Споделена история от Здраве

Ваксинирани ли сте? Какви странични ефекти изпитахте?
Здравейте.Не съм карала ковид. Лекар, на който вярвам, препоръча да се ваксинирам. Моля, ваксинирани хора или такива с ваксинирани около тях да пишат. Каква ваксина сложихте-колебая се между Пфайзер и Модерна? Какви странични ефекти изпитахте, бяхте ли работоспособни през следващите дни, как се чувствате седмици или месеци след ваксината? Притеснявам се, защото имам алергии, както и съм получавала анифилактичен шок в миналото. Прочетох много противоречиви мнения и информация както на български, така и на английски и то от официални медии. Има информация и за увредени и починали хора и след вирус, и след ваксина.

Коментари

1-50 от 59

1.   Не съм.
Ж

2.   Според мен е хубаво да се ваксинирате. Аз лично го направих през май / юни и нямах особено големи оплаквания. При първата доза на Pfizer ме болеше малко ръката на ваксинирането място, което е напълно нормално, защото се вкарва чужд антиген в организма ни. Болката отшумя до два дни. След втората доза имах малко повече странични ефекти, които са напълно нормални - болка около ваксинирано то място, температура 38,1 и слабо главоболие, но на следващия ден само болката в ръката имах, която мина след още два дни. Много зависи от възрастта също на която сте, защото възрастните хора около над 65 години, почти нямат странични ефекти. При личната ми лекарка се ваксинирах аз и тя ми сподели, че при нея е било обратното първата доза е малко по - тежка от втората, но това е строго индивидуално. Аз лично исках с Moderna, но имаше само Pfizer. И двете действат на еднакъв принцип. Относно това как работят ваксините има много научни клипчета в интернет. Не се притеснявайте от ваксините. Благодарение на тях в България няма морбили и т.н и т.н.! Направете правилния избор и не се влияйте от непотвърдена информация от хора, които бълват глупости по улиците. Успех!!!

3.   Щом имаш алергии, то се посъветвай с джи пи то ти. Иначе аз се ваксинирах с Пфайзер и три дни бях отпаднала , после ми мина.

4.   Ваксинирана съм с Астра Зенека- нямах абсолютно никакви неразположения. Около мен никой не е пострадал от ваксина.
На сайта на МЗ имаше инструкции от различните специалисти кой може да се ваксинира. Задължително се консултираш с ЛЛ. Мисля, че алергичните приемаха нещо преди ваксинацията, но не съм сигурна.
Много алергична приятелка се ваксинира без последствия.

5.   Имам и двете ваксини както и 90% от хората около мен (Пфайзер).
Повечето имахме стандартната болка в ръката и лека до средна умора за един ден.
За алергиите говори с лекар.

6.   Изкарах го април месец. Нищо особено не е - 2-3 денонощия държиш температура 38,6 . На третия ден губиш обоняние и след това 3-4 дни се възстановяваш. Долу-горе, ако не развиеш усложнения, това е всичко. След 2-3 седмици и обонянието се възвръща.

7.   С Пфайзер. При първата и втората ваксина общо взето едни и същи странични ефекти бяха при мен - болка в рамото един ден, съвсем лека отпадналост за два дни. Не съм вдигал температура.

9.   Ваксинирах се с Пфайзер. Нямах абсолютно никакви странични ефекти и двата пъти. Единствено малко ме болеше ръката в областа където е сложена ваксината,но това е напълно нормално. Не се страхувайте, според мен умишлено плашат хората. Познавам доста хора около мен, които се ваксинираха с Пфайзер и нямаха проблеми, дори възрастна жена на 83 г.

10.   Аз се ваксинирах с препарата AstraZeneca и нямаше никакви странични ефекти.
М22.

11.   Никога не бих се ваксинирала и пари да ми дават, явно повечето от вас не осъзнават какво си причиняват на тялото, четох и някаква статия, че дори да се чувствате добре от ваксините до 3 години се умира.. Почват постепенно да се проявяват усложнения

12.   Баба ми почина на втория ден след ваксинирането, наистина ли бихте си го причинили?

13.   Аз бях болен, но Господ Исус Христос ме избави. Да бъде слава сила и почит на Неговото Велико име. Господи Исусе обичам те. Поклон. Благодаря че ме избави.
Не съм се ваксинирал. Божия Син ме пази :)

Не пази ли Господ къщата, напразно пазят стражарите.
Коня се подготвя за битка, но победата е от Господа

14.   По-добре мъртъв от вируса,отколкото от "ваксината".

