Отчаян съм от липса на любов
Аз съм млад мъж на 21, за първи път тази година имах приятелка, бях нямал досега. Излизах с момичето месец и половина, докато не разбрах каква е всъщност и скъсах с нея. От тогава съм различен човек, търся вниманието на жените, така както никога досега(буквално).

С това момиче се запознах естествено чрез фейсбук, та и сега отново по този начин се опитвам. От всичките момичета, на които бях пратил покани, 10-12 ми бяха приели, и с нито една от тези не се получи нищо, то проблема беше, че или ме игнорират, или са лигави, или комуникацията не стига до никъде. С първата ми приятелка се получи, защото тя беше такава комуникативна, пишеше с всеки, и тя ме търсеше в началото.

Нека да не ме упреквате, че търся приятелка чрез фейсбук, няма как да стане иначе при мен, защото с компанията, с която излизам, не излизат с нас момичета, няма как да сменя компанията, защото няма друга, а и не търся друга.
По-важния проблем е, че нямам подход въобще, а относно визията, не мисля, че съм грозен, но не бих казал, че съм красив.
Бих казал, че съм различен от повечето хора, но това не се харесва на жените. Добър ли си с тях, нежен ли си с тях, или френд зоната или направо не си достатъчно добър за тях.

Та след толкова много провалени опита да се запозная с момиче, да си чатя с него, да не се изчерпва приказката на третото изречение(в буквален смисъл на третото), се отчаих, сериозно дори. Бях в депресия преди първата си приятелка, лека полека излязох заради нея, сега май пак се връщам там.

Освен подхода, както казах и комуникацията ми е проблем, не знам какво да им пиша. Започвам със здравей или здрасти, питам ги може ли да се запознаем, ако приемат поканата или кажат да, разпитваме се взаимно за години, училища и т. н., но до там, повечето време нямам или не знам какво да им кажа, много ми пречи това определено.

Коментари

1.   Аз съм на 20, момиче. Мисля, че няма определена стратегия, а е до пасване на интереси и характери. Важно е бързо да минете от общи приказки към нещо конкретно, което да си обсъждате-

2.   " От тогава съм различен човек, търся вниманието на жените, така както никога досега(буквално). "
Не сa ли ти кaзвaли, че товa сa типa мъже, които нaй- много отблъсквaт? ! Кaк може дa се довери едно момиче нa мъж, който търси внимaнието нa жените кaто отчaян някaкъв? ! Че той винaги може би ще си е тaкъв... товa си мислим.

3.   Привет!
При осъществяване на контакт с друго човешко същество, разбира се, поздравът е задължителен. (имам предвид "здравей" под всичките му форми) "Може ли да се запознаем" е един от най-тъпите въпроси, които се въртят в нашия живот, по мое мнение. На мен лично повече би ми допаднала "Искам да се запознаем" или директно минаване към питане за имена и прочие. А колкото до въпроса със запознанствата по нета, за мен винаги са били по-интересни тези, които започват директно с дискусия. Дали закачлив (или не толкова... ) коментар за нещо, което те е впечатлило в профила или пък захващане на тема, която е актуална към дадения момент, няма голямо значение.
Един от най-добрите ми приятели към настоящия момент го "срещнах" за първи път в нета. Започнахме разговора с коментар от сорта на това, че нямам и една снимка навън сред природата, а според разни постове и картинки изглеждало сякаш я обичам или поне така твърдя. Само че го бе написал по много закачлив начин, което автоматично доведе и до моя интерес към неговата личност. Останахме си само приятели заради огромни разминавания в посока бъдеще, но пък едно приятелство плюс никога не е излишно.
Друг човек, с който не запазих контакт след като се разделихме, но тая към него истинско и безкрайно уважение, започна разговор на тема живот. Бях цитирала нещо, а той оспори факта, че то е валидно за настоящето. И просто ей така от нищото писахме часове наред, разисквайки дадения въпрос, прехвърчайки и към редица други междувременно.
Та... това са два примера. Мога да изкопам още 3-4 подобни от паметта си, но е ненужно. Колкото до разговорите, които са започвали със "Здравей! Може ли да се запознаем? "... те са десетки, ако не и стотици, но 95% от тях не са довели до среща, камо ли пък връзка.

4.   Ами няма какво друго да очакваш, то нещата тръгват така обикновено пък после може и да се развият. Дай си малко търпение! Хората са срамежливи в началото на запознанство и се опитват да са сдържани, но всеки човек е една малка вселена и ако опиташ да разбереш дали има интерес към теб ще го преоткриеш по-подробно чрез по-дълъг контакт! Най-важното е да правиш нещата истински и със сърце, изкуствените неща изтъркват емоциите ти безсмислено.

5.   Недей да се натягаш никога. Това е като за начало. Влезете ли в чат не се чувствай длъжен да я питаш за тривиалните неща, защото така или ще и стане тъпо, или ще се почувства като на разпит. Питай я въпроси, който усетиш, че биха имали продължение. Усети й интересите и насочи чата в тая посока. Веднъж почнете ли да си пишете простотии за повече от 1 час, я покани да излезете. Възможно е и да ти откаже, разбира се, но не се отчайвай. Ако усетиш, че си и интересен, но трябва да си сигурен, можеш да си позволиш да и се дърпаш леко. Така ще започне да те иска повече. Просто трябва да уцелиш момента. И опитвай деликатно и с различни. А не всяка да знае за какво я търсиш и да те е игнорирала преди да си и искал покана. Успех и до края на юли с нова приятелка.

