Споделена история от Други

Говори едно а прави друго.
Здравейте, имам голяма нужда от съвет и се надявам някой да може да ми помогне.

На 34 години съм, женен от три. (жена ми е на 32) Преди това бяхме двойка три години.
Запознахме се поради общите ни интереси. Обичахме да ходим на походи, природа.
Говорихме как не харесваме свръх консуматорството, че нямаме нужда от най-новата технология и всяка нова излязла джаджа. Имахме дълги разговори за това, как искаме да живеем сред природата. Да си купим земя около София или в близост до морето, да си построим малка къща, понеже и двамата работим от къщи.
Да живеем на тихо, да ходим по походи през уикендите а ако ни се прииска социален живот - да сме на 20тина минути от град и да можем и това да направим. Пък и искаме деца - по-добре е да може лесно да стигне до училище в град. Като цяло - малко по-скромен, но спокоен живот.
Понеже работата ми е под огромен стрес, това също ще позволи със спестяванията да изпълним тия планове а след това да намаля на половин работен ден. С половин заплата пак ще имам много прилични доходи, а и няма да плащаме 1000лв квартира.
Кроихме си такива планове, отделих пари и се оженихме.
След сватбата жена ми ме помоли да отидем до Япония на екскурзия. Цял живот искала да я види. Принципно не харесвала да пътува а извън европа, но за меден месец. Реших че не е лоша идея, отидохме. Няма и месец след това тя поиска да отидем в южна америка. Япония обаче ни беше дошла доста скъпо и беше изяла доста финанси. Говорих с нея, че не можем да си го позволим ако искаме да си купим земя и да строим. Тя се съгласи, в идната година направихме две екскурзии за по седмица из Европа. Но на нея не ѝ стигаше. Все недоволстваше, че искала по-големи екскурзии. Тогава и стана цялата история с ковид. Навих я да разгледаме земя тук-там, но все нещо не ѝ харесваше. Тук било прекалено близо до София (замърсено), там било прекалено далеч от морето. Все нещо не ѝ допадаше. Започна да говори как иска да си купи готова къща. Разгледахме, но нищо не ѝ харесва. Все казва - "О! Ами явно ще трябва да останем още някакво време на квартира. Просто не го усещам това място. Хората по 5-6 години търсят къща." - и подобни неща.
През цялото време се опитвам да водя разговори. Питам я какво иска. Твърди че иска същото както и преди, но само едно последно пътуване искала да направи. От ковид насам пътувахме два пъти извън Европа и отделно ходихме до Брюксел, Виена и Тел Авив (брояло се за Европа, защото било много близо).
Всеки път я питам дали желанията ѝ спрямо живота ни са се променили а тя все казва че не са. Но прави противоположното.
Вместо да работя по-малко ми се налага да работя повече, а спестяванията ни намаляха ужасно много от този стил на живот. И продължават. Сега водим спорове, защото иска да пътуваме отново на далеч "Ще затворят границите скоро пак и няма да можем!".
С децата същата история - говорихме че искаме дете от година преди да се оженим. Уж ще започнем с опитите и все отлага за "след месец".Като опитам да говоря с нея започва да плаче, че ще я изоставя и че иска да живеем както винаги сме говорили, че не се е променила. А аз друго виждам.
Как бихте подходили? Как бихте започнали разговор?

Коментари

1.   Мотае те, пич. Или ще ѝ стъпиш малко и ще избереш ти къщата и мястото, след което ще я натиснеш за дете, или ще ти идат годинките. Явно е от поколениекто, което не се е наживяло. Сега ще ме нахулят в коментарите, но ти казвам, че трябва да я натиснеш. Вариант едно, иска да се наживее, но това е като алкохолик да се напие, тоест, няма да спре сама и изведнъж да ѝ дойде свише. Ако толкова те обича и иска, като вземеш къщата и мястото, ще дойде. Вариант две, мотае те, както ти казах и по-горе. Около София има места, а малко по-далеч, на по 30-35 км, направо си в природата и пътуваш 30-40 мин, дори да не работиш от вкъщи. Искам да кажа, че е близо, а другото са извинения. С разговори нищо не става, иначе, жената си решава и не ти казва обикновено. Много от тях ще ти казват само това, което искаш да чуеш. Примерно, може да те обича, но ще те лъже, за да "не те загуби". И така оставаш без деца и къща накрая. Замисли се. Тъпо е, на мен също не ми харесва, но е грозната истина. Пожелавам ти жена ти просто да е малко нерешителна и да ѝ трябва малко побутване и да създадете хубаво семейство!