15.   Аз имам много алергии, както и анафилактичен шок преди години, поради тази причина доста четох за ваксините, консултирах се с хора от чужбина от чуждестранни групи за страничните ефекти и се спрях на Pfizer, но ден преди поставянето на всяка от дозите пих противоалергично, пих го и 4:поредни дни след това. Нямах никакви странични ефекти, освен болка в горната част на ръката като при мускулна треска,. И двете дози ми бяха поставени сутринта към 8 часа, а мускулните болки се появиха едва към 18-19 часа следобяд и изчезнаха на следващия ден в ранния следобед към 14-15 ч. Нямах нито температура, нито главоболие, нищо друго. Колегите ми и също нямаха други симптоми, а съпругът ми дори каза, че и мускулна болка не изпитва.

16.   Покрай познатите и аз знам за двама със странични ефекти и един починал. Само като ви кажат, че неваксинираните застрашават ваксинираните, че преди година се твърдеше, че ще искат паспорти и никой не вярваше и му викаше конспирация.. абе виждат се ясно работите. И как всички си променяха мнението за няколко месеца, как няма вирусолози в щаба дето всяка сутрин го гледахме. Как мръсният програмист Бил си събра приближените на кръгла маса и разправяше, че евентуално можело да се случи еди какво си при пандемия.. създателят на pcr тестовете умира година преди избухването на пандемията. Тея неща са реалност. Българите са малък и прост народ. Кой нормален ще се боде.

17.   Аз работя и живея в Германия. Веднага след като се появи възможност януари се ваксинирах. BioNTech-Pfizer. Нямах странични ефекти. Не останаха и хора около мен, които не са ваксинирани. Една от колежките ми получи от същата ваксина кръвен съсирек (тромб), но тя самата знаейки генетичните си предразположености не е поискала предпазен медикамент.

18.   Тъй като не съм фен на иглите, пък и съм работещ човек и нямам излишно време, избрах еднодозовата ваксина на Пфайзер. Отидох, поставиха ми я, пробрах се вкъщи и чак след това усетих лек ефект, но нищо толкова страшно. Ръката ми изтръпна, сърбеше ме и леко се поду, мястото на убождането, бях уморена и безумно жадна и това беше. Пих повече вода, полежах него ден (нарочно отидох в събота, че да мога и в неделя да почивам) и в неделя си бях напълно ок и си се върнах към нормален живот. При мъжа ми, ваксинирахме се заедно, беше подобно, само симптомите му се проявиха няколко часа по-късно.
Не беше нещо плашещо или супер болезнено.

19.   За жалост, страничните реакции от ваксините са напълно реални и не са по слухове. Как да го обясниш на малоумен олигофрен, който ходи с маска при 30 градуса. Сестрата на един мой приятел спря да получава цикъл от това, ама не, КОНСПИРАЦИЯ!!! Даже я убеждават, че е правила секс и чака дете, а тя не е и няма приятел. Ваксинирала се е по задължение. Вие запознати ли сте с корупцията в Здравеопазването? Защото аз знам доста медицински сестри, които не са облагодетелствани от Ковид лъжата, и си признават за схемите, както и един шофьор на линейка, който ми заяви категорично, че в момента докторите извършват най-печелившата за тях измама в историята на българската медицина. Ама лепете си единичните, глупации. Силно се надявам, че Ковид филмарите ще получите най-тежките реакции, да може да диша спокойно земята.

20.   Посъветвана от двама български лекари и разколебана от приятелка медик в САЩ, все пак си сложих Pfizer. Първото боцване мина относително безпроблемно, само много ме боляха мускулите. Вторият път е някакъв кошмар. Абсолютно всички симптоми на физическо неразположение ми се стовариха накуп. Наистина - всичко, за което може да се сетите. Една седмица не мога да стана. То не е даже обичайният тежък грип. Наистина не те държат краката, до тоалетната отивам като се подпирам по стените, мъжът ми е храни с лъжичка. Зарязах и работа, и всичко. Днес е първият ден, в който леееееко ми просветна пред очите, колкото да седна да си прегледам пощата и новините, но след малко пак се връщам в леглото. Всеки трябва сам да си прецени. Аз съм с хронично чернодробно заболяване и може това да е причината да ми подейства тази отрова така. Здрави хора казват, че са понесли ваксината добре. Не мога да дам съвет. Споделям само как съм в момента.