6.   Каква ти любов, приятел.. Консуматорщината и меркантилността превзе безвъзвратно българския народ и особено младите поколения...
Стани милионер и ще имаш "любов" колкото си искаш.

7.   Пичага, имаш проблем като много други млади мъже, но с малко съвети и смяна на подхода всичко ще си дойде на мястото.

Първото, което ми идва на ум от написаното е, че трябва да спреш да питаш мацките дали може да се запознаеш с тях. Просто се запознаваш, Кратко и ясно се представяш и казваш, че ти е приятно. Твоята грешка е, че търсиш позволение и одобрение, а това е непоносимо за жените. Те искат да виждат увереност у мъжа, защото самите те са неуверени и търсят у мъжа опора и подкрепа. Когато ги питаш за всичко, ти индикираш, че търсиш одобрение и разрешение, тоест сам не се харесваш достатъчно и нямаш самочувствие. Това отблъсква жените, особено по-младичките, които определено харесват много по-нахакани мъже, дори леко арогантни. След като кажеш (или в твоя случай напишеш) "здрасти, как си, приятно ми е да се запознаем" и си кажеш името. Потърси допирни точки, разбери какво я вълнува и търси някви общи интереси. Значи, тъпо е ако си металист да речем да чатиш с луда чалгаргка, щото просто имате различни предпочитания. Та след като си се запознал почни няква лека тема, която вълнув аи двамата. Харесвам фейсбук свалките защото от нейния профил мога да си набавя инфо за нея и да разбера нейните интереси, предпочитания и т. н. Впрочем в хода на разговора с жена, тя непрекъснато ти подава теми, просто слушай внимателно и ИЗСЛУШВАЙ! Никога не бързай с романтиката от самото начало, а го давай леко. Аз например никога не подарявам цветя на първите няколко срещи, освен ако случайно тя няма повод (рожден ден, 8 март и т. н. ). Не я питай къде и се ходи, а просто и кажи, че ще я заведеш еди къде си. Жените си умират за мъж, който да ГИ ВОДИ, да знае какво прави, да бъде отговорен и мъжествен! Освен това, всяка млада мацка тестува мъжа за да види дали той ще се връзва на номерцата и и доколко е раболепен пред нея. Парадоксално е пич, но мисля, че ти си със своето сервилно поведение към жените ги отблъскваш. Запомни, че жените харесват мъжествени мъже, които си знаят цената имат самочувствие и са дръзки и дори леко арогантни. Разбира се, има грааници, които не бива да преминаваш и не е нужно да ставаш простак, но твоето поведение трябва да излъчва самоувереност. В крайна сметка ти си мъж, който трябва да им вземе тока. Чест трик на малдит е мацета е в хода на разговора да вкарат темата за секса. Тук много млади и неопитни мъжее се провалят, защото се смущават. Пред една жена не покажеш ли сексуален интерес, в крайна сметка ставате... просто приятели. А ти не искаш това, нали? Искаш гадже и то готино, сладко, младо гадже, с което да имаш сексуални преживявания и разбира се връзката ви да се развие защо не до нещо красиво и хубаво (брак, деца). Много млади мъже обаче са осакатени от майките си или от малоумните филмчета или обществени клишета. Когато излизаш с жените недейе да мислиш всичко логично. Много момченца на твоята възраст си мислят, че ако направят това и това за нея, тя ще им върже, но после става обратното и недоумояват защо тя е избрала някой простак да речем. Еми простичко е, жените са емоционални и тяхната "логика" е друга. Просто с времето като се научиш да отключваш у жените емоции, които да ги карат да се ЧУВСТВАТ добре с теб, ще станеш машина с жените, ще придобиеш самоувереност и няма да пишеш за отчаяние. Дотогова, най-напред почни да се харесваш и обичаш сам себе си такъв каквътво си, а промените ще настъпят лека полека!!!

М31

8.   Правиш основна грешка, която забелязвам при повечето отчаяно търсещи - имате нагласа, че обекта на заопознанство ви е длъжен с нещо за вниманието, което им обръщате. Никой с нищо не е длъжен, особено в интернет. Никой не го интересува, как се чувстваш, какво преживяваш, дали страдаш, какво искаш - това са филми в собствената глава. Трябва да си интерерсен с нещо, за да ти обърнат внимание. Или с визия, или с маниери, или с пари. Най-добре е и с трите, но понякога се налага да се правят компромиси. Виж какво можеш да подобриш от тези неща и действай.

М

9.   Такива запознанства правехме в mIRC, когато Интернет навлезе. Сега не знам дали някой ще се върже сериозно. Казваш, имаш проблем с комуникацията. Добре, не може да нямаш някакви интереси - музика, филми, спортове, книги и т. н. Просто търси момичета със сходни интереси, пък запознанствата ще тръгнат от само себе си.

10.   Абе човек, има си сайтове за запознанства. Елмаз например. Просто трябва да се научиш да разграничаваш нормалните от отрепките. Ние така се запознахме с мъжа ми и сега сме си заедно и дете си имаме. По него време с доста свестни хора се бях запознала. Който знае какво търси, го намира.

11.   Абсолютно съм съгласна с номер 8!
Жена, 22.