Споделена история от Други

Хакерство?
Здравейте! Попадам на теми за хакерството! Момче на 16 години съм и ми е интересно лесно ли може да се хакне телефон или компютър! Възможно ли е да ни следят от камерата на телефона! Ще се радвам да споделите мнения!

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Внимавай много,защото колкото и да е яко,е и опасно,особено за теб самия! От личен опит ти казвам,че да си хакер има своите плюсове,но и минуси. А те са повече отколкото плюсовете. НО...ако си хакер и правиш хакерски неща само за добро,нищо не те спира,човече.
М-14

2.   Господ те следи винаги, затова спри мастурбирането преди да гориш в ада

3.   Абе от камерата не знам - много хора си ги закриват с лепенки, капачки и какво ли не, ама никой не си дава сметка, че по компютъра или по лаптопа, по уеб-камерата и т.н. човек има поне 2-3, ако не и повече микрофона, които по всяко време могат да бъдат активирани, и да слухтят 24/7 около тебе... Съвременните алгоритми за разпознаване на реч, базирани на невронни мрежи и изкуствен интелект, са вече много-много добри! Автоматизираният анализ на съдържание на казаното - също. Могат да се правят автоматично профили на всеки - с лични данни, с предпочитания. И за това дори не е необходимо някой нещо да хаква - потребителят сам си дава достъп на свалената от нета програмка до микрофон, камера, списък с контакти, геолокация, интернет...

4.   Не, не е лесно "да се хакне" телефон или компютър, а от разстояние е почти невъзможно вече.
Да, възможно е да те следят.

До 1 - Какъв хакер? Какви хакерски неща, заа нещо добро? Да влизаш в на хората компютрите, да търсиш порно ли,какво?

5.   Андроид сеободен от гугъл и апликациите муне решението.
Можеш сам да си преинсталираш или купиш нов телефон с друга програма.

6.   Както винаги, коментарите са пълни със сульо и пульо, които грам идея си нямат, но коментират. Не се става лесно хакер, и не е това което изглежда по филмите.

Може и камерата и микрофона да те следят, но трудно, още повече ако са на телефон. Поинтересувай се от мнението на соудън по темата, човека е работил за ЦРУ и има доста какво да каже. НО, не е лесно, не може всеки току така да те гледа когато му скимне.

До номер 4: Образовай се от що е то white hat. Ако нямаше добронамерени хакери, света отдавна щеше да е в огромен проблем. Благодарение на такъв вид хакери се обезвредиха оръжия, спря се поредната американска война, и какво ли още не. Те не влизат за да ровят, а за да търсят недостатъците на система и да помагат с отстраняването им.

7.   "Хакер" не се "става". То не е като да "станеш" гей. Спрете се вече с вашето детско търсене на идентичност.

Освен това истината е, че да си хакер далеч няма нищо общо с това да ползваш компютър или телефон.

Тук бях отговорил преди на един подобен пост. Ако толкова искате да се вещи по мрежите и протоколите , сложете си едно Кали и изкарайте един курс в Udemy. Пълно е с "хакерски" трикове.

8.   Тоя Цанов ви проми мозъците на вас малките с популярните му видеа в Ютуб. Вече здравей да каже на някое момиче си педофил, зад компютър да стоиш си хакер, да гласуваш си в някоя схема за задкулисна политика.

9.   Тоя Цанов е един от малкото, които правят нещо смислено. Като не ти харесва отивай да гледаш как си вкарват разни неща отзад, явно такова ти е нивото и толкова ти е акъла!