21.   Мъж на 32 години съм. Миналия Октомври го изкарах доста тегаво, с над 10 дена температура, задух и изобщо не като грип. Това ме изцеди направо, свалих 8-10 кила, а се насилвах и си ядях. Адско главоболие, мъки, усложнения с кръвно след това, пост ковид синдроми и др. глупости, които следват. Това накратко. Имам антитела, но въпреки това реших да се подсигуря, доколкото има нещо сигурно в тоя живот и да се набода. Преди няколко дни с първа доза Пфайзер. Имах 1 ден отпадналост и температура. Но и до момента ми е леко уморено, но моят организъм явно си е такъв. Ще видим след втора доза. Жена ми се чипира, майка ѝ, баща ѝ, баща ми и няколко приятеля. Аз съм за момента с най-изразени странични ефекти - температура 37, 5 един ден, болки в ставите и мускулите, умора. Останалите бяха ок. Сестрата на приятел от втора доза 3 дни ѝ е било зле и не е ходила на работа. Но като цяло, ако го премеря с това, което ми беше докато боледувах, везните ми се накланят към чипа. Толкова от мен.

22.   Ваксинирах се с Пфайзер. Втората ми доза беше преди няколко дена. Като странични ефекти при мен считам болката в ръката ден-две и след двете дози и леката умора. Температура не съм вдигал, но за тази цел превантивно пих парацетамол. Алергии нямам, но пих противоалергични. Също ден преди това и на същия ден- без млечни продукти, ядки и алкохол - да не се получи реакция. На следващия ден си бях на работа, но ако се занимаваш с нещо физическо, може да си вземеш ден почивка заради неудобството в ръката.

23.   AstraZeneca - температура (към 38 градуса) и втрисане първият ден, после още 2-3 дни с температура към 37. 5 градуса и това беше. При втората ваксина горе-долу същото, но по-слабо и за по-кратко.

Ж25

24.   Най-много хвалят Пфайзер, всички лекари, които познавам, са с нея. Аз днес си сложих втората доза. След първата нямах никакви реакции, освен болка в самото място на инжекцията за 2-3 дни.
Страничните ефекти са силно преувеличени, би трябвало повече да се притесняваш от Ковид, отколкото от ваксината.

25.   Аз съм с Модерна. След първата доза имах само болка в ръката за няколко дни, а след втората за 2 часа ми беше отпаднало и отново болка в ръката, нищо притеснително.

26.   14, значи ще живееш, защото няма да попаднеш в болница и да те интоксикират, за да те пишат умрял от Ковид. :) Лично познавам синчето на Николай Витанов от БАН, където работят за жълти стотинки, а те са двамата с баща си в охолство. Жалко е, че всички некомпетентни хора замъгляват съзнанието и карат хората да вярват в лъжи. Всеки учен е бил нарочван за луд и нещастна кнот хората, а накрая ги учиим по учебниците. Менделеев са го мислили за пълен Петко, Галилей, Нютон, Дарвин.. днес тези хора имат закони и ние ги учим. Лицемерно, нали? Наистина ще бъде страшно, ако наистина дойде пандемия. Тогава всеки дето им разкри лъжите днес, ще се оеъмни и ще подцени опасното положение. Ковид е абсолютна измама и това трябва да се знае от всички.

27.   Вярвай, вярвай. На тях им плащат да те агитират. На теб кой ти плаща да им вярваш?

28.   Истината е, че настоящите ваксини имат НУЛЕВА ефективност спрямо делта щама, това вече излиза наяве от всички независими проучвания. Отделно аз самият съм говорил с лекар от ковид отделение и той ми потвърди абсолютно същото, в отделението му има колкото ваксинирани, толкова и неваксинирани и всички го карат по един и същи начин, въобще не е вярно, че неваксинираните го карали по-тежко и обратното. От друга страна самият щам е по-заразен, но като цяло с по-леки симптоми и по-малко хора стигат до болнично лечение, но това се отнася за всички, независимо ваксинирани или не.
Обаче на този фен официалните медии пропагандират нещо друго, плашат ни и лансират откровени лъжи. Въпросът е ЗАЩО? Въпрос за поне 1 трилион долара...
М, 43

29.   Пфайзер - аз и жена ми над 65 сме. При нея след втората една сутрин неразположение и слабост. Винаги след мускулна инжекции болят ръцете. Който е бил в болница знае. Независимо какво ти бият.

