Споделена история от Други

Северна Македония не успя да убеди всичките си граждани, че са потомци на Древна Македония, но Гърция успя. Как стана това?
Здравейте. Преди време пак изскочи темата Македония. Преди две години видях клипчето за новата история на Македония и проекта Скопие 2014 и се пръснах от смях, но сега направо ми се реве. Преди това приемах всичко само като приказка, но се оказа истина. Там се е исвършвал процес на антиквизация и правителството е успяло да убеди народа, че те са потомци на Александър Велики и древните македонци. Това се е появило като идея още от Георги Пулевски, бащата на македонизма. А предишната власт в Македония я е използвала, за да прикрива корупционни сделки и да отдалечава македонците от българските корени. Но това няма значение. Беше трудно да повярвам, че всички там вярват на това, но се замислих как е постигнато и го разбрах. Но има и едни други, които го вярват. Гърците. И постоянно спамят, че Древна Македония е била гръцки полис, древните македонци са били гърци и Александър Велико е бил грък. Аз вярвах твърдо в това, докато не разбрах истината. Древна Македония не е част от историята нито на РСМ, нито на Гърция. Тя е била тракийско царство с гръцка култура. А думата “Македония” идва от думите маке-майка, дон-бог и ия-земя на. Означава “Земя на богинята Майка”. Изобщо не идва от думите макос и донос. А племето се е казвало Македони. Нали знаете, има една марка лютеница Дерони, кръстена на племето. Така че чия е Македония? Ничия. Траки вече няма, следователно и македоните са изчезнали. А две държави се лаят като кучета, че Македония била тяхна. Потресох се като разбрах, че македонците мислят, че са потомци на древните македонци. Но видях, че там има много хора, които не вярват в това. Много. Включително и днешната власт на Зоран Заев. Един политически анализатор там беше казал, че тази антиквизация била глупост. Както и авторът на националното знаме. Но в Гърция такова нещо няма. Там всеки казва, че Македония е била гръцка и толкова. Това е твхната позиция. Гърците по интелект можем да кажем, че са векове пред македонците. Но не успяват да разсъдят. Може би защото там са започнали да твърдят това много по-отдавна. Толкова, че всички скептици предали бого дух и останали само хората, които учели това в училище. В Македония има още много хора, които помнят времената когато антиквизация не е имало. Ще са нужни десетилетия докато те остареят и си отидат и останат само вярващите. Но не е важно да вярва само народа. Северна Македония какво получи от антиквизацията? Подигравки. Никой не им повярва. А Гърция убеди целия свят. Навсякъде пише, че Македония е била гръцко царство. Една лъжа повторена 100 пъти не е лъжа. И когато всички вярват тя не е лъжа. Аз разбрах интересн факт. Преди кризата 2008-2009 Гърция е била основен имвеститор в Македония. Тогава антиквизацията трае с пълна сила. Може би Гърция им е помогнала да я започнат и утвърдят. Не гърците, а гръцките политици. Защо? Защото Македония е кандидат за член в ЕС. Гърция ще им наметне малко антиквизация, после ще я използва да вдигне лют скандал, който всички ще чуят. Северна Македония е малка, слаба, няма никакъв авторитет и е безпомощна. Гърция обаче има голям авторитет. Те ще чуят скандала и ще повярват на по-силния. На Гърция. На гръцките политици не им пука какво мисли гръцкият народ. Да ходят да протестират, да псуват македонците, грам не им пука. Те правят това точно за тях. Разчуе ли се скандала ще победят те и така целият свят ще повярва, че Древна Македония е гръцка. А защо им е някой да вярва? Гърция има богата история. Точно богата ѝ история е будела симпатии у европейските държави и дори в САЩ още когато Гърция била под турско робство. Те ги тачат, понеже гърците са строели белокаменни градове още когсто те са живеели по пещерите. Сега да наблегнат малко и на Древна Македония. Тя е завладяла античния свят. Победила е могъщата Персийска империя. Когато светът вярва в това те ще смятат Гърция за още по-велика. А гърците ще бъдат един още по-горд народ. Това е била и целта на Македония. Един по-горд народ, който да си обича държавата повече и да прави повече за нея. Северна Македония получи само подигравки и сочене с пръст. Гърция обаче с един куршум уби 100 заека. Прикри корупцията на бизнес партньорите си в Скопие от народа им като им помогна да засилят антиквизацията. Вдигна скандал в цяла Европа и направи така, че нейната теза да се разчуе. Победи защото има повече авторитет и накара целия свят да повярва в твърденията ѝ. Обедини и без това сплотеният си народ още повече. Стотици хиляди на протест в Солун за спора с РСМ. Направи така че Гъция да бъде още по-ценена в света. Направи народа си по-горд. Накрая им смени името. Беше супер последователна и постигна много победи. А защо не поиска да махнат статуите от Скопие? Бизнес партньорите да си ги задържат. През цялото време няма антигръцка истерия по македонските медии, няма антигръцка пропаганда и нищо друго. България в момента постига обратен процес. Сложихме им вето и от тогава мълчим като риби. А Зоран Заев обикаля Европа като цветарка и създава фронтове срещу нас. Пратиха едно книжле на евродепутатите, където пише, че те са древни, потомци са на Александър, а ние сме татари и монголи, които са ги окупирали. Наздраве! На всичкото отгоре се вкарахме и в изолация. Европа сега се смее на нас и си патизира на тях, както едно време се смееше на тях и симпатизираше на Гърция. И какво стана тогава? Макетата се разцивриха, ама буквално се разцивриха и всички повярваха на Гърция. Сега като те действат а ние мълчим да не стане обратното? Само дето тука България не се бори да си припише историята на един умрял преди хилядолетия народ, а се опитва, не казвам бори, опитва се да защити собствената си история. Скоро ние ще бъдем на мястото на македонците, а те на мястото на гърците. Те ще са горди собственици на чужда история, а ние ще циврим и всички ще ни сочат с пръст. Поздрави!

Коментари

1.   За съжаление си много много прав.
И сега в момента обикаля оня Заев по света и у нас със скръбна физиономия и си пее - е, не ни трябва ЕС ако ще трябва да се отказваме и от нашиОт език и култура.
Не знам дали на тая планета има някъде по-големи дупки от нас.