Споделена история от Други

Към кого изпивате повече уважение и привличане
Към нахакания богаташ, който е изключително уверен, със скъпата кола, скъпия часовник и марковите дрехи или към скромния богаташ, който ако не го познаваш, дори няма да разбереш, че е богат - живее в прилично, но луксозно жилище, макар че може да си позволи много повече, кара нормална кола и носи сравнително евтини дрехи? Към кого изпитвате повече уважение? Жените към кого биха изпитали по-голямо привличане?

Коментари

1.   Жена на 19 год. - определено към първият тип, с марковите дрехи. С вторият тип бих излязла само при определни условия. Като цяло и двата типа са за предпочитане пред някой където работи на 1500 лв. заплата!

2.   Скромен богаташ няма такова понятие пич. Скромноста е качество с което се гордеят хора, които не притежават нищо друго.

Чингис Хан

3.   Е, вторият разбира се. Мисля, че нормалните хора не обичат да им се навира в носа кой колко пари и възможности има. Изобщо всякакви крайни типове поведение са адски дразнещи. Някои жени биват привличани от агресия и демонстрация, но, според мен, това са по-простите и първични особи, с които се занимават определен тип мъже.

4.   Към нахакания простак, на работа за 1000 лв, който 5 пари не дава как се държи с тях и не цепи басма на никой.

5.   Аз лично към 2рия. Но като уважавам интелигентните независимо от възможностите им.

6.   За мен е важно мъжа до мен да има възможност и да се гордея, че съм с него, да може да ми угоди на всичко, няма как да ходя с някой просто ей така, защото ми е симпатичен, няма ли пари, не ми го хвали, да не може да ми плати вечерята или да ми купи апартамент, за какво ми е, за украса ли?

7.   Като се замислиш е едно и също, просто едните парадират, а другите не.

8.   За мен парите не са важни, а подкрепата от мъжа, важно е да ми осигури истинска сигурност и бъдеще на децата ми, не ме интересува каква кола кара и дали ще ме заведе в Дубай, важно ми е когато не съм добре и когато нещо не е наред да знам, че може да се разчита на този човек.

9.   Жените са визуални същества. За тях съществува само това, което може да се види с очите. Аз познавам собственици на фирми с много пари, които живеят напълно нормално, и жените точно така ги възприемат. Дори и да им знаят банковата сметка, това само може да провокира по-меркантилните от тях. Жените ги привлича лайфстайл. Не ги интересува колко пари, освен а) им създаваш приятни преживявания с тях или б) искат да ги откраднат. Като мъж можеш да гледаш успели мъже и да размишляваш за това как са го постигнали, какви качества имат и т.н... Но в женското съзнание е просто - какво мога да получа от такъв мъж. Естествено, по-лесно би го получила от някакъв "новобогаташ"... повечето от които всъщност живеят на кредит и много над възможностите си.

10.   Скромния прилича много на мене, ако бях богата. Защото аз ако бях богата никой нямаше да знае. Не е хубаво хората принципно да знаят за успехите ти. Уважение и привличане принципно изпитвам към по-скромни хора.

11.   За мен лично е все тая, но богатите мъже нямат проблем да си намират жени по техния вкус и не изпитват нужда да се загаджват с Квазимодо или Баба Яга и да я променят. Ако жената до тях е с тънки устни и малки гърди те си я харесват такава..Да, има богати мъже, които плащат пластика, но то е защото жената го иска. Имам приятелка, която получава 50К годишно за пластика като част от споразумението след развода. Мъжът и се разведе с нея, защото не можа да изтърпи да я гледа непрекъснато бинтована, кисела, на обезболяващи, с гноящи рани, с места без коса по скалпа. Вече и аз рядко вдигам като ме търси. Тъй, че като имаш изисквания си помисли и какво предлагаш.