30.   Не съм ваксинирана и при никакви обстоятелства няма да го направя. Търсете алтернативни източници на информация, а не телевизор. Абсолютно чисто подвеждане е, че това са ваксините отпреди години. Нищо общо - все пак векторните са по-приемлив уж вариант, ако някой реши да си слага. Въпросните иРНК НЕ са ваксини, а чиста генна терапия с абсолютно неизвестни дългосрочни последствия. Или може би известни за тия, които ги бъркат. И в двата типа т. нар ваксини няма вирус - в Астрата има аденовирус от маймуна, в тази на Янсен не знам какъв е, иРНК са по съвсем друга технология. Четете и най-вече мислете. И е вярно, че всичко, що беше наречено"конспирация" си стана реалност. Всичко е за печалби на Биг фарма, за депопулация и контрол.. Откога правителствата се загрижиха толкова за здравето на хората? И не на последно място в листовките на въпросните "ваксини" си пише, че са в срок на изпитване до 2023 г. Изводът е, че милиони хора участват в трета фаза на изпитване на неизвестни продукти. Без заплащане, без контролна група, с информирано съгласие. Колко е информирано е въпрос за 1 млн. А продажни лекари са вътре в играта, срещу заплащане, естествено. Читавите са натикани в ъгъла.

31.   Аз съм карал Ковид и си имам имунитет вече, затова е абсолютно безсмислено да се ваксинирам, а и ваксините както и антибиотиците вредят много на здравето!

32.   Авторката: Много благодаря на всички, които са коментирали. Прегледах внимателно всички мнения. Голяма част от роднините ми изкараха ковид, но никой не се е ваксинирал, много са скептични и невинаги основанията им се базират на факти. Ще попитам за антиалергични, когато говоря с личния си лекар тази седмица. Още обмислям какво да правя. Прочетох и чух много оплаквания, продължаващи месеци след ваксинация от жени в САЩ и Канада. Търсих по форуми и в коментари под публикации на СЗО. Според DW, които също следят за такива оплаквания, на жените имунната система реагира различно от тази на мъжете спрямо тези и други ваксини и медикаменти. Дължало се на тестостерона, който супресирал имунните реакции при мъже. Още изследват защо се случва така. Неврологичните оплаквания(виене на свят, изтръпвания, парализи, чувствителност на шум и светлина) и смущения в цикъла са постъпили от жени, чиито оплаквания били 80% от общите за Великобритания. Бъдете здрави!

33.   Антибиотикът е препоръчан за бактериални инфекции, а ваксините се тества дълго. Колко ли трябва да се мрази човек, че да се ваксинира. Обяснявам си го единствено с неграмотност..

34.   Номер 19 ...ти си идиот. Много омраза ,бе "човек" ...нали знаеш - който кълне му се връща. Аре успех в живота ти ,жалък малоумнико :)
От един ВАКСИНИРАН!

35.   Janssen. Два дни лека треска, болка в ръката, ставите и умора.
Жена, 34.

36.   Най-хубавото от всичкото на пандемията е, че ще очисти лошия биологичен материал! Който разбрал - разбрал.

37.   Няма да се ваксинирам никога, защото съм на 34, здрав като животно и го изкарах тоя вирус с един-два дена температура, пих аспирин и на другия ден бях като нов. Не знам защо някой под 60 г. би се ваксинирал ако е здрав, тая ваксина за месеци я измислиха, тестваха и т.н. а нещо такова отнема 10 г. тестове, за да бъде одобрен даден препарат, аре няма нужда да разбирам след 5 г. кви ще са ефектите, който иска нека е опитна мишка. А пък сертификат вече може да си купиш за пътуване срещу 300 лв.

38.   Вече го заявих в съседната тема, ше го кажа и тук-НЕ, и пак НЕ! Трябва пистолет да ми опрат до главата, или не знам какво друго, че да се подложа на това...И нищо чудно на втория или третия ден да съм вече покойник-или когато и да е след "ваксинирането"...

39.   Пфайзер и Модерна работят на един и същи принцип. Ние се ваксинирахме с Пфайзер. След първата доза имахме леки болки в ръката. След втората - температура 37 градуса, отпадналост, мъжът ми главоболие, а на мен мк се гадеше. Това продължи точно един ден. По принцип след като ти бият ваксината трябва да стоиш 15-30 минути, за да ти помогнат, ако получил алергична реакция. Щом вече си имала, посъветвай се с алерголог предварително. Най-вероятно ще ти изпишат антиалергични преди ваксината и малко след нея. Около нас всички са ваксинирани всички колеги от няколко държави. Никой не е получил страничен ефект, различен от описаните, отключване на заболяване, смърт и т. н.

40.   Открий раликата:
Ваксинирини:
Още могат да се заразят
Още могат дя заразяват други
Още могат да умрат от "модерният вирус"
Възможни (сигурни във времето, но... това ще го оставим настрани) вторични реакции, включително смърт от "ваксината"

НЕваксинирани:
Могат да се заразят
Могат да заразяват други
Могат да умрат от "модерният вирус"
НЕ МОГАТ да имат вторични реакции вкл. смърт от "ваксината"

Ще подам още нещо: обявяват за най- зле към момента още по темата страните с най- много "ваксинирани" ако и това нищо не ви "осветлява" е, безнадеждни случаи сте някои.

