Споделена история от Други

Руснаците са по-далече генетично от нас от австрийците и чехите
Генетиката не се интересува от моди, политики, симпатии и политически влияния.

По последните генетични данни по Y хаплогрупа сме по-далече от руснаците (46,5% сходство) от колкото от словаци (64,5%), чехи (60%) и дори австрийци и украинци (и с двата народа имаме 66% съвпад на хаплогрупите). За украинците си личи и по външен вид, но за австрийците съм много учуден. Интересното е, че белорусите по мъжка линия с 54,5% са ни по-близки от колкото руснаците, които са ни дори по-далечни от поляците с техните 48,5%!

Австрийците са генетично най-близкия до нас западно-европейски народ поне по мъжка линия, а италианците са след това (58%), следвани от Малта с 56,5% и германците и португалците (и двете по 51,5%).

Другите западни, включително така любимата Испания, са доста по-надолу като еднакво ДНК с нас - 41%, за справка шведите са 42%.

Изненадващото е, че НЕ сме чак толкова близки с турците - само 49%, по-малко от колкото с унгарците и хърватите (71,5%) и дори с чехи, словаци и австрийци, т.е. вярно е че българките масово са абортирали бебета от османците.

С македонците сме най-сходни по мъжка линия - 90%. Черногорците с 79% са ни дори по-близки по мъжка линия от гърците с 78,5, а те по-близки от сърбите (76,5%). Всички тези неща са по мъжка линия разбира се.

Коментари

2.   Якоо. Аз съм на половина австриец значи.

3.   Не е зле, подобни твърдения да се подкрепят с линк на източника.

4.   Не знам какво значи "руснаците". Русия е федерация в която участват много етноси... Също, надали някой твърди, че сме генетично особено близо, след като нямаме обща граница и населението не се е смествало. Ако говориш за идеята, че сме свързни с тях, то това е културно и исторически. И тези неща са по-важни, иначе сме 99% генетично сходни и на шимпанзето...

"С македонците сме най-сходни по мъжка линия - 90%."

Надали учудва някой, след като и да има държава Северна Македония, то няма етнос "македонци". За всеки е ясно, че това са българи, които в някаква степен са се смесили със сърби... Така както и България между другото, но там в по-голяма степен в модерната история.

"Изненадващото е, че НЕ сме чак толкова близки с турците - само 49%"

Не е изобщо изненадващо, защото поради различни вероизповедания, не е имало исторически смесени бракове. Особено по мъжка линия, защото това е забранено в исляма. И пак въпросът - а кой е тестван? Населението на една страна не е хомогенно. Със сигурност има етнически турци за които тези статистики са тотално грешни...

Принципно показваш точно как средно статистическият човек не може да интерпретира научни данни и какво точно се тества...

5.   Имам два въпроса към Автора:

1) Какво значи това: "т.е. вярно е че българките масово са абортирали бебета от османците."? Какво имаше предвид?

2) Може ли източниците.

6.   Няма по-хубаво от цитирането на числа без посочен източник.

И? Немски говориш ли, толкова близки като сме? По-конкретно, познаваш ли автсрийската култура, нейната история и т.н.? На латинициа (не кирливица) изписваш ли родния език? Католик ли си?

7.   Сравняваш разпределението на видовете У хаплогрупи ли? Това показва от какви племена е съставена нацията. Нормално е колкото по-близо географски до нас толкова по-близо и по разпределение на хаплогрупи.

8.   Фактически имаме по голямо генетично сходство със паяка, от колкото със маймуната (имам предвид като хора).

10.   4 културно сме по-близки до гърци и турци от руснаци.

11.   В това няма нищо чудно - през Австрия минава границата на славянския свят. Същото е със скандинавците. Но и в двата случая все пак преобладават германските хаплогрупи.

https://en. wikipedia. org/wiki/Genetic_studies_on_Bulgarians

От линка е видно, че най-блико сме до южните славяни - тук влизат и украинците и южна Русия (I2a), средиземноморието (E1b1b1a) и северните славяни (R1a)

12.   Българите сме 100% траки все пак. Напълно е нормално да сме далече генетически.

13.   Че кой е казвал, че сме много близки с руснаците? Къде е Русия - бая на север. Друг въпрос е тия изследвания доколко обобщаващи са. Колко % от народите са тествани?

14.   Не е важно, с кои народи си близък генетично, а кои те приемат като човек и кои те подценяват. Благодарение на тия хора разсъждаваш с кои народи сме близки българите, а не с кои народи сме близки турците. Живея в Западна Европа и тука българин е натоварено с негативизъм, а на руснаците като кажеш българин си братски народ. И не ми обяснявате как не е вярно, контактува достатъчно и с хора от двете страни.

15.   Казваш си: навремето родата на Симеончо яко е правила деца... /оттук сходството с австрийци да речем/

И в този момент осъзнаваш, че авторът не е дал линк или каквито и да е доказателства за думите си, които вероятно са поредната платена анти-руска пропаганда /добре плащали, доколкото се разправя - даже може и да станеш политик, ако имаш нужните контакти и плюеш в правилната посока, докато езикът ти... забърсва гафовете на една друга супер сила, която не е в Азия/. Жалко, тъкмо им вдигнах акциите на Кобургите... Карай, какво ми пука за реномето на династията им?

