Споделена история от Здраве

Не мога да спра да ям
Имам голям проблем е и той е че когато съм изнервена, гадно и тъжно ми е или имам проблеми ям!

И то постоянно, не мога да спра да пглъщам храната и после се чувствам адски гадно и тежко! Искам да отслабна, не съм чак дебела, по-скоро пълна, но не се харесвам! А с това ядене не знам как ще сваля, просто не мога да се спра!

:( Настина ям доста повече от колкото трябва, а когато съм най-зле буквално тъпча храната си и ям бързо и поглъщам адски ненужно храна... Трябва да спра :(
момиче 23г.

Коментари

1.   Ходи на фитнес. Върви поне 3 км на ден. Яж по-здравословно. Това е.

2.   И аз съм така винаги когато съм тъжна, имам проблеми или нещо такова прес 1 час ям сега пак е така от почти 3 седмици!! и не знам как да спра.
Момиче на 15.

3.   Първо се успокой.. Защо се нервиш? И трябва ли заради едни глупави нерви да си съсипваш фигурата? Не се ядосвай.. И когато протегнеш ръка към ненужната храна, си кажи: "Нужно ли е да го правя? ", "Ако не се натъпча, ще се почувствам много по-добре.. " и т. н.. Не знам при теб дали въпросите ще помогнат, но мен пък ме карат да се замисля и ме спират..

4.   Като ти се дояде, пиеш чаша вода и ядеш ябълка. Прави коремни преси, за да ти се свие корема. Яж плодове, пий повече течности и когато ти стане кофти не отивай при хладилника ами ходи да обиколиш блока 2-3 пъти. Вземи си едно колело в къщи и поне половин час на ден върти:) В кафето си слагай канела, а в манджите сминдух. Не яж много хляб, по една-две филии на ден. С тази диета и режим свалих 9 килограма за половин година и ги задържам, но при мен причината беше раждане. Успех и на теб!

5.   "А с това ядене не знам как ще сваля, просто не мога да се спра! " -
С това ядене не просто няма да свалиш, а от година на година ще ставаш все по-обла. И тъпото е, че колкото повече затъваш, толкова по-трудно ще бъде въобще да тръгнеш обратно към изходното положение, какво остава да го стигнеш.
Вземи се в ръце, пораздвижвай се насила за 15-20 минути като скачаш, танцуваш. Хормоните ти ще се нормализират и ще спреш да огладняваш толкова. Просто опитай.

6.   Олеле, все едно аз съм го писала това. Дума по дума, абсолютно същата съм :Х Искам да отслабна, а съм като теб и не мога да издържа...
Ще следя темата, важно е :)
Между другото успех, защото не знам какво да те посъветвам, ако знаех, нямаше да съм и аз на това положение :)