41.   Ето ви и само обявени:
https://prikachi.net/image/j1PhE

42.   Добре е хората да се научат да мислят и да не вярват сляпо на медиите, критичното мислене не е навредило на никого, но безкритичното - със сигурност е довело до доста големи драми в исторически аспект... Безкритично е било например завземането на властта от насионалсоциалистите на Хитлер, дори са ги приветствали, е, всички знаем какво е последвало...
Но както и да е, да се върнем към Ковида. Това че е модерно да се боцкате с някакви експериментални субстанции, не ви прави безсмъртни, напротив, замислете се дали тази химия наистина помага срещу Ковида или не, замислете се, ако помагаше, защо във високо ваксинирани държави като Израел или дори в малкия Гибралтар, хората продължават да се разболяват и колкото и да го отричат - да умират, въпреки че са ваксинирани... Стратегията, подходът към това заболяване е неправилна, но вместо да се признаят грешките, те се повтарят като някаква мантра, която обаче все повече хора осъзнават като лъжа, особено когато видят как някой напълно ваксиниран човек умира от вируса или пък недай си боже умре от самата ваксина - като по правило тези случаи се ПОТУЛВАТ. Ами когато имаш подобна информация и наблюдения как да повярваш на властта, даваща мило и драго да те "ваксинира"? Защо не се вложиха толкова пари в разработването на ефективно лечение на рака например? А изведнъж се загрижиха за мен и още по-лошото - за децата ми, така се загрижиха, че ми предлагат безплатна отрова, но никой не носи отговорност за последствията от прилагането й?! Ами искрено съжалявам хората, които подведени от "модерността" на тези "ваксини" и на това да си уж отговорен към обществото и затова се ваксинираш, си причиняват това... То и хомосексуализмът стана модерен, ама сега и това ли трябва да ни принуждават:)
И въобще не съм антиваксър, имам всички други ваксини, вярвам във ваксините, но това сега за мен не са "ваксини", а нещо друго, налагането им, задължителното им налагане на много места говори само по себе си, Гьобеловата пропаганда за тях и същевременно оплюването на критиците им, говори че нещо много по-сериозно стои зад този вирус и ваксините... Мислете, бъдете критични, бъдете здрави!
М, 43

43.   Модерна-първа игла съм още-болки в рамото имам само.
М 34

44.   Ваксинирах се пролетта с Пфайзер. И след двете дози чувствах болки в рамото, а след втората 2 дни се чувствах отпаднал.

45.   42, сравни нивата на смъртност от Ковид в БГ и в Израел и пак се върни да ни напишеш коментар. Ваксината не предпазва от разболяване, а от тежко боледуване и смърт.

46.   Мъж, 36 г.
Ваксинирах се юни-юли, с Модерна.
След първата доза - болка като от натъртено в зоната на убождането - за около 3 дни.
След втората доза - също като първата и на първия ден след ваксинацията се събудих с болки в мускулите, като в последствие вдигнах около 39 градуса температура. Целият период на странични ефекти продължи около 6 часа. Късният следобед вече бях без температура и без болки.
Не съм имал последващи ефекти.
За противниците на ваксините - чета ви "алтернативните източници" - за да им се вържеш, значи трябва да си спал в часовете по биология в училище...
Научете се ще да бъдеш критичен и да бъдеш контра защото си прочел две-три сайтчета за световната конспирация са две доста различни неща.

47.   Ваксината има една единствена цел - да нахрани вируса. Вируса като се наяде с ваксинирани , мутира и става все по силен. Вие продължавате да се ваксинирате и вас продължават да ви лъжат. До 2 години вируса ще е толкова силен , че хората ще мрат като мухи.

Тук се търси обратния ефект на стадния имунитет.

48.   Получих такъв отит че вече не мога да спя на едната страна защото всичко ми се върти.

49.   Ами вижте кой е собственик на патента и кога в същност е патентован хахха ако и така не се позамислите, не знам вече, нвкои нямате спасение.
https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/patent/US-2020279585-A1

50.   Силна болка в ръката като почти не можех да я движа. Гадене и температура плюс отпадналост.

51.   48, странно за отита. Професията ми е такава, че работя вкъщи и с дни не се срещам с хора. Случи се така, че имах контакт с ваксиниран - веднага след това получих някакво заглъхване в ушите за около 3-4 дни, само сутрин. Самият ваксиниран не се чувстваше много добре, но страничните ефекти е получил не веднага, а след около 3 седимици. Май това, че ваксинираните предават бацили на хората около тях ще се окаже вярно.

1-50 от 59