Споделена история от Други

Защо жените избират секцио?
Провокира ме новината за починалата родилка при планирано секцио в следствие на алергична реакция от упойка.

Въпросът ми е защо повечето жени избират този неестествен метод за раждане? Страх от болката или нещо друго? Страх че ще се разширят долу и няма да са достатъчно сексуални за мъжа си?

Разбирам че и лекарите масово го препоръчват, защото не им се занимава, а и взимат едни парички, но замислете се...ако няма сериозна основателна причина, свързана със здравето на жената и/или бебето, защо е този страх от естественото раждане? Природата го е измислила най-добре, а и някак си на мен ми звучи по-добре това да се родиш както е естествено, вместо да разпорят корема на майка ти и да те изкарат от там.

Мъж съм и не упреквам никого. Жените имат право на избор, но дали е правилен? Преди 20 и повече години сигурно 95% от ражданията са били по естествения начин, сега едва ли не почти няма такива раждания, или само при крайно бедните, които нямат пари да платят...

Коментари

51-53 от 53

73.   До 72

Може да се ражда без секцио и на 33, и на 35 - аз съм живия пример! Без епизиотомия, никакви разкъсвания нито шевове, възможно е! Децата ми са в отлично здраве!
Не мисля, че трябва да се обобщава, всеки случай е строго индивидуален! Тук споделиха жени с различни съдби, никой на никого не може да се наложи за подобно, изключително лично преживяване, каквото е раждането!
Около мен, в чуждата болница, масово раждаха естествено, без епидурална...Казвам го, защото доста осезателно ги чувах!
Едната ми приятелка, родом от тук, роди със секцио заради седалищното разположение на бебето - сподели ми, че месеци след операцията била като парцал...
Друга моя приятелка, германка, ми сподели, че нямало кой да я накара да роди секцио ( има три деца, родени на 29, 31 и 33г, по естествен път без епидурална)!
За България със сигурност нещата стоят по различен начин, предполагам!
от 60

74.   Кратко и ясно: мъже нямат право да се бъркат в избора на жена за нещо толкова лично и свято!
Още по-кратко и ясно: не само мъже, но и жени, и никой няма право да се бърка в избора на една жена за нейното собствено тяло! Всеки е свободен да прави, каквото сметне за добре, не е нужно да разбирате, одобрявате или неодобрявате нечии избор!

75.   Доживях мъж да ме учи как да раждам.
Ж22

51-53 от 53