12.   "Нахаканият богаташ", обикновено не е никакъв богаташ, а най-обикновен нахакан комплексар с кола на лизинг и още 8 кредита на гърба си. Типичен булгаран, който иска съседа да му завиди на колата и на лъскавите чепици. Умните богаташи(такива в България са рядкост), обикновено си траят, не парадират и знаят, че щастието обича тишината. Не мятат салфетки на Какао, не ги муфтят "приятели" за заеми, не им пазаруват златотърсачки с кредитните карти.

ZZ

13.   Уважение мога да имам само към този, който си е изкарал парите с идеи и предприемчивост, а не с цоцане от партийни кранче.

14.   Ако не се покаже, никой няма да се сети, че си богат. Тук обаче има уловка, кое, как и колко се показва. Малко като късата пола при жените -показва достатъчно но скрива най важното.. Аз определено съм за втория тип. Познавам човек които си е милионер но кара Хонда, познавам и такъв, който се фука, че има бизнес, кара БМВ, но на практика е потънал в кредити.
Богатия човек някак излъчва и не е необходимо да се хвали, той просто знае колко струва и някак си не му е важно да показва на другите колко е богат. Когато се наложи обаче може да го докаже.
Не се подвеждайте по коли или часовници, нито по лустро. Мисля, че истински богатите хора не го показват по нахален начин. Отделно от това нека автора да определи какво значи богат 5000лв на месец 50 000лв на месец. 100 000 в банката, 1 000 000 в банката?

15.   Уважение може да се изпитва само към някого, който с естествено поведение и с делата си е показал уважително отношение към други хора.

- Кифлоприземител

16.   Към скромният, защото и аз съм от тези. Не си изкарвам парите, за да се фукам насам-натам колко изкарвам и да натривам в очите на хората колко повече съм от тях. Това не е ок. Когато хората са земни и скромни, когато я карат с мярка - тогава нещата са истински.
Правила съм си експеримент да ходя на срещи с дрехи от втората употреба (чисти, спретнати, добре подбрани, пак маркови) и с дрехи от модния подиум, още неизлезли на витрината официално. Е, познай с кое имах повече успех... Хората са меркантилни в повечето случаи. А на нас такива не са ни нужни. Погледни само и коментарите... Прави си извод масата хора какво ги интересува.

17.   Е заради такива като номер 6 изобщо не се и занимавам с жени. Ще мога да ти купя и апартамент и кола, ама заради такава фалшива любов и кафе няма да видиш от мъжете.

18.   Леле майко мила колко сбъркан народ.... Кой богаташ бихте избрали? Колко комерсиално е всичко, какво падение....
Знаеш ли.... Бих избрала богатия по душа. Този, който ще ме обича безусловно и на който мога да разчитам, ако е необходимо. Този, който аз ще обичам и не на последно място ще има привличане между нас. Този, който няма да пита кой богаташ бих избрала, а ще се постарае да ми покаже чувствата си. Там където има цифри любовта не е истинска, приятелю!

19.   Първият тип бих оприличил на хората, които са от вида, както Тексасците наричат: "Голяма шапка, но без стада добитък" (Big hat, no cattle).
Вторият тип са от хората, които следват мъдрия съвет на доайена на фамилият Ротшийлд, който открих в книгата на Робърт Грийн: "48 Закона на Властта". Той е да притежаваш каквото искаш зад затворените врати твоя дом, но сред хората да бъдеш скромен, за да не предизвикваш излишна завист и злоба, които не допринасят за твоето благополучие. Същото важи и за постове във Фейсбук- не се стреляйте сами в крака, е моят съвет. Държавна сигурност направи на времето всеки пети българин свой агент, а сега не е необходимо- всеки сам си пише досието, с приложени HD снимки. Ха-ха-ха

20.   Към никой от двамата описани, нахакания е комплексар, който чрез материализъм избива комплекси, вторият пък скъперник, тип чичо скруч.
Този който уважавам няма да го преценя по парите, а по акъла и отношението към хората. Ще уважа онзи богаташ, който плаща на работниците си с 1/3 част по голяма надница от средната за града, ако средната заплата за дадена дейност в дадения град е 1000лв той да плаща на неговите работници извършващи същата дейност 1300лв, те с гордост да казват "аз работя за....". Ще изпитам уважение към богаташа, който редовно подпомага бедни хора да изучат занаят, осигурява безплатни курсове за занаяти, като изплаща и минимална издръжка на учащите се, примерно по 10 лв на ден, а накрая им издава и диплом и такива подобни.

