираш метаболизма си, имунната система, ще поизчисъиш насъбрани токсини в черния дроб и така по ефекта на доминото ще стабилизираш и хормони.
Ама ти си знаеш...това ти е поредната тема за проблема ти.
Коментираха се и другите ти теми. Продължаваш да пускаш теми, а не предприемал действия, така няма да ти се разреши въпросът.

2.   Стига глупости, всичко се лекува. И не всичко е външен вид. Един живот живеем не трябва да се отказваме , а да се борим. Не се отчайвай всеки минава през трудни фази това е част от живота. Утре ще бъде по-добре.

3.   Здравей! Не бива да се притесняваш от болестта си. Най-добре иди на лекар, той ще ти препоръча някаква терапия или лекарство. Вместо да се демотивираш пробвай да си намериш добра работа и да изградиш страхотна кариера. Щом толкова те е срам от това да се покажеш навън можеш да работиш от вкъщи като програмист или нещо такова. Инвестирай в образованието си и няма да съжаляваш. Ако си достатъчно работлива може наистина да успееш и да бъдеш вдъхновение за останалите момичета, обречени на това заболяване. Запиши се в университет и избери предмет, който наистина те влече. Не слушай глупаците, които ти се подиграват или хората, които те демотивират и те карат да зарежеш мечтите си.

4.   Мързела не мори ,а мъчи!!!!!!Българска народна поговорка.....Я спри да се оплакваш и се стегни,фитнес,диета,ендокринолог, и т.н.Какво предприемаш , за да се оправят нещата????Едно голямо нищо.

5.   Не знам какво е това заболяване, но ако си направиш лазерна епилация, няма да имаш косми няколко години.

6.   Здравей. Всеки човек има някакъв проблем. Повярвай ми много пъти ми е идвало да си сложа край, щото изпаднах в много тежка депресия и дори се наложи да си променя специалността в унито с нещо по-леко. Освен това имам проблеми с щитовидната жлеза. Просто се стягаш и спираш да мислиш кой какво ти казал. Живота продължава. Няма човек, който да няма проблеми...Много по-тежки случаи има от нашите. Успех!

7.   Прави нещо най-добре от много хора, направи си ютюб канал показвай си уменията, ако ще топка ритай с един крак, въобще няма значение какво правиш стига да е много добре.
После се покажи с космите, забрави ги и се прави на най-красивата на света, казвай че не ти пука и си най-добрата. Отправи предизвикателство, иди на турнир и го спечели. После давай мотивационни лекции в ТЕД! И даже ще забогатееш, така космите ще се окажат твоята дарба.
Трудно е, но и на нас не ние лесно с ежедневните борби, ти поне имаш дарба ;)