2.   Плаче защото ще изгуби спонсора за екскурзии, ако и направиш дете може и да се спре, но може и в по-голям филм да се вкараш с дете и отговорности...

3.   Жена ти не се е наживяла, което в нейния случай се изразява в пътувания. Щом изисква скъпи дестинации, нека тя да започне да ги финансира. Може да е истина, че иска къща и дете, но не й се откъсва от сегашния стандарт. Знае, че след детето всичко се променя и няма да може да пътувате надалеч. Честно казано не знам как е най-добре да подходиш. Може би да проведете честен разговор кога наистина смята да се преместите и да роди. Но да не те баламосва със сладки приказки, за да печели време. Може би просто не е за теб и не гледате в една посока. Но това трябва да го изясните заедно като възрастни хора.

4.   Тази е готова за по богат мъж от теб,да я води на Луната и на Марс.....т.е.Илън Мъск.....дете
и къща и също нема да видиш скоро.....ако пък ги имаш,ще ти ги вземе и двете....Тегли й шута и си търси жена за семейство....

5.   Имаш три варианта:

1. Да и направиш наистина дете. Не да я питаш дали иска,а да и направиш. Страшно променя жената и то обикновено за добро.
2. Развод, защото докато се кротне, вече няма да може да роди или ще треперите дали чавето няма Даун.
3. Купуваш къща без да и се обясняваш. Почти сигурно ще те последва. Може за и хареса страшно и после да се чуди защо се е дърпала.

В кофти филм си се вкарал, защото тя вече ти е стъпила на врата и много трудно да промените установени отношения. Най-важното да НЕ ЧАКАШ да узрее - не си толкова млад, че да си позволиш още няколко години безпътица. За съжаление жена ти не ти е партньор, а е като малко дете. Не очаквай съдействие от нея, не я питай какво точно иска. Тя самата не знае.

6.   Левски го е казал преди мнооого години вече... "Дела".
Не мога да разбера как все още има хора, които да отдават значение на думите, които им се пляскат пред муцуните. Това е нищо, това е най-лесната форма на манипулация от всякакъв вид.
Човек трябва да си вади изводите от това, което се случва, като в твоя случай е от ясно по-ясно.

Братан.

7.   От автор:
Благодаря на всички за отговорите!
Прави сте, не съм вече толкова млад че да си правя опити. Мисля да послушам съвета и да купя къща. Все пак живеем веднъж, нали така?
Даже намерих няколко хубави и евтини парцела до София в регулация.

Благодаря отново и мерси че ми вдъхнахте малко самочувствие в тази ситуация!

8.   Добре дошъл в отбора на женените !
Сега батко ти да ти каже , ако ще купуваш къща с твои пари си вържи гащите -питай някой адвокат как стават нещата , но само ти да имаш права над имота .Ако ще купувате заедно и парите ви са общи , не се облягай на закона а напишете собствеността по 50% на всеки .
Давам ти приятелски съвет .
п.с Направи си сметка за която не знае ........

9.   Хубаво е да ѝ разкажеш една приказка:

Приказка за рибаря и златната рибка
(от Александър Пушкин, 1833 г.)
https://chitanka.info/text/4644

Едно време я изучавахме в училище! Затова и жените, над определена възраст, са доста по-сдържани и реалистични в желанията и очакванията си (винаги - дори и когато са били далеч по-млади).
В старите приказки има събрана много мъдрост...

10.   Авторе,
много си наивен, а приятелката ти е хитра!

11.   Тая мърла да и набиваш шутовете в гъза.
Развод, събираш пари пак, купуваш си къща на името на майка ти. Намираш си една бедна като църковна мишка и без майка и я вкарваш. Нищо няма да я питаш, разговорите започват и завършват с - Аз реших ! и -ще си помисля дали да ти разреша.

12.   Хе-хе, а колко деца ти роди, та има такива претенции към тебе, и настоява нейните желания и мечти да се изпълняват приоритетно?
И знаеш ли какво може да се случи? Докато даваш, всичко ще изглежда ОК (е, ще те дразни постоянно с щенията си, но да речем, това ще го преживееш..), но дойде ли моментът тя да даде нещо (деца) и... изведнъж ще се окаже, че вече има други планове, други приоритети, може би няма да я кефиш вече, а може би ще си ѝ омръзнал... Шефът, колегата, бизнес-партньорът изведнъж ще се окажат по-близки, по-интересни и т.н. от тебе...
Разказвам ти от горчив опит, човек! Не си фантазирам или да теоретизирам на сляпо.

