Споделена история от Други

Само на мен ли ми се струва, че всички се побъркват?
Имам чувството, че от както сме в пандемия, хората започнаха да стават все по-злобни, особено напоследък, от началото на предизборната кампания досега. По принцип съм човек с много добра памет, помня в детайли и просто хората преди да започне целия този филм, бяха съвсем различни. Виждам с очите си много хора, които бяха добри и стойностни, а сега психиката им не издържа на напрежението и поддават към недостойни постъпки. Към саморазправи, към спорене на тема "ваксини", към злоба, агресия един към друг. Всичко това според мен показва, че тези хора просто имат лабилна психика и явно къса памет. Къса памет за собствената си същност. Просто хората забравят кои са и позволяват на простотиите, които се случват напоследък да ги прекършат. Постоянно виждам хора, които съм ги считал за стойностни хора, а сега вършат неща, които са абсудни. Хора, които не разбират от политика, започнаха да заемат позиции. Хора, които цял живот са се дрогирали, станаха антиваксъри и плюят ваксините.. Чудя се защо е цялата тази истерия? Та тези хора цял живот за взимали супер опасни субстанции и сега се страхуват от ваксините.. Това нормално ли е? Аз ли съм лудия? Бах му майката! Какво толкова може да ни стане от тея скапани ваксини!? Преди тая глупава пандемия да започне всички си сасипваха живота по всякакъв начин и сега пак продължават, обаче са обезпокоени за ваксините!? Не искам да спорим за тъпите ваксини, не затова пускам тази тема. Който иска да се ваксинира, който иска да не се.. Чудя се какво точно се случва вмомента, защо продължаваме да сме в криза? Защо скапаняците от ЕЦБ - Европейската централна банка продължават да печатат пари и да създават инфлация? Защо хората се побъркват? Какво отключиха всъщност тези проблеми, до какви промени ще доведат според вас? Дали изобщо този откачен филм ще свърши докато сме живи? Аз лично смятам, че вмомента най-важното нещо е да се фокусираме върху това да сме добри хора, да не позволяваме да бъдем пречупени и озлобени, да правим добро, да даваме пример, да сме полезни за обществото, напук на всичко да ставаме по-добри!

Коментари

1.   Страхът побърква човека. Не е на себе си, когато човек го е страх.
Някои изгубиха работата си, други се дистанцираха от приятели и роднини, асоциализираха се, изгубиха бизнеси, изгубиха близки...
Новините показват едно и също, а хората (тяхна си е вината) не спират да следят тези новини, този негативизъм, който се програмира в собственото им съзнание и превръща живота им в машина за генериране на стрес. А стреса разболява. И човечецът го е страх, защото другия човечец от екрана е рекал за пореден път едно и също и затвърждава тази програма. Ох, ами сега?
И съвсем не подценявам ситуацията с пандемията и не се подигравам. Смирена съм, смирена съм пред всички загубили близките си. Но човек не бива да се плаши и сам е отговорен как реагира на всичко.
Аз загубих работата си, от 8 месеца съм безработна, много ми е трудно емоционално, и в момента съм в карантина, защото съм с ковид, няма да съм с близките си на коледните празници, съвсем човек да изтрещи. Трудно е, обаче това е живота, повтарям си го ежедневно. Животът е това, което сами си сътворим, въпреки обстоятелствата.
И е важно е с какво си пълниш главата ежедневно.
Ако я пълниш с хлебарки няма какво друго наистина да излезе от нея...
Пазете се. Духовно, мисловно, емоционално и физически. От вас зависи.

2.   Ваксинираните се побъркват, това е моето наблюдение. Един ваксан френд беше ми дошъл нагости, котката още от вратата нещо му се намръщи, започна да издава ужасни звуци и се омете от стаята. Никога до тогава не беше правила това.

3.   Номер 2, аз мисля, че котката ми ако ти прочете коментара, няма да иска да те вижда никога повече

4.   За стреса и злобата на хората - по времето на Виденовата зима положението беше много по-тежко.
"а тъпите ваксини, не затова пускам тази тема. " - да бе, почти.
А за наркоманите - ах тези наркомани... еми и те имат право на избор какво да си забождат, представи си. ;-)

5.   А може би лудия си ти? Те лудите не знаят че са такива. Питай някой какво мисли за теб...
Щом си тръгнал да се ваксинираш с толкова лека ръка, очевидно има нещо дето ти хлопа.

Само да допълня. Проблема с ваксините не е заради вируса, а заради отнемането на свободата на хората. Твоя наркоман, хич не ми се вярва да иска да се лиши от нея.