Споделена история от Други

Избор на нов телефон.
Здравейте. Решила съм да сменям телефона ми. Защото старя ми /Samsung Galaxy A5 2017/ след 3 години и половина ползване вече издава багажа. Бърза му пада батерията от студа се изключва дори и 50% да имам. Обмислям да взема на изплащане от мобилен оператор / А1 / пак Samsung. Но ми се иска да пробвам за първи път Apple. Бих дала около 1100-1300 лева като бюджет. Иска ми се ако е Samsung да има място за две карти с номер и място за карта памет. А за Apple е ясно че няма място за карта памет а просто да има доста вградена памет.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Здравей. Аз, като човек, който ползва Айфон от 7 години ще ти кажа, че няма да съжаляваш. Аз имам 2 13 про макс-а, но живея в Англия и си ги взех в брой, без да изплащам нищо, понеже мисля да си взема 14 догодина. Няма да сбъркаш ако си вземеш 13 про. Батерията е трепач, идеален е за хора с не чак толкова големи ръце (длани) и има ProMotion (дисплеят е 120 херцов, което ще каже, че е 2 пъти по-плавен докато скролваш или играеш игри, които са ъпдейтнати за 120 херцов дисплей). Телефона е уникален, защото аз съм със 2 про макса. Ако има нещо питай ме тук. :)

М25

2.   От моделите на "Самсунг", отговарящи на тези изисквания за разширяема памет с карта и да има две SIM-карти, отговарят моделите от средния им клас, каквито са A52, A52s и A72. A72 има най-голямата батерия измежду изброените и в допълнение има камера за трикратно оптично приближение, което не е никак за подценяване, ако снимаш и пейзажи. И трите модела притежават камера с 64 мегапиксела, която стандартно заснема 16МП снимки, но имат и режим 64МП, който заснема особено подробни снимки, на които не е способен никой iPhone. И трите модела имат 3,5 мм букса за слушалки, имат стерео говорители и