13.   'след което ще я натиснеш за дете'
'Не да я питаш дали иска,а да и направиш. '
Абе вие наред ли сте? Толкова ли не осъзнавате, че такова дете ще израсне с ужасни емоционални проблеми? Та то през цялото си детство и порастване ще усеща, че на майка му не ѝ е до него!
Или сте от онези, които не им пука и просто искате да има там размножаване. Сигурно ще сте тук след 15 години да му коментирате в тема "мама не е искала да ражда, но тати я е накарал насила" и ще му напишете само подкрепящи коментари ;)

Автора да говори с жена си и да я попита директно дали наистина, ама наистина иска дете, но със спокоен тон, без да я плаши, но да я помоли за честен и директен отговор. Ако не иска - да се развеждат и да си търси друга. Децата трябва да се създават единствено с желание! В никакъв случай насила, чрез машинации, изнудване и т.н.

14.   Не вярвам в такива драматични промени за 1 месец. Иначе-да, точно това харесват и искат жените.

15.   А аз на моя му родих дете, даже 2 пъти го водих преди това тук наблизо в Европа, то и с това ще си остане. Еххх опропастих си младините аз. Авторе не си сполучил на съпруга, както и аз на мъж. Извод това е живота, меки души сме, меки характери.

16.   Още една дето е много миличка преди брака и сватбата и после батко ... олеле майко.
Сори пич, ама за мен вие сте на доизживяване на връзката. С тея манипулации не знам изобщо каква къща си тръгнал да купуваш. Искала да отиде до Япония милата.
А да те питам, снимки за инстаграм направи ли и през тея всичките екскурзии? Щото точно на такъв тип жена ми лъха.
Свършиш ли финансите ще свърши и семейния живот, повярвай ми. И споко не е само твойта женичка така.
Всичките така си действат. Това за планината, спокийствието, това е само параван да се прави на мила и добричка, докато и сложиш пръстена.
Купи си къща, ама за тебе батко, ти да си собственика.
Това не е брак по любов, това е хипергамия в действие.
Демек ще те цоца, докато има и после при по-богат.
И не защото е златотърсачка, а просто обичат да тв използва на макс докато има. После ще ти каже, че не се справяш и иска промяна и време, а накрая ще разбереш, че между Япония и Брюксел е била и при някой друг, който да я оправи .

17.   Моята бълдъза , която нямаше 1 лев зад гърба си , беше казала в прев текст на баджанака- баща ти като има двама сина е длъжен да им осигури по един апартамент и той да живее отделно

18.   Авторе, покрай актуалната световна ситуация много хора променихме планове и визия за живота.
В нашето семейство е в по-добра посока за нас си. Имаме деца.
Ако трябваше обаче сега да раждам...не, поне до 2025 не бих със сигурност! Мъжът ми и по-голяма част от близки и познати са на същото мнение.
Поговори спокойно с жена и я питай за мотива и да отлага. Само така можеш да знаеш истинските и причини и намерения!
Решавай какво ще правиш след това!
Тук всеки ще ти каже нещо през собствената си призма, но реално никой не познава жена ти и няма как да знаем какво е в главата и.
Ако тя е променила решението си и не иска да ражда поне към момента, ти с чиста съвест ще вземеш решение което ще бъде ТВОЕ, а не ваше вече. За купувнето на къща доколкото разбрах, спестяванията са обши.
Ако тя не иска вече, редното е да си поделите ОБЩИТЕ пари, а после всеки по пътя си! Но не можеш дс харчиш и нейните пари през главата и.

19.   Божеее, ама големи сте simp-ове. Направо не мога да повярвам, особено автора. Такава като твоята и 2 дена няма да търпя. Да се трепа аз от работа, за да може тя да ходи на почивки, хахаха. :D Как ли пък не...

Иначе аз имам същото светоусещане като теб, също като теб целя работа на половин работен ден, без стрес в малко и спокойно селище. Според мен трябва да се отървеш от този (или в случая тази), която те спира да сбъднеш мечтите ти. И имайки в предвид, че най-вероятно ти плащаш за въпросната къща, не е ли удачно ти да решиш къде да я купиш и т. н.

Спрете да бъдете simp-ове, братлета. Мислете преди всичко за вас, вашето спокойствие, щастие, а чак тогава за половинките си, ако имате такива. Макар, че сега се сетих, че си се и оженил - късно е...

20.   Много си я питал тая жена бе? Като я целуваш пак ли я питаш може ли?

Пръсна кинтите с тая хитра курва по екзкурзии и си си изгубил годинките. Те първа те чака най-тежкото развод и яко бачкане да си стъпиш пак на краката. Другия път да знаеш, мъжа определя посоката жената го следва. Дори и в животинския свят е така. А нашия човешкия е много близо до него.

Чингис Хан