Споделена история от Секс и интимност

Защо секса е толкова важен за връзката
Здравейте,
Моля някои да ми разясни как стоят нещата и защо секса се смята за нещо толкова важно и едва ли не задължително в една връзка? Истината е, че до сега не съм била във връзка , но се интересувам чисто и просто. Ако можв без хейт и мнения от сорта "един ден ще разбереш" искам истински мнения от хора, които са попуватвали нещо наистина, а не такива,които са си играли повърхностно на, ние сме във връзка".
И също така още един въпрос - Мислите ли че може да съществува връзка без секс

Коментари

1.   За мен лично не е супер важен. Не казвам, че ако жена ми ме държи на сухо с месеци ще ми е приятно, но да речем веднъж седмично е ОК. Дори и малко по-рядко да пуска, няма да ми е най-важното във връзката.

Но да, за повечето е супер важен. Просто повечето хора са по-първични и само ядене и ебане им е в главата. Ако някой обича друг, защото му пуска, значи това не е баш любов за мен.

2.   Важен е само за нисшите същества. Да, приятно нещо е, но опорочава връзката, мърси я. Най-истинските и силни връзки са без секс.

3.   А защо връзката е толкова важна?

Целия смисъл на връзките и секса е възпроизвеждането. Така е от хиляди години и това ни подтиква да се свързваме. Ако не беше тая биологична нужда от възпроизвеждане и отглеждане на потомството, целия смисъл на връзките щеше да отпадне.
Първото ми гадже мислише по същия начин (защо секса е толкова важен, не може ли само да си държим ръцете). После си промени мнението.
Ами секса е хубаво нещо (повечего пъти) и има доста психологически ползи от него. Отделно че понякога е единственото нещо което ни кара да се сближим с някой. Затова е важен.

4.   Защото в една романтична връзка има И телесно привличане освен всичко останало. Идеята все пак е от цялата работа да излезе поколение, а то се прави чрез секс. А, ако харесваш някого, съвсем нормално е да те възбужда и да искаш да сте интимни. Липсата на секс, в масовия случай, значи, че другата страна вече не те привлича, има си любовник/ца, предпочита да гледа порно, омръзнали сте си и т.н. Това, ако сте здрави и не сте асексуални, нали... Да те желаят сексуално значи, че си харесван, добавя ти се допълнителна стойност, гали самочувствието. Всеки иска да е одобряван по някакви начини, да бъдат признати и оценени качествата му. Физическите данни също са част от това. Предполагам, че не ти е все едно, ако те наричат пещерен трол или секси маце. Да не говорим, че сексът е приятен и полезен. Отделно обществото ни винаги е издигало секса и удоволствието в култ. Не говоря само за днес, когато циците и задниците са на всяка крачка. Такива сме били още преди стотици години, сега просто е по-лесно и по-достъпно дори за най-големите загубеняци. Всичките врътки, през които се е минавало, за да могат царете да се женят по няколко пъти, любовниците, изневерите, поголовните изнасилвания.
Да, може да има връзка без секс - платонична. Трудно ще намериш асексуален партньор, но не е невъзможно.

5.   Защото с годините става нужда, пък и се задълбочава връзката, показва се любов и желание.

6.   Ами защото повечето хора са скучни и не могат нищо друго да измислят, което да им достави удоволствие. За това всяка вечер едно и също - малко търкане между краката и сън.

7.   Важен е, когато си във връзка с човек, който като такъв изпитва пълния набор от чувства, между които и физическо привличане, страст, похот. Ако не сте на една вълна в сексуален аспект това дава отражение на целия климат в отношенията и рано или късно връзката се разпада.
Ако обаче ти и партньора ти сте асексуални или и двамата имате еднакво виждане и ви е все тая дали ще го правите веднъж в месеца или в годината, то тогава за вас сексът не е важен и реално проблем нямате.
Дали може да съществува връзка без секс... вероятно да, но отново важи написаното по-горе, че двамата трябва да имат еднакви очаквания.

8.   Интимна и силна връзка без секс.. Не думай..... Това си е чист оксиморон! Аз съм на мнение, че многото секс изхабява връзката и води до нестабилни взаимоотношения, но и да се прави рядко е неблагоприятно и води до сходни резултати. И нека отбележа, че прекомерната интимност в една връзка е по-удачна от такава с липсващ интимен характер. Общуването между обвързани мъже и жени, при които от месеци няма нищо или лекичко е поприключило, не може и не трябва да се разглежда сериозно. Сериозно трябва да се разглежда причината за заблудата на такива хора, че имат нещо помежду си. В обществото се наблюдава една крайност, която се приема за нормално явление, а не е! Не може да се внушава, че в една компания може да има няколко момчета и момичета, и те да нямат абсолютно никакво желание за нещичко. Това може да го има само в индивидуални случаи или между роднини, няма друго извинение. Тия изкривявания в представите за интимност и приятелство между хората са неестествени и опасни процеси.

