Споделена история от Други

Въпрос към хората, които се грижат за кучета
Здравейте! Имаме куче, което понякога лае през нощта, ако спи навън, и ни събужда. Това, което правим, е да я вземем да спи при нас, но така пак ни разваля съня. Какво правите, за да не лаят вашите кучета нощем?

Коментари

1.   Ами то за това е куче. Когато види, чуе нещо и лае. В нета като напишеш 'How to stop a dog from barking at night' и ти излиза всякаква полезна информация

2.   Познато ми е. Нашето често лае без причина. Сутрин баща ми го разхожда, когато вече е в апартамента, докато не влезе в стаята ми само скимти. Аз ставам, пускам го, то се качва на леглото, хапе ме и не мога да се наспивам. Хапе ни навсякъде и се моля някой ден да спре.

3.   Така общуват помежду си или е развълнувано от нещо, което е чула/подушило, природа. Ти что говориш, може да дразниш кучето, да вземе те затвори освен някъде?

4.   Имахме голямо куче на двора - овчарка, нямаше как да го вземаме при нас, лаеше нощем, особено като чуе други кучета. Излизали сме нощем при нея, карали сме се, давали сме храна, имаше ефект за известно време, после лаеше пак.

5.   Имам няколко въпроса! Да спи при вас какво значи? В стаята, в къщата или в леглото. Моето първо куче беше когато бях на десет(беше, то още е живо просто аз не живея там) и ми спеше в леглото беше по-голямо от лабрадор и както се сещате не беше удобно, но иначе седеше на прозореца и лаеше, а аз за да не ме притеснява го качвах на леглото беше малък и не ми правеше проблем, но като порасна започна да иска да ми ръмжи, като му се карам и да иска да ме подчини, затова моят съвет е де не я оставяте да ви разваля сънят. Много е неприятно, но излез и ѝ кажи ,,не името” например ,,не Клара” ако се налага я вържи на повод и всеки път като изля и се карай, а после я стъпвай ряско за повода това на кучешки е ,,не”. Гшезоти я колкото искаш, но когато направи нещо което не искаш да се случва трябва да бъдеш много строг. Възпитаването под формата на команди също помага много, защото кучето разбира много ясно кой кой е. Друг вариант е да се комслотираш със специален кучешки дресьор за повече информация. Мога да ти предложа ,,Итън скул “ от личен опит и ,,училище послушен” по препоръки. Ако искаш да е куче пазач може да се конслотираш и с специални дресьор и за куче пазач. Ако не ти се занимава или кучето не се пречупва лесно, а на теб ти пксва си купи нашийник срещу лай. Той е с ток и аз лично съм пробвала нашийник с ток на себе си ако не го включиш на висока степен не боли, а е просто не приятно усещане, като се има предвид, че те нямат потни жлези, а ние имаме, та имат микрофон че и когато кучето издаде силен звук като лай, но наистина, а не просто скимтене, тогава нашийникът пуска малко ток и кучето спира да лае. Може да помолиш назаем от приятел кучкар и след една седмица кучето просто няма да лае, но имай предвид, че ако искаш да е куче пазач няма как да не лае през нощта, а само през деня, така че обмисли всички варианти добре и се надявам да съм ти помогнала! Успех!:)
Момиче на 23

6.   Лисваш му чаша студена вода в муцуната и то спира да лае. Нещо в обонянието им се случва и затова лаят поктоянно, което не е нормално. С водата съм го правил и имаше ефект. На кучето нищо няма да му стане от малко вода, но вие ще си спите спокойно.

7.   Питай Сизър Милан.

8.   Н 5 и 6 заслужавате си намордниците дето ви нанизаха от минала година насам! Зверове са си взели животни дс си избиват бесовете...

9.   №8, звяра си ти, защото живеете със зверове в апартаменти. Моето куче е по щастливо от тебе, защото живее на свобода в двор. Като ти гледам разсъдъка, на ниво животно си още!?

10.   Номер 8 не мисля, че си прав. Аз съм номер 5 и се опитах да помогна на автора, защото е важно кучето да знае разликата между добро и лошо. Имам две кучета мъжко и женско и двете са Голдън ретривъри и двете са много щастливи кучета. Никога не съм ползвала нашийник с ток за тях, но много внимавах с възпитаването. Може да се качва на дивана играем всеки сме на двора, но кучето ми никога не ми е пречило докато работя или докато спя, защото е възпитано и не виждам какво зверско има в предишният ми коментар и моля да ми кажеш, защото аз лично не виждам нищо лошо, а ти защо не дадеш някои савет как да не сме, , зверове”? Въобще имаш ли куче? Или сигурно имаш някое йорки или пумеран което само от потупване ще изломоти и повече не ти досажда, но мозъкът му е по-малък и от твоя!

11.   Моята също го прави понякога, но само ако навън има шум или нещо я стресне. Освен това най-често го прави когато цял ден е била самичка вкъщи и не се е наиграла. Като и паднат батериите, спи като бебе и нищо не може да я събуди. Така, че пробвай цял ден да е активно, да тича, да си играе с други кучета или с топка/пръчка (ако си го научил) и после имаш голям шанс да спи цялата нощ.