16.   На мен пък са ми казвали, че съм руснак, защото съм висок, рус и бял, казвали са ми и че съм турчин, защото чистите турци са високи и бели, а българите са набити и тъмни.

17.   Сега разглеждах ДНК изследването на близък. Правено е към National Geographic .
Ta, всички сме тръгнали от прародители от региона на Сомалия и Етиопия.
Минават към Арабския полуостров.Една част тръгват за Южна Азия, други през Турция, минават Балкански полуостров и през северна Европа за Испания.
Други- между Каспийско и Черно море пак за Испания, стигат до Англия.
Една част през северна Африка пак за Испания.
Има едно движение напред назад по тези трасета в зависимост от ледников период и други случки.
Най-общото за неговото ДНК за 6 поколения на зад е 50% средиземноморски регион, 30% северна Европа, 20% югозападна Азия.Най-голямо приблизително съвпадение с населението на Дания.
Тези изследвания разглеждат преселението на народите от 60 000 години назад.

18.   Всъщност Австрия не ни е толкова далече. Например прочутият град Грац има български произход. Името му буквално от старобългарски означава "градец".

19.   16-ти, виждал си истински турчин, колкото и извънземно.

20.   Ми много ясно че са генетично по-различни руснаците. Само ги погледнете по телевизията и сравнете вида им със този на хората из България. Не само това, чисти хора няма. Няма чисти българи, няма чисти италянци, няма чисти французи, англичани, испанци, сърби и прочие. Идете на улицата и погледнете лицата на хората и ще видите че не са едни и същи. Това някой да се самоопредели като иракчанин, грък, португалец, ирландец се нарича идентичност. Верно, много гени са разпространени из всички от дадена идентичност (по принцип), ако е етнографска, но това не е фактор за това че хората са чисти. Всеки е съставен от многобройни гени и много от тези гени ги дели със хора от друга идентичност. От там вече идва и групировката на расова основа из между етносите които и те не са чисти и са съвкупност от идентичност в много отношения. С изключение на идентичности като Американец, Канадец, Австралиец, Новозеландец, Южно Африканец, Британец (британец е новоизникнала идентичност обединяваща расово белите из между всичките им под идентичности, както и различаващо чернокожи и азиатци и техните им под-идентичности). Те сега за това се мъчат да промотират Британството като идентичност за да не се цепят на шотландци, уелси, англичани, индийци, пакистанци, чернокожи и прочие. Това е защото чернокож или индиец роден там не може да каже (или поне няма да бъде възприет като такъв), че е англичанин. За да може този човек от друг етнос или раса да бъде приобщен, за това се промотира тази идентичност - британец. Същото важи и за канадци, австралийци, американци. Тези системи са изградили други наименования със цел да предоставят на хората възможност да се самоопределят по някакъв начин, изразявайки чувство на принадлежност било то езиково, културно и прочие.

Няма значение така или иначе тези неща, защото миксирането на гени е положително нещо.

Ако хората се миксираха само със роднините си или 'своите си', това води до усложнения като например:

https://www. google. bg/search? q=inbreeding&sxsrf=AOaemvJ-a2RIoGVT2U7Mxq61KZZXyp-t9Q:1633129309960&source=hp&ei=XZNXYYqiOMamaf7vmuAE&iflsig=ALs-wAMAAAAAYVehbdzxXmGVU-6g05w1Jbo2cyJ4nYDx&ved=0ahUKEwjKxI_jqKrzAhVGUxoKHf63BkwQ4dUDCAk&uact=5&oq=inbreeding&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBAgjECcyBAgAEEMyBAgAEEMyBQgAEIAEMgUIABCABDIFCAAQgAQyBQgAEIAEMgUIABCABDIFCAAQgAQyBQgAEIAEOgsIABCxAxCDARCRAjoFCAAQkQI6BAguEEM6CwgAEIAEELEDEIMBOgcIABCxAxBDOg4ILhCABBCxAxDHARCjAjoKCAAQsQMQgwEQQzoHCC4QsQMQQzoKCAAQgAQQhwIQFDoICC4QgAQQsQM6CAgAEIAEELEDOgUILhCABFDxCFiqG2CAHWgAcAB4AIABfIgB-waSAQM5LjGYAQCgAQE&sclient=gws-wiz

21.   Стига с тези гени! И да имаме тракийски гени, не сме тракийци! Ние сме българи, ако се възприемаме за такива. Мога да се върна поне 5 поколения назад и нямам предшественик, който не е българин, но не съм убеден в някакви гени и/или. Аз съм българин, независимо от гените ми, защото се чувствам такъв. Балканите са контактна зона между различни етноси и нации и има богатство на гените тук. Белите американци са масово с германски произход, но са американци, а не германци и не всеки говори немски. Руснаците имат варяжки произход, някои от тях са смесени с арменци, грузинци и други народи от Кавказ, има и руснаци с азиатски черти, но те се определят като руснаци.

Искам и добавя друго нещо ние българите сме българи, а не траки. Да някои византийци са наричали българите мизи или други имена на тракийски племена. Това не ни прави траки. Както днес хората масово наричат грешно корейци, японци, виетнамци и други китайци, а в миналото татари/монголи-от там идва и името на расата, така и в миналото византийците и не само са наричали един народ с името на друг, защото са „намирали“ нещо общо.

Гордейте се с българските постижения, а не тракийски могили или златни съкровища от Варна.