Споделена история от Други

Избор на кола, Мерцедес А 140?
Здравейте,
Не съм сигурна дали точно тук мога да намеря експерти по автомобили, но съм сигурна, че тук аудиторията е разнообразна, а през покупка на кола поне всеки е минавал пряко или задочно.
Имам два въпроса:
Кои са основните критерии и характеристики, които трябва да се имат предвид при огледа и избора на автомобил?
И по специфичния въпрос... Ще се радвам ако някой случайно попаднал тук може да сподели мнение за посочения модел А 140, 2002 г., Бензин с АГУ.
Можете да дадете и други насоки за малки дамски автомобили, с ограничен бюджет :D.
Всяко изказване ценя високо и се надявам да споделите вашите мнения, съвети и най вече Опит.

Коментари

1.   мерцедесите има по-скъп ремонт. Ако не дъжиш да е Мерц, предлагам да погледнеш Toyota Celica , VW Golf / Lupo , VW Beetle, Seat Ibiza, Opel Astra след 2004/5

2.   Мерцедес има скъпа подръжка, вместо А класа,погледни Б класа. Мога да препоръчам Хонда джаз бензин-газ ,ръчни скорости или нещо от типа Опел астра след 2004 -2005г.

3.   И малка и стара и мерц все минуси.
Малка- всяко пътуване извън града е гнусно заради малката скорост, големия риск и големия разход на гориво, багаж да си вземеш/ преместиш -0, хора да вземеш още по-гнусно, и те имат багаж още по-гнусно, и те тежат олее тя колата ептен спря на баира.
Стара- наближава 20 гидини, хората на морга ги водят ти ше я караш, седи в бокса за ремонт и чака ред за там повечето време.
Мерц- скъпи ремонти.
Мерц- гнусни майстори щом видят мерц очичките им светват за мангизи. Аз му водя Опел той за мерц ми приказва как взел 3 бона за някво казанче смяна. Аз му викам -сигурно трябваше да я разглобиш цялата на болчета и гайки за толкоз пари. С тях бъзиците почват от вратата.

4.   Една позната имаше същия Мерцедес. Колата седеше повече в сервиза, отколкото на пътя. По мое мнение, това е една от най-неудачните и трошливи модели на марката.
Тъй като си жена и очевидно не разбираш от коли, съветът ми е да се насочиш към изпитаното. За мен това означава японски автомобил от марките Тойота или Хонда.
Модели от които да избираш - Тойота Ярис, Тойота Корола, Тойота Аурис, Хонда Джаз, Хонда Сивик. Ако ще купиваш Хонда, задължително да е бензин и с ръчни скорости. За Тойотите - това са неубиваеми вечни автомобили - каквото и да вземеш няма да сбъркаш.
Ако купуваш от България, задължително през сервиз. Да ти кажат какво има да се прави, за да си подготвена. Най-добре я вземи от директно от предишен собственик, който я е карал и поддържал.
Успех!

5.   Точно тези А-класи W168 са най-калпавите. Не те съветвам да взимаш. Изобщо не се лъжи, че е Mercedes, само сервизите биха го ползвали като оправдание, за да ти вземат повече. Табуретка на колела, ниско качество, лоша возия, трудни за ремонт защото няма място и всичко под капака е набутано на майната си и за да го достигнеш трябва да свалиш толкова други неща. Даже не са безопасни на пътя, има видеа как се обръщат на лосов тест.

Следващата генерация W169 е малко по-добре, но според мен се насочи към Opel Corsa/Astra/Meriva, Toyota Yaris/Corolla, Honda Civic/Jazz или Peugeot 207/307 - сега някой и тях може да оплюе, но са далеч по-добри от А недоразумението.

6.   Не се лъжи по марката, защото ще съжаляваш. Нищо общо с надеждността и стила от миналото, а въпросната А-класа е безобразно зле.

7.   Кола на старо - след 2007-2008. Иначе влизаш в хипотезата да сменяш скъпи части поради амортизация. От опит - карам 2003 и смених всичко без двигател и скоростна кутия. Като гледам за какви потребности става дума - единствена кола - виж Seat Ibiza 2010 и след- бензин - vw group, евтини части, много сървизи. Непременно климатик, и пак - бензин. Не кола първа година от модела.Без газови уредби, който я е сложил и е взел силата от каране. Кола от 2007-2008 трябва да е около 200 000 независимо колко ти казват. Дано съм бил полезен.

8.   Провери колко струва една част на старо, ще ти призлее...освен това е кола на 20 години. Вземи си някое малко пежо и няма да имаш грижи...

9.   Откажи се.
Виждам че са дали някои добри предложения по-горе. Бих добавил и VW Polo.