Споделена история от Други

Защо по дяволите чак сега разбирам, че в България се намират най-големите находища на злато в Европа? Вие знаехте ли?
Да, правилно ме разбрахте - в България се намират двете най-големи находища на злато в Европа. Това не е конспирация, а факт. Слагам линк отдолу. И преди бях чувал, че имаме злато, но чак сега прочетох в една друга тема тук от преди ден, че у нас всъщност се локализира най-голямото находище на континента. Проверих информацията, защото не вярвах. Е, наистина е така. Даже в училище госпожата по география ни беше казала, че в България има злато, което се копае от канадска фирма, защото ние нямаме техниката, но НИКОЙ не ми беше и споменавал, че става дума за ДВЕТЕ НАЙ-ГОЛЕМИ находища на злато в Европа. Въпросът ми е, вие знаехте ли? Защото аз лично съм тотално изненадан.

Източници: https://education.kitco.com/precious-metals/largest-gold-mines-europe-q1-2020-overview

Коментари

1.   Не, не знаех.

2.   Лошото е че доста хора не знаят, защото не само не са чели учебника по икономика и география.
Волен Сидеров от повече от 20 години го разправя но кой се заслушва в думите на усмиван от шоумените човек.

3.   Автора

2, Волен Сидеров малко ли пъти беше в управлението? Спомням си като малък колко популярен бе. Няма как да се оплаквате, че не е получил внимание.

4.   Авторе ние станахме като македонците само се биеме у гърдите най най най имаме от всичко. Питай всеки втори над 50 годишен че те убеждава че таква природа като наща у цел свет нема. Всъшност нищо немаме за това чак сега си прочел нещо и почваш да се вкарваш у филми. Ние ако икамехме нещо включително и аклъл щехме да сме дръпнали одавна напред. Последни сме по всичко скоро българи нема да останат тука вие простоватите хора още се радвате като чуете нещо за злато и самолети

5.   Айде сега, чак сега си разбирал!!! Десет години Сидерчето повтаря това на запис между предаванията си описано с най-големи подробности. Това е средно на всеки един час да се повтаря това нещо на българина като на грамофонна плоча. Ефект нулев.

6.   "в България има злато, което се копае от канадска фирма, защото ние нямаме техниката"

ПЪЛНА ЛЪЖА!

7.   Какво се правиш, всички знаят! И знаят също, че е почти подарено това злато на канадската фирма, а дъщерята на Бойко Борисов е акционер в тази фирма. Можеш да провериш!

8.   До 3 Колко пъти е бил в управлението? Да бъдеш в управление означава да си министър! Депутатите са просто едни представители на народа, те не управляват.
Ни най малко не се оплаквам че Сидеров не е получил внимание, просто отбелязвам че той разясняваше за златото на канадската фирма.

9.   Аз знаех че ства дума за голяма находище, но от предходната тема разбрах че става дума за едно от най големите в Европа, явно "Вода газим жадни ходим" Този който е оставил златото да се взема на безценица е предател на родината.

11.   Не знаех че са най-големите. Зная, че много злато се изнася... т.е. краде. И ти да го крадеше, щеше ли да искаш да се говори за това?

Ако чакаш да те уведомят по "новините", или от нашите "политици"... Елементарно е обаче да знаеш, че природни ресурси, и то като злато не се изнасят просто така, и всичко става със знаението на правителството.

12.   Най голямото находище на злато е в Украйна

13.   Престанете вече с тези глупости! Колко злато може да има в България? Доказано ли е? Крадяли го били. Само една единствена канадска компания, повтарям само една, копае малко българско злато. И не е кражба, защото България сама се е съгласила. Колко могат да изкопаят? И да има много злато, за да го изкопаят ще трябва да разкопаят половината Родопи. И не вярвам да е много. По родните земи вече няма много полезни изкопаеми. Те са копаени в продължение на хилядолетия от нас, римляните, гърците, турците, траките, тези преди траките, колко може да е останало. И сещате се, златото е било любимо на всички. Най-старото златно съкровище в света е открито в България. Всички знаем за Панагюрското златно съкровище. Още българските летописи от Първото българско царство свидетелстват как цар Симеон бил целия облечен с злато. Колко злато може да е останало в България след като то е разкопавано с хилядолетия? И дори да е останало заслужава ли си да разкопавм половината Родопи, за да го изровим?

14.   Сидеров е казал много неща, но и нищо не предприе по въпроса. Напротив - остана в историята със златното си пръстче. Явно повечето са го забравили вече, все пак сме прословути с късата си памет. И нека напомня, че той като депутат можеше най-малкото да предложи промени в законодателството, но той дори и това не направи. Само на сладки приказки го докарваше като всички други.

15.   Това със златото беше поредната популистка демагогия, с цел Волен да си събере по-голям рейтинг.
Като не искате да се "източва" златото, купете машини и започнете да копаете. Или защо Волен или приближените му, заедно с руските му кукловоди не създадоха фирма и да копаят и те.
В капитализма можеш да си създадеш фирма, да си накупиш машини и да си конкурентно способен. Защо не го направиха.

16.   До 15, въпроса не е до златото, а до това че се дава на неизгодна концесия за България, според теб явно е добре да сме на загуба.

17.   Дали сме го на канадска фирма, щото сме нямали техниката.... хахахахахаха... олеее
Приятелю, когато ние сме имали техниката да копаем злато Канада още не е била държава.
Абсолютен факт е, че в момента България бива ограбвана( нищо ново под слънцето, нали? ) Не виждам в чий интерес е на някой да оспорва това...