Споделена история от Други

Защо в България масово мислят така?
Откъде- накъде жените над 25 са стари, а мъжете - не? И как може да се допускат подобни теми тук? Писна ми всичко да ми повтарят, че съм дърта, включително и нашите. И да ми натякват що нямам мъж и деца. Ами това си е моя работа. Но към мъжете подобни изисквания липсват, защо? За справка, на 26 съм. И не мисля, че съм стара.

Коментари

1.   Защото жената след 30 малко по-трудно забременява и износва за пръв път и с всяка изминала година става все по-трудно, докато мъжа и на 60 може да прави деца, стига да му става. Е, вярно, че и при мъжа е малко по-трудно след определена възраст, но все пак не е като при жената.

А и каквото и да си говорим жена на 20 е в пика на красотата си. На 30 вече не е същата. На 40 и нагоре съвсем.

2.   Ами, че не си стара, не си. Но за деца ти е време!

Ако мислиш да ставаш първескиня след 28-та си годишнина, СИ ЗАКЪСНЯЛА ОТВСЯКЪДЕ, ДОРИ И ПОГЛЕДНАТО ОТ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯТА НА ДОКТОРИТЕ, относно късната бременност.

Нека си кажем истината - ако в момента си без сериозен партньор в живота, с когото да обсъждате зачеването на първото ви дете в скоро време, то родителите ти са АБСОЛЮТНО прави, предупреждавайки те, че вече си стара, за да чакаш принца на бял кон!

А ти дали го разбираш това и дали си съгласна, е съвсем друг незначителен за биологичния ти часовник въпрос. Т.е. искам да кажа, че няма да надхитриш времето и природата.

Успех с първото си дете...

3.   Ами ако се вгледаш по-внимателно, ще видиш че тези, които го повтарят, на 30 вече са оплешивяващи,с шкембета и озлобени, като някои стари възрастни дядки. В България го има този манталитет, не съм го забелязала на друго място. На запад хората често изглеждат с 10-20 години по-млади. Това е защото се чувстват така, спортуват и се грижат за себе си. В България можеш да постигнеш същото, с правилния манталитет. Ако мислиш, че си стар-такъв ще и станеш, въпреки че може да си само на 30. На тази възраст хората все още трябва да са много млади, не е природно да остарееш толкова млад, освен разбира се, ако не тъпчеш чипс и не пиеш ракия на дивна, всяка вечер.На мен също двама-трима мъже са се опитвали да ми вменяват, че съм стара, защото те така се чувстват и се притесняват, че ако не им се вържа, ще осъзная, че имам много други опции. Такава им е елементарната логика. На 31 съм, миналата година ми искаха лична карта в дискотека. Но аз се подържам, както вътрешно, така и външно и това изисква работа. Работа, която тези, които ти говорят тези глупости, ги мързи да свършат. И съответно - избиват комплекси. Да си призная малко ги съжалявам, но най-вече са ми смешни. Не знам защо се връзваш. "Тука е така!" Да обобщя - и тези които мислят, че са млади, и тези които мислят че са стари на преклонната възраст от 30 години, са напълно прави за себе си.

4.   Просто е - жената се оценява най-вече според младостта и външния си вид. Може да си много свестен човек, умна, разбрана, но ако си стара или грозна, това е първото нещо, което ще направи впечатление. Може да си говорим тука за нравствени добродетели и как външният няма значение, ама при идентични други качества при две жени, всеки ще предпочете по-младата и привлекателна. Младостта се свързва с фертилност. Мъжете и на 80 могат да имат деца, отделен е въпросът кой би ги искал на тия години, но това е друга тема... Та да, това е масовото мнение и реалността, в която живеем. Непрекъснато ни се набиват ценностите на младостта, как това е най-важното, стегнати тела, младежко излъчване, а процедурите за подмладяване и поддръжка, са насочени на 95% към жените. Защо? Защото това е нашата роля - да изглеждаме добра, това е основното изискване към нас. Мъжете също стават жертва на подобни очаквания, но добрият външен вид, е по-скоро бонус за тях. По-важното е да са успели, реализирани, силни характери и чак след това идват плочките. Затова мъжете тъй, пък жените инак.

