Споделена история от Други

Вечно не разбрала и не в час, като бавно развиваща
Такаа, не веднъж в живота ми са ме питали дали не съм бавно развиваща, уж на майтап де, :D аз не се сърдя, защото наистина се държа като такава. Сега се оказа, че цял семестър имам отсъствия по физическо онлайн, защото влизам, обаждам се, пускам микрофон и камера, но не съм разбрала, че се влиза в класрум, с някакъв си код, който не знам кога и къде е изпратен, въпреки, че не пропускам час. Днес почнах да питам колегите си в групата къде в класрум се записват, а те първо ми се смяха, после спряха да отговарят. Накрая се свързах с преподавателя, той ми прати някакъв код, но файда вече. Сега трябвало при преминаване присъствено да се изкарат тези 8 часа...сега имам още задачи за правене преди края на семестъра, аз отново някак не съм разбрала повечето изисквания, въпреки че съм там и слушам. Срам ме е вече да питам колегите ми. Не съм само за университета така, като цяло трябва да ми се обясни няколко пъти като на олигофрен, за да е сигурно, че няма да объркам нещо. Не знам защо съм такава! Сега ще надробя още попари с изпитните работи и и другите неща, едни се пращаха на отговорника, едни другаде, абе каша ми е. И си и записвам и пак, не знам как постигам това. От 100 човека курс май само аз съм такъв индианец. Голям срам е, сега как ще разпитвам пак, като вече никой не ще и да ми отговаря, не знам.

Коментари

1.   Ще те попитам нещо - ядосваш ли се лесно, нервен човек ли си? Самият факт, че не си разбрала, "вбесява" ли те? Тези колеги, според теб, ако не общуваха помежду си, дали щяха да са разбрали абсолютно всичко?

2.   Ами спри да питаш колегите си и просто слушай внимателно и си записвай. Помоли да ти пратят имейл с информация, а ако нещо не разбираш няма нищо срамно да питаш. Мен много ме дразнят хората, които без да са си направили труда да потърсят някой имейл например, задават въпроси. Просто си проверявай често пощата, в която ви пишат преподавателите и, когато имаш въпроси се обръщай към тях. Опитвай се, няма нищо сложно, щом другите могат, можеш и ти. На много хора им е по-лесно и удобно първо да питат, отколкото да се опитат да се справят сами. Разчитай на себе си, записвай си важната информация и няма да сбъркаш.

5.   Не си бавноразвиваща се, а просто разсеяна. И аз съм така в някои ситуации. Записвай си всичко важно и не се срамувай да питаш. Сближи се с някоя колежка/колега, който няма да ти се смее, а ще ти дава нужната информация.

7.   Не се обиждай, но явно не си за университет. Висшето образование не е задължително. Като го завършиш ще си просто един притежател ма диплома и никакъв специалист.

9.   Липса на внимание? ADD или ADHD? Може би страдаш от някое от тези? Мисля че не е страшно, особено ако се подходи правилно. Но трябва да се консултираш със специалист. В България не се набляга на психическото здраве и всякакви отклонения от "перфектното" поведение се отдават на глупост или нещо друго и се заклеймява публично.

11.   Класрум? Я дай малко на български.

То щом сте стигнали до физическото да е онлайн вече става ясно колко значение има цялото ти образование изобщо. Ти си тръгнала да се кахариш, че не му обръщаш внимание.
Как иначе като си е чисто губене на време. Повярвай ми, ако беше смислено, щеше да ти е интересно.