21.   Номер 18, съгласен съм с написаното от теб (считам го за едно от най-стойностните мнения досега в темата) и точно заради това ти задавам следните въпроси, с очакването да бъдеш напълно откровена:
а) Би ли описала накратко как трябва да изглежда като външност мъжът, който предпочиташ да те обича?
б) Колко см по-висок от теб?
в) Трябва ли да има кола, жилище, с колко по-висок доход от твоя такъв? Или не държиш мъжът да притежава тези неща?
г) Ти самата какви качества на личността притежаваш, чрез които също да отговориш на твоите изисквания към мъжа, от когото очакваш безусловни обич и подкрепа?

- Кифлоприземител

22.   Към който ще спечели уважението ми!
А за това трябва да познавам достатъчно човека! Иначе си е просто задължителното отношение от възпитание.
Познавам "скромни" хора които забогатяха от схеми които пък сринаха финансово други хора. Какво уважение към такива?!
Познавам и нахакани, арогантни с "нагъл" вид които пък си забогатяха с интелект и работа и е процеса научиха по трудният начин, че в закона има откровени рекетьори, че дори приятели и фамилия забравят човека в теб, а вече виждат само лична изгода т.н
Предполагам автор(к)а няма дори далечни наблюдения върху богати хора.

23.   Към номер 5 съмнявам се,че бихте уважили някого с по-ниски финансови възможности само,защото е интелигентен ;)

24.   Дали е скромен богаташ или парадиращ хвалипръцко, няма никакво значение. За мен е важно какви качества има. Ако е честен и лоялен човек, който не се занимава с интриги и се държи възпитано, може би е достатъчно да изпитам уважение към него, ако ще и да е беден.

Black Sabbath

25.   То дори не е нужно и да си голям богаташ, важното е парадирането. Виж мъжките пауни кви пера са развили като вторичен полов белег - не им носят абсолютно никакви функционални предимства, но този с по-яките пера парадира повече и е по-предпочитан от женските. При хората е подобно - може да вадиш 800лв. заплата ама с помощ от роднини и кредити да си взел хубава кола, хубави дрехи и за масовата жена си по-предпочитан от мъж дето вади 5000лв но си е купил нормална кола и носи нормални дрехи.

Иначе като мъж уважението ми към втория тип ще е по-голямо, разбира се.

26.   Към скромния. Не ми трябва някой случайно забогатял Ганьо, който си мисли, че голямата кола и скъпия часовник го правят нещо повече от останалите. Защото парадирането със скъпи вещи говори за сериозни емоционални липси и проблеми. Такъв човек, най-вероятно е егоист и не изпитва никаква емпатия към останалите. Е, за какво ми е да имам връзка с такъв?! За да ме третира като поредното украшение и да парадира с мен точно както го прави с колата?

27.   Чингисе, поразрови се за Dorian Yates, а после ми кажи, че няма скромни милонери.

28.   Скромния разбира се. Другия е нищо повече от комплексар и ще привлича себеподобни въздухари.

29.   Въпросът е много спорен. Жените не изпитват привличане към един или друг богаташ, а към мъже, които предизвикват някаква положителна емоция в тях.
Ако съм жена, която е златотърсачка и си търся мъж просто за пари естествено, че ще бъда привлечена към първия тип, защото той ще иска да се показва и съответно ще харчи повече пари за мен.
Ако съм жена с нормални доходи и не си търся някой да ме издържа ще избера този, който ме привлича чисто емоционално и няма да ме интересува дали има пари или е прошляк.