Споделена история от Други

На 20, а все още дете :(
Здравейте! Пише момче на 20 години. Споделям с вас това, защото бих искал да се променя, но нямам смелостта да го направя. Темата, която искам да засегна е свързана с държанието си пред другите хора. Вече съм на 20 години, а аз все още продължавам да се държа, като някакъв 14 - 15 годишен. Много приятели са ми го казвали, че се държа твърде детски, което за мен не беше особено голям проблем до скоро, но се замислих по въпроса и осъзнах, че наистина е така. Не се лигавя или нещо подобно, просто начина ми на мислене, не е като човек на моята възраст. Аз не го правя умишлено, не мога да се осъзная. Виждам, че това реално ми пречи в комуникацията с останалите. Харесвам едно момиче и най - вероятно вместо да я привлека, аз я отблъсквам, защото явно не съм достатъчно зрял за възрастта си. Какво мога да направя по въпроса? Как да започна да мисля, като зрял човек?
Бих искал да помоля и за съвет относно това, как да придобият повече увереност, която при мен липсва? Липсата на увереност също отблъсква хората. Виждам това и ми се иска да го променя. Мислил съм си да започна да ходя на фитнес, въпреки че спортувам от време на време, но нямам нито програма, нито хранителен режим. Нямам излишни средства, които да дам за това на този етап. Не работя, студент съм. Малко е сложно да почна работа на този етап, защото университета ми отнема наистина много от времето. Ако пък имате някакви предложения за онлайн работа непълно работно време и за хора без голям опит, ще се радвам да споделите, но това не е основната тема на този пост. Ще се радвам да споделите съвети относно увереността и държанието. Благодаря ви за отделеното време!

Коментари

1.   Спортувай за здраве, не се занимавай с тази тъпа мания да си съсипваш тялото, която прилича на анорексията при жените.
За другото не знам, не мога да си представя какво точно имаш предвид под "детско". Единствено за игрички на компа ми идва на ум. Но ако е за друго - карай го естествено, както ти идва отвътре. Наистина не разбирам какво имаш предвид под "детско". Ако е това, че приемаш живота "безгрижно" - няма нищо по-хубаво от това. Точно това ще ти е от полза да се справяш по-леко с проблемите, дори да се появят такива.

2.   А с това момиче, ако не сте със сходен темперамент и ако тя не те харе сва такъв, какъвто си - какъв е смисъла да сте заедно?!

3.   Трябва да си прекратиш отношенията с родителите. Те обичат фа дундуркат децата и младежите трудно узряват. Ще продължаваш да живееш с тях и да си зависим финансово, но психологически и емоционално трябва да скожиш точка. Казвам го от личен опит.
Ж 32

4.   Трябва да си прекратиш отношенията с родителите. Те обичат фа дундуркат децата и младежите трудно узряват. Ще продължаваш да живееш с тях и да си зависим финансово, но психологически и емоционално трябва да скожиш точка. Казвам го от личен опит.
Ж 32

6.   Знам за какво говориш. Аз съм на 32 и имам страшен проблем с инфатилността. Породена е от сериозни психични травми в детството от психично болни родители алкохолици.
Н3/4 е права. А докато живееш с родителите си, така ще бъде.
Те не ти дават да пораснеш. Не знам дали живееш с тях или не, де, само предполагам.
До преди няколко години не осъзнавах, че животът ми се провали заради тях, не се бях вглеждала.
И аз така на 20 усещах, че
има неща, но не задълбавах.
Помисли си добре откъде идва всичко това и какво става вкъщи, как се държат с теб?
И ако успееш
да видиш дали има някакъв проблем там, ти препоръчвам една книга "Отровните родители".
Не се опитвай да работиш върху следствието, ами намери причината и следствието ще се премахне само.

7.   Не всички хора, които (ти) изглеждат много уверени, са действително чак такива. Просто много от тях добре имитират това.
Подозирам, че приятелите ти не са ти толкова приятели, не те ценят като личност. Иначе щяха да се опитват да ти вдъхват някаква увереност... или поне нямаше да ти подхранват комплексите.
Гледай да се срещаш с нови хора. Номер2 също е прав/а.
Дори действително да имаш малко детско излъчване, което имат страшно много хора и от двата пола докато са в двайсетте си, не са ти приятели хора, които ти го натякват и го изкарват егати дефекта и те карат да се чувстваш все едно си по-нисша форма на живот - аз от текста ти с такова впечатление останах.
Наблягай на образованието и кариерното развитие, за да може в следващите години да постигнеш добър доход.
И не споделяй плановете си на разни хора особено за кариера. Изобщо се научи да не влизаш в обяснителен режим - нещо, което съветвам всички момчета и момичета!

9.   Спокойно, като се наложи сам да се грижиш за всичко ще пораснеш.
Колкото до външния вид, сега ти е проблем, на 40 ще си щастлив.