Споделена история от Други

Ще пропусна ли много от забавленията, ако съм в собствен апартамент, а не на студенстко общежитие?
Нашите имат две жилища в София и смятат да ми дадат едното от тях за студенския живот. Наредбата за настаняване в студенски общежития за софийския гласи, че при това положение право на общежитие нямам, и си мисля, че така ще пропусна доста от купоните и сладостта на студентсвото. Мислите ли, че притесненията ми са напразно и всъщност е по-добре в собствено жилище, или съм прецакан? И как всъщност да пропусна възможно най-малко от този купонджийски живот?

Коментари

1.   Виж, ако толкова искаш да се навираш из общаците, отдай жилището под наем и си разцъквай в общежитието. Ако искаш да се алкохолизираш и да правиш секс с непознати, със собствено жилище ще ти е по-лесно, поне според мен.

2.   Да имаш собствено жилище и да искаш да си в общежитие си е мазохизъм. Вярно, има някои предимства, но минусите и не удобствата са много повече. Като искаш забавления ходи при колеги на гости, на купони, на заведения, на екскурзии. Но от собствено жилище по-хубаво няма.

3.   Съжалявам, че го казвам, но в тази пандемия само студентски живот няма да видиш... Общежитията миналата година бяха на 70% празни заради онлайн обучението и сега предстои същото - остават само работещите, които повярвай ми, нямаме нито време, нито енергия за купони по стаите. Студентски живот имаше преди 2019г. Друж си апартамента и учи докато е време, че аз сега съм последна година и страшно голям процент от състудентите ми изобщо не знаят какво ще правят с животите си след като завършат, тъй като се оказва, че знания нямат и никой сериозен работодател не ги иска. Позабавлявай се в първи и втори курс, социализирай се, но след това се стегни и учи, че само с хартийката... нищо не става. А, и още един плюс на апартамента - никой няма да ти забранява да си каниш гости и тези гости да спят при теб ;)

4.   Ти си луд. Повечето студенти, след една седмица в общежитие, биха убили за собствен апартамент.

Освен това, няма нужда да живееш там, за да си на купон. Ако се имаш с хората, ще те поканят. Ако не си с тях, и в съседната стая да живееш е без значение.

5.   Ти добре ли си? Ще живееш в мизерия с 3ма души, в шум и простотия. Много си зле. Имаш шанс да си самостятелно. Другите са на общежитие, защото няма начин.

6.   За нищо на света не бих заменила собствен апартамент за общежитие. Ако родителите ми имаха възможност да живея в техен апартамент, вместо на общежитие, без съмнение щях да избера апартамента. Много зависи и на какви съквартиранти ще попаднеш. От моите съквартирантки излязоха цели 3 много стабилни приятелства и до днес поддържаме много близки отношения, но в първи курс имахме и една ужасна задръстенячка/ бяхме 3 в стая/, която си лягаше в 20часа всеки ден и ние не трябваше нито да шумим, нито да светим, затова пък излизахме и станахме много близки. През останалите години бяхме по 2 в стая и беше много по-добре, защото не се налагаше да се изчакване сутрин за тоалетна или къпане.
Повечето купони бяха тъпи с пиянски изпълнения и избиване на комплекси. На купоните идваха и много софиянци, които живееха с родителите си, тук-там някои имаха собствен апартамент или живееха на самостоятелна квартира. Излизанията на кафе и на дискотека с приятелки бяха друго нещо, но сега всички имат мобилни телефони и интернет, затова уговорките за срещи и купони са лесна работа дори и да не живееш в Студентски град. През студентските си години имах 2 гаджета. С първото ме запозна моя приятелка, а с второто се запознахме по много откачен начин, но нито едното запознанство не беше на купон.

Ако си имаш собствен апартамент с гаджетата дори ще ти бъде по-лесно, а по време на сесия никой няма да те безпокои с шумни купони.

7.   Да, ще пропуснеш: хлебарки, дървеници, пияни / миризливи съквартиранти или такива, които ще правят секс докато мислят, че спиш... :D
Била съм на общежитие, но моите съквартирантки бяха много готини и не сме си пречили. Но все пак е имало моменти в които да искам да съм сама, на спокойствие (дали да уча или просто така). Имало е моменти, в които съм искала да поканя приятеля си у нас, а не е било възможно. При всички положения по-добре ще ти е да си си у вас, а пък винаги можеш да отидеш на гости или на купон :)

8.   Според кухите лейки да, в реалността - не. То и студентският живот не е точно това, което го изкарват шепа алкохолици, сексманиаци и наркомани.

9.   Трябва да си ненормален, за да ти се живее на общежитие. Имай предвид, че купоните там не спират и когато си изморен, когато имаш изпити, когато те боли глава, спи ти се и т. н. Крясъци, блъскания, побоища, мизерия и още колкото искаш простотии. Освен това, колкото и клиширано да ти звучи, много по-добре е да се съсредоточиш върху учението. Време за купони винаги има. Тръгнеш ли обаче по спиралата на неспирните гуляи, излизането е ужасно трудно. Сума ти хора така си прецакаха целия живот. Влиза в университета с потенциал да завърши с висок успех и много добра кариера след това, а излиза (ако изобщо излезе) алкохолизиран лентяй, който никой не иска да наеме за каквато и да било работа. Естествено, "приятелите" от купоните се разбягват на секундата и даже не го познават по улиците.

10.   При собствем апартамен трябва да е побъркан човек да иска са е в общижитие. Даже не си на квартира, а е собствен. Не знаеш какво предимсто и уникална свобода имаш.

11.   Като за теб хлебарките са забава, давай в общежитие. Ще делнеш стая с още 1-2 души, ще си миришете чорапите един на друг, кеф пълен. Явно не ходиш в университет за обучение, а за глезотия без мамин надзор, прави каквото щеш.

12.   Авторе, най-прецакан щеше да си ако продължиш да си при вашите по време на унито,тогава ще е все едно си на даскало,само че още по тъпо.От трите варианта- квартира,общежитие,собствен апартамент твоя вариант мисля че е най-добрия. А това за забавления,купони,гаджета и т.н. главно от тебе зависи, ако си отворен и знаеш как да общуваш с хората ще видиш студентски живот,ако пък си по затворен и асоциален ще си седиш вкъщи по цял ден пред компа или над учебниците сам. То някой и на общежитие да е ако е някаква шматка пак нищо няма да види, бих казал че едно 80% зависи от самия теб и характера ти как ще ти минат студентските години.

13.   Не виждам да има проблем, да ходиш на купоните в общежитието и след това в 5-6 сутринта си се прибираш в апартамента си да спиш.

Даже ако ти върже някоя, поне ще име къде да бъдете, без да се притеснявате.

14.   Ти защо стана студент, за да учиш или за да купонясваш и да се напиваш до безсъзнание?
А и защо си мислиш, че задължително трябва да си в Студентски град за да умаш социален живот? Все едно не можеш да правиш купон и в апартамента.
Абе, въобще страшна мъка! В цял свят общежитията са направени за студенти с по-малко финансови възможности, само при нас е нещо средно между публичен дом и дискотека. И едва ли не, всички искат да живеят там, защото купонът е 24/7. Е, пък ако случайно остане време, може и да поучим.
Да, ако си долъл само за купона, много си прецакан, честно.

15.   Нищо няма да пропуснеш, а даже напротив! Като имаш приятели, ще се събирате в апартамента и ще ви е кеф.
А като си искаш личното пространство, ще си го имаш, какво по-хубаво?