Споделена история от Други

Колония ли е България на САЩ?
Без да правя внушения, кажете си мнението - колония ли е България на САЩ?

Коментари

1.   Въпросът ти е реторичен. Да и то на 100% Б-я е колония на Сащ, както и почти цяла Латинска Америка и др. държави в Африка, Азия и Европа.

Американците, колкото и да не ги харесвам, ще си останат суперсила.

Просто могат да правят каквото си поискат. Имат най-могъщата и модерна армия в света. Самият факт, че дори Иран загази икономически, поради дръзките си със Сащ говори достатъчно.

2.   Не

3.   Не сме колония в истинският смисъл, но сме подарена територия, подарена от продажници. Щом най големият военен полигон им подариха, а те не плащат нито лев, какво друго сме, освен подлоги. Е вероятно някои мутри печелят от това, но България само губи, защото ни поставиха като мишена на Русия. На САЩ не им трябват колонии, на тях им трябват територии около Русия, за да си разполагат военни бази срещу нея, но това ще ни се върне тъпкано, когато атовете се ритат, страдат магаретата като България. Дългуча за глупости направи референдум, а за най важният въпрос, дали да сме в НАТО, всички се ослушват като гугушки. Евреина Паси, доволно потрива меките си китки, защото му напълниха гушата, за това, че продаде България на САЩ, по същият начин ни принудиха да закупим непроизведени хвърчила от САЩ, а смотаните им войници нахлуха в цивилна фирма и паникьосаха работниците й!? Какви още злини искаме да видим, че да се усети, че сме окупирана територия? И най същественото, подписан е договор, че тези нагли кравари, каквото и престъпление да направят на наша територия, няма да бъдат съдени по българските закони, а по американските може и герои да ги направят. Затова трябва незабавен референдум за или против НАТО сме, иначе сме си вече окупирана територия, т.е., държава под чужда власт, може и за колония да се говори! Славейков го е казал - "всичко което се прави за народа, но без народа е ПРОТИВОЗАКОННО"! Ние незаконно сме в НАТО, никой не е питал народа!

4.   България по скоро е колония на Русия, отколкото на САЩ. Вижте само безсмислените за нас енергийни проекти с които ни закопават.А....не сте забравили и мерака на бай Тошо да сме 16-та республика???
Най-дообре е да не говорим в този сайт за политика и админите да изтрият темата.

5.   Дали България е колония ? Ами дай да видим какво значи колония първо. Колония - зависима полудържава, изцяло под опеката и под диктовката на друга, по-могъща държава. Сега да видим дали България отговаря на тези критерии.

1) Независими ли сме икономически ?(можем ли да се самоизхранваме)

Не.. Влез в някой супермаркет и ще видиш, че 90% от продуктите са вносни. Има тук-там по нещо българско - най-вече хляб и млечни продукти всичко друго внос - плодовете, зърнени закуски, шоколад, перилни препарати.Да не говорим за дрехите, електроуредите, машините, автомобилите. Там сме не на 90%, а на 100% внос. Тоест внасят ни. Тоест ако не слушаме ни праскат едни санкции като на Турция и Русия и ни сриват икономиката за броени месеци, даже не е нужно военно да ни посягат - само гладът ще ни съсипе.

2) Природните ни ресурси независими ли са ?

Не. Единственият ресурс, който се котира като международна валута - златото(понеже ние нефт нямаме) е в ръцете на чуждестранна компания. Златото в Челопеч, само не знам дали беше американска или канадска компанията. Дървесината голяма част се използва за производство на мебели или за огрев, само че това държавата не я бърка, понеже там се облизват лакоми частници и те взимат парата. Ти нищо няма да спечелиш от горите. Плажовете не са национално богатство понеже и там строят частници(доста често чужденци - гърци), плажовете се дават на концесия и всичките пари от шезлонгчета и т.н. пак отиват за частника. Минералните води също са частни(Девин, Банкя и т.н.) и държавата пак взима малко или нищо. Тоест с две думи - цялата българска икономика се държи или от чужденци или от местни олигарси.

3) Армията ни независима ли е ?

Само на теория. Армията ни е мега зле. 2/3 се пишат "войници" само защото са в униформа, не могат да избягат и 500 метра без да се задъхат и са като излязли от макдоналдс. Пожарникарите са в 10 пъти по-добра форма, понеже от време на време им се налага да работят. Военните освен за 6 май да се размърдат, друго задължение нямат, ама иначе взимат пари. Като видиш бившия "военен министър" - Георги Каракачанов на какво прилича, какъв шопар е, и как може да влезе в люка на танк само с търкулване, всичко ти става ясно. Какъвто шефът - такива и подчинените. Реално армията ни е на 100% зависима от САЩ, които всяка година си правят учения тук. Реално те кацат на военни летища(нещо като магистрала) някъде в провинцията и ние въобще и не разбираме какво се случва, тъй като по новините нищо не съобщават. Последният "фал", беше преди около месец

https://www.vbox7.com/play:710c007f99

Реално, при съвместни учения, дори на българска територия, българските войски са васални(под командите) на американските военачалници.