Шеф на кокошките

9.   Без секс няма връзка. Има приятелство, съжителство, но не и истински чувства. Тоест може да има влюбване, но няма да има любов, страст, ревност, пеперуди, розояи облаци и тн.
Естествно, че може да има връзка, почиваща на уважение, възхищение, интерес и други такива, но това нв е любовна връзка. И когато единият срещне любовта си, ще разбере, че другото е второстенно и ще го загърби. Това е!
Доброто винаги печели!

10.   Сексът, освен нужда, в любовна връзка е най- висшата форма на близост. Тогава става сливането на душите. Освен, че разтоварва напрежението, сближава по- бързо от всяка друга дейност. Подчертавам, че говоря за секс при наличие на любов, а не за просто лашкане. Затова и винаги съм си чудила на такива "висши" създания като номер 2 и тяхното надменно отношение тип "аз съм по- добър/ добра от другите". Май такива хора са по- скоро нисшите и сбърканите.

Д.

12.   В една връзка са важни парите. Ако нямаш пари, ще ти се наложи да мастурбираш пред компа.

13.   Ганди , един от най значимите фигури за последните няколко стотин години в света е правил секс с жена си само веднъж. Даже казва че е "пробвал".. колко наистина го е правил...само те си знаят. Жена му е била с него до гроб, каквато е и индийската традиция.
Ние обаче (на запад) се чукаме като кучетата на улицата и секса се прави преди даже да се запознаем. Затова и имаме демографска имплозия.
Съгласен съм с но.2. Зависи колко значими неща правиш в живота си. Ако си държавна фигура , почетен учен , нобелов лауреат, брилянтен артист ...наистина ли си мислиш че секса ще ти е приоритет но 1? Ами не ...секс правят хората , които си нямат друга работа , като циганите например . В последния случай човек пада до примитивните и материални удоволствия и секса се превръща в абсолютната необходимост.

14.   Няма нищо по-духовно от хубавия секс. Душите се сливат в екстаз, когато той свършва в мен, а аз треперя и летя.
ж27

15.   10 - ами като никой не ти вързва и ставаш като двойката, просто е. Иначе сексът за мен е изражение на любов. Когато съм правил секс без любов не е било нещо особено, изобщо имам нужда от емоция за да е хубаво. Сексът сближава и е от най-приятните занимания на света, без да е вреден като наркотиците.

16.   И каква точно е тази връзка без секс, или без никакви интимности-целувки, прегръдки, пипане? Става си приятелство, малко мохабети и кой от къде е. Ако живеете заедно, вече си е съквартирантство.

17.   Връзка, в която развитието е бавно и ще ми пускат чак след 200 дни - няма как да е сериозна и след това. Може да има изключение и дълго време мотаене при девствено момиче, но това се среща и при такива дето вече са се пердашили. Познавам такива хора, вече от няколко години са заедно и се вижда, че нямат абсолютно никакви допирни точки, по някаква идиотска причина се влачат заедно. Така, че ако минете месец и не встъпите в сексуален контакт, бягайте! Прекалено еднакви са такива двойки, че да се залъгвам. Жената и мъжа се желаят помежду си и се разцепват. Поне два-три пъти в месеца трябва да се прави секс, иначе си е пародийка.

18.   А защо изобщо ми е връзка (жена)? След като години наред съм я "носил на ръце", тя пък (според нея) ми е слугувала, сега когато сме разделени изобщо не ми липсва. Толкова дълго време съм бил с нея за да ми пуска, когато тя реши (а това беше не повече от веднъж месечно). На всеки нормален му е ясно, че съм се самооправял. На фона на основно многобройните ръкоделия, едно измъчено пускане ... ми по-добре без него. На нея обаче много съм й бил липсвал ...

19.   до 17

По-скоро обратното. Ако някоя ти пусне на втората среща вероятно е пускала на втора среща и на други като теб. И то не веднъж. И шансът след първият месец да не сте заедно е доста голям.
Но ако е някоя с малко повече мозък в главата, която не е с теб само заради удоволствието от секса и те бави даже и 2-3 месеца шанса за нещо сериозно е доста по-голям.

20.   Секса е десерта в една връзка- сладостта, удоволствието, баланса и хармонията. Не е важно колко често, а редовно и с чувство. И вай- важното- трябва да е споннтано. Не изпросено или наложено- тогава е фалшиво, егоизъм или възползване.