Споделена история от Други

Не си знам цената
Ами това е. Не си знам цената, колко струвам , нямам никакво самочувствие, себеуважение като жена, незряла съм и не умея да изисквам от мъжете. Кой би излязъл с мен?! Никой. И какво толкова имате против жените, които не си знаят цената? Защо е толкова осъдително? И порицавате жени като мен, i understand.

Коментари

1.   Искай оценка от лицензиран оценител.

2.   На колко години си? Ще пропуснеш много шансове ако не вдигнеш самочувствието си, в този свят на жени с даже много голямо самочувствие. Иронията е, че с най-голямо самочувствие са грозните жени.

3.   Е, какво означава да не си знаеш цената.
Ти си човек като всички други.
Държиш си на принципите и излизаш с мъже, дето ти допадат само.
Не е до самочувствие, а малко по-уверено.

4.   Цената си, ти да не си курва на повикване? По скоро ценностна система ти липсва елементарна. Какво да изискваш от мъжете? На първо място уважение, да не им позволяваш да бъдат вулгарни, да се държат надменно, да те мачкат, да те карат да правиш неща които не желаеш. Да не бъдеш лека жена, да си лягаш със всеки усмихнал ти се леко. Да изискваш отношение - в работата и в личните отношения. Да не позволяваш на никой да те принизява само защото си жена. Ако на мъжете им позолиш много и се държиш като жертвата, те ще се отнасят и с теб като такава. Необохдимо е да изградиш характер и да се придържаш към принципите и ценностите си. Инак ще си поредното к*рве, което го е минал всеки с малко мерак.

5.   Май просто не разбираш правилно израза "знам си цената"
Ето ти пример:
Откровен човек съм- искам същото насреща, особено във връзката ми
Моногамна съм- искам същото
Чистоплътна- същото
Имам х хобита- искам и той да има свои си (ако някои съвпадат, още по-добре)
След всяка постигната цел/мечта си поставям нова- искам и той да е такъв
Хуморът ми е по-скоро саркастичен- ако е същият ще имаме чести (и) душевни оргазми
Любознателна съм- искам да е подобен, да искам да му оближа мозъка
Обожавам да пътувам и опознавам нови народи и културите им- трябва да е същият или да не се опитва да ме спира
Обичам и уважавам животните- задължително е да го прави и той
Спортувам- трябва и той
Алкохолът не пия- не трябва и той

И т. н.

Описваш се, а после си пиши насреща с кое си готова да правиш някакви компромиси и кое не. Това редуцира до минимум потенциални връзки, малко количество-високо качество!
И така вече ще си "знаеш цената"

6.   Аз съм мъж и също не си знам цената. Причината: нямам такава. Цена се слага само на неща, които се продават. Аз не се продавам и цена не ми трябва. Съветвам и теб същото - не ти трябва "цена"! Забрави този израз, вреден е!

7.   Виж няма значение какво ти е самочувствието и така нататък, ако имаш късмет ще срещнеш човек, който ще ти покаже че си стойностна, само така може наистина да си създадеш истинско самочувствие, другото дето някви си повтарят "аз съм красива", "аз съм успешна" и разни глупости - тва самочувствие е въздух под налягане.
Не слушай тия глупости, че ако не обичаш себе си и друг няма да може да те обича, абсурдни простотии на разни мотиватори дето само обират парите на хората за да им вкарат малко фалшиво самочувствие.
Ще заобичаш себе си едва когато усетиш, че някой друг те обича и тук става въпрос за романтична любов.
На някой може и да им прозвучи "странно", но да, хората имат нужда от други хора за да се чувстват добре, тия простотии със самодостатъчността са пълна глупост.
Всеки има нужда от партньор, колкото и да не си го признават.
Излизай с различни мъже, но недей да спиш с тях ако не ти харесват, това е единствения начин да срещнеш подходящ, аз също не вярвах че мога да срещна мъж във фейсбук, но се случи точно така и за моя изненада наистина се влюбих в него, а излязох с него просто ей така без никакви очаквания и вече една година много го обичам. Преди това излизах с няколко с които нямаше никаква тръпка и не повторих срещата с нито един от тях. Срещите с тези бяха като интервюта за работа, нищо повече, но с моето момче беше доста по различно, той беше инициатора на срещите и точно това много помогна да се сближим.

8.   Искам да коментирам но. 5- забавно дете си... опита в живота обикновено показва че се хващаш точно с този, който няма нищо общо с теб самата. Факта е сега са се навъдили много самотни майки, е че всичките сте взискателни въз основа на собствената ПОГРЕШНА самооценка... Нарича се надменност.

До авторката - с теб не бих излязъл ТОЧНО защото искаш да си сложиш етикетче с цена. Нещо като но. 5.

Вие жените никога няма да се научите да виждате душата на човек, затова и в търсене на "сродна душа ", вместо да я намерите - намирате сродно поведение. Но. 5 е доказателството. Когато стане на 40, списъка вече няма да се побира тук и шанса да намери КОЙТО И ДА Е, ще е сведен до 0.

Авторке, един съвет. Точно в момента, ей такава -неориентирана си най съблазнителна за всички. В момента, в който си намериш "цената" вече ще си много кривнала. Казвам ти го като мъж, който знае какво търси.

9.   Н 8, нали? Докато не си знае "цената" е лрсна за манипулация и моделиране според интересите на поредния Ганьо.
Сродните души са със сродно поведение, разсъждаваш като замръзнал ментално в тийн възраст, също като кифльо дето се е развихрил тука.