Споделена история от Други

Задръжки - как да се отървем или намалим ограниченията, вас питам
Случвало ли ви се е когато се напиете да ви паднат задръжките и да бъдете себе си? Когато сте трезвени имате усещането че си биете спирачки да не действате както ви е на душата, както усещате ситуацията? Да премисляте твърде дълго действията си и да се отказвате от всичко, оправдавайки се към себе си и към другите че просто ви мързи? Да имате усещането че всички знаят за намеренията ви но вие самите да не се впускате в начинанията?

Е, ето го и въпроса към вас - Какво подяволите трябва да се случи, по какъв начин да се отървем от собствените си ограничения без да сме перманентно пияни и/или друсани за да извършим така желаните действия от нас самите? Съществува ли подобен наркотик или пък някаква настройка, психическа и физическа, нещо което да правим за да бъдем повече себе си?

Коментари

1.   Не е въпроса как дa се освободим от задръжките, а дали. Те са ни необходими и неслучайно ги имаме. Ако ги нямаш, ще правиш глупости, те са пряко свързани с трезвата ни мисъл. Нормално е човек да мисли за последиците от действията си и трябва да мисли. Ако нямахме задръжки, просто щяхме да правим каквото си искаме, но и да си носим последствията.

Та лесно е да се освободиш от тях. Просто трябва да осъзнаеш какво означава това и да направиш избора си. Например шефа ти е задник и те ядосал. Имаш два варианта - да му теглиш една или да си налягаш парцалите. Много е лесно да му теглиш една и никаква техника и съвет не ти трябва за това. Обаче какво става след това? Можеш ли да си позволиш да си без работа известно време? Ще си намериш ли по-добра работа? Няма ли да бъдеш на зор и да приемеш всяка работа, само и само да има какво да ядеш? Ето ти един вариант, в който лесно можеш да нямаш задръжки, върпсоа е струват ли си последствията? Ако смяташ, че си заслужава риска, задръжките са само въпрос на избор.

Да имаш задръжки е потискащо, но и спестява неприятности. Да нямаш задръжки е освобождаващо, но си носиш последствията. Въпрос на баланс е да се научиш кога си заслужава риска и кога не и до колко.

3.   Не разбрах, кои точно задръжки ти падат като се напиеш, та искаш перманентно да се освободен от тях?

4.   Вчера като пътувах в автобуса едни ученици говореха високо, имаше и цинизми, една жена все се обръщаше, другите също поглеждаха към тях-аз да успокоя хората, казвах "Те тези са, нямат никаква култура сред обществото", същото поведение виждам и по спирките-изтървана работа! За моите 38 г. това поведение е неприемливо!