4) Медиите ни независими ли са ? Не. Само тук може да си говориш каквото искаш, опитай да постнеш мнението ми във фейсбук или еди-къде си където влизат повече хора и ще видиш, че няма да изкара и 24 часа преди да бъде изтрито.

6.   На никого не сме колония.
Айде по-спокойно филмари такива...

7.   Да, България е колония на САЩ, но и САЩ е колония на......!
Новия световен ред ще пороби целия западен свят. Ще бъде дори по-лошо от руския (и българския) комунизъм. Това го казва изгонения от СССР по Брежневото време Владимир Буковски. Днешното западно общество ще бъде "унищожено" и ни очаква съвсем друг обществен строй. Но този нов световен ред няма да успее да "пороби" Азия защото там има други критерии с които новите поробители не се съобразяват много. Жал ми е за младото поколение, което само си избира поробването щом гласуват за ГЕРБ, партията която прави всичко възможно да унищожи България. Гласувайте за п.п. Възраждане. Само тя ще споси България, а може би и п.п. БСП.

8.   Да, разбира се. Колония сме на САЩ. И цяла Европа е тяхна колония. Включително и Русия в известна степен.

9.   А когато ни готвеха за Задунаевска губерния, защо не протестирахте?
Или тигава нямаше проблем руснаците да са с куп привилегии и политиката ни да се определя директно от Москва?
САЩ си имат много по-големи грижи от България и глупостите на нашите политици.

10.   България е територия със споделени права над управлението ѝ между различни сили на различни нива.

В този смисъл Русия има по-големи правомощия и власт от САЩ над страната и населението.

11.   Естествено че сме колония! Тези, които си мислят, че сме суверенна държава и всичко важно, което ни касае се решава от нас и не е решено отвън да скачат от някъде..

12.   Не само България е колония. САЩ контролират много държави, да не казвам, че имат пипала дори в големи колоси, като Русия и Китай, Франция, Германия и т.н.
Истината е, че в момента САЩ е в пълен упадък и въпреки това са супер сила и ще продължават да бъдат. Всякакви ценности там се заличават за сметка на военото оборудване, шпионажа и контрол в международен аспект. Огледай се, като започнем от всичко, което гледаме, слушаме, ядем... всичко е с американски корени от големите корпорации.

13.   Да, както бяхме на Русия, сега сменихме колонизатора!

14.   Може и да не е точно колония, но САЩ са много по-голяма и могъща държава. Няма как ние да им оказваме каквото и да било влияние, те на нас ще ни окажат. Правото винаги е на по-силния. Въпреки, че светът (или поне нашата част от него) се е развил до толкова, че да не решава всичко с военна сила, но този принцип продължава да е валиден.

15.   Номер 1 е напълно прав. Но дори и армията им да е кръгла 0, притежават нещо далеч по-силно - медиите и социалните мрежи. А армията от провокатори и тролове пред клавиатурите е по-силна от тази с автоматите. Изключително умело жонглират със самосъзнанието на хората и ги манипулират както си искат. Колонията е на лице !!

16.   България е била винаги доброволна колония на силните на деня. Българите са ветропоказатели, нагаждачи и в същото време предатели, такава е и самата страна.Исторически погледнато интервалите от време в които не е била под нечие владичество са доста малко и кратки. Такава е съдбата на такива хора. Както в курника петела въдворява ред да не се избият кокошките една върху друга като има храна, така и българите не могат да съществуват без господар. Тогава хаосът става тотален и е по-лошо от при най-гадният господар. Те маските си не могат да носят нормално, какво остава за самостоятелност.

Чорбаджията на курникът

18.   До 9, тогава е било тоталитарно управление, което е докарано с незаконен преврат, нали не смяташ че някой е питал какво го интересува Българския народ, разликата е че сега сме Демократична държава и народа има думата, честно казано освен енергийно, с нищо друго Русия не ни държи за разлика от САЩ.

19.   Да, такава сме! Как ще го разбереш ли? Виж политиците ни! На американците се мазнят, но постоянно разправят, че трябвало да громят някакви руски хибридни войни и не знам си какво още! Ако бяхме руска колония, щяха да правят обратното на това. Защо им е на руснаците колонията им да воюва с тях и да се мазни на янките?