5.   Детеродната възраст която е най-добра е 22-26 г за жените , затова всички мислят така Това , че се налага мнение , да се прави кариера и да се ражда към 30-35 е грешно .На 30 може ако е за второ дете .

6.   1 и на 30 съм си същата, вярно че не съм вече на 20, но хващам окото. Мит е, че след 30 се забременява трудно.

7.   Освен, че след 25 вече не изглеждаш като на 20 и мисленето на жените тотално се променя, когато наближат 30 и ги преминат.
С други думи, след 25 стававте крайно непоносими в някои отношения, да не казвам в повечето. Най-леко се комуникира с младите девойки. Илзъчват живот, младост, красота, не те обременяват с нищо. Или поне повечето. Ама минат ли 25 и почват да се заглеждат в паничката на другите и кой има дете, кой има дом и т.н.
Пикът на мъжете идва след 30. Стават по зрели, по успешни, а на жените е до 30. Ти с годините няма да ставаш по млада. Но пък мъжете ако се поддържат наистина стават по готини с годините.

8.   Такива теми са пускани тука поне 100 пъти. Просто няма смисъл от коментари.

9.   Модератори, дори за вас самите би било по-добре да не пускате теми, които вече многократно са били пускани, както преди малко написах. Няма какво да им угаждате толкова.

10.   6, да хващаш окото е едно, да си същата като на 20 е бам башка. На 20 повечето сте яки, на 30 просто хващате окото, на 35 и нагоре повечето мъже не ги блазните. Ти може и да си се приемаш за хубава в огледалото, но вземи една твоя снимка от преди 10 г., сравни се, сложи си ръка на сърцето и кажи, че си същата. Или за по-сигурно помоли някой мъж за честно мнение, защото за нас и за вас красотата е различна. Знам, че истината не е приятна, но ние мъжете също не се разхубавяваме с възрастна, но при мъжа някак красотата не е чак на пиедестал, стига да не е абсолютен урунгел или старчок. За него други качества са по-важни. И тези качества с възрастта най-често стават по-добри.

Колкото до забременяването до 30 е лесно, след 30 е една идея по-трудно и рисковано, но все още не е проблем. След 35 вече си трябват доста повечко опити, а след 40-45 много трудно, най-много с инвитро евентуално. Докато един мъж спокойно може да забремени млада жена, дори да е на 50-60, че и на 70, стига да му става. Вярно, че след 50 качеството на спермата започва леко да спада и риска от заболявания при детето е малко по-висок, но все пак е оплождане е сравнително лесно.

11.   Напротив, 10, и за мъжете е също толкова важно да са красиви, колкото и за жените. Не си ли висок и красив, все тая. Жена никога няма да имаш. Най-много да те ползват за пари и да те изхвърлят. Обаче от хубави мъже никой не бяга. Опичай си акъла...

12.   11, важно да, но не чак приоритетно като при жените. Да не мислиш, че всички мъже с красиви жени са манекени?

14.   Авторке, правилни са ти наблюденията над назадничавото мислене на хората в България. Радвам се, че си го осъзнала. Явно не живееш и в България, за което поздравления. Намери си западняк и не се занимавай с ограничените и закостенели бедни душици в Булгаристан. На мен почнаха още на 20-21 да ми казват как само аз съм си мислела, че съм млада и ми било време за дете. Където живея вече, хората наистина изглеждат с 10-20 години по-млади от реалната им възраст, да не говорим една 50-годишна жена или мъж колко по-издръжливи са физически от 30-годишните от своя пол в България, на мен ми скриха шапката. Едната ми преподавателка е на 53, всеки ден кара по минимум 20 км колело, в България ще умрат по пътя 25-30 годишните на петия километър.
Ж22

16.   Защото такива теми се пишат от комплексирани душици, които го правят с едничката отчаяна надежда, че като избият комплексите си върху някой друг, ще им олекне. Но след като такива темички никнат тук всеки ден като гъбки след дъжд, явно не им олеква. Малко прилича на приказката на шопа "Не е важно на мен да ми е добре, по-важно е на Вуте да му е зле". Дали на Вуте обаче изобщо му пука?

Безплатен съвет към хейтърите - спрете се, не си губете времето в хейт, посветете се на позитивни занимания. Излезте навън, забийте някое гадженце, влюбете се, обичайте се. Ако излъчвате злоба, няма как да привлечете нещо хубаво. Само още повече злоба ще привличате и омагьосаният кръг ще се затваря. Промяната започва отвътре.
На 25-годишните хич не им пука какво мислите за тях. Те са навън и си живеят живота.

18.   В България критериите за красива жена са завишени а критериите за красив мъж са занижени. Това е и причината.

19.   Ами авторке, над 25 г вече си по-трудна за манипулиране, ставаш недостижима за малките злобни душици с много претенции, ни с никаква вероятност те самите да покрият поне половината от което искат. Вече се предполага, че знаеш какво искаш, а те пък знаят, чр няма как да се наместят. Тогава за тях си стара, кифла, закъсняла за бебета вече бла бла
Гледай си живота и хич да не ти дреме от/за подобни.

20.   Аз изглеждам по-млада, нищо че съм на 31г, повечето не ми ги дават. Разбира се, че има разлика и в самата кожа, но все още продължавам да изглеждам добре. За 30г жени, има 40г мъже и пак сме по-млади от тях. Не може да сме все на 20г, променяме се не само визуално.

21.   Аз на 30 се харесвам много повече, отколкото на 20, а и всички ми го казват. Просто тогава си приличам на детенце.

22.   До 3
Може ли да ми кажеш каква е минималната възраст да те пуснат в дискотека. Хората на 18г. имат право да гласуват, а ти сигурно си мислиш че на 18г. момиче не може да влезе в дискотека. Не е ли много пресилено да казваш, че изглеждаш 12г. по-млада. Много голяма реклама си правиш, но едва ли ще намериш мъж да ти повярва. Ти като станеш на 45г. сигурно ще се представяш на 30г. Момичетата на 14г. имат законно право да правят секс с когото си искат а ти казваш, че са ти искали лична карта за да те пуснат в дискотека. Блаженни са вярващите на евтините ти лъжи.

23.   Ми не си стара, разбира се. Никой не е стар на 26, на 29 или на 30 (леле, голямата работа). Тук просто е тъпкано с дърти утайки и безмозъчни инсели, които се чудят къде да си избият комплексчето, че са низши отрепки.

24.   До 22

Някой жени изглеждат доста по-млади на 30 години. Не са много, но ги има.

25.   "Жените на 25 са баби!" Каза 13 годишния Мюмюн горд баща на 2 дИца! Е, за това иде реч, ако авторите на подобни постове са от Столипиново... съвсем нормално да ти развиват теории, че на 20 трябва да си с поне 2 деца, а ако все пак родиш на 35, то трябва да ти е поне 5 тото раждане.
Само, че аз не живея в такава махала, така че ми е все едно дали 13 годишния Мюмюн смята, че съм стара и че, о ужас, родих първото си дете на 36. И сега имам куп планове за живота, а не съм се пенсионирала, нито съм се заключула вкъщи, защото разбираш ли, на 37 сигурно съм древна.

26.   За справка: знаех, че си над 25 години и си жена, но благодаря за откровеността! Откъде знаех ли? Никой освен засегната страна не би си правила труда.

За въпроса ти: нито вие сте стари, ните мъжете над тази възраст. Който твърди обратното и е в нужния възрасто вдиапазон, да пробва да си купи вестник "Трета възраст" или нещо подобно, натъртвайки, че е за него самия и да гледа погледа на удивения продавач. А това, че някакви там комплексарчета разправят разни неща - тяхна си работа! Една група са ми с ония на прайда - те си говорят, аз си свиркам и въобще не ги слушам. Да си кажат, че те предпочитат даден възрастов диапазон, а да не го обръщат на "тия са стари, ония са стари, дрън-дрън-ярина"! Колкото и да искате да изкарате личните си предпочитания обществен норматив, няма да стане! Онези няма да могат, вие също, защото обществото не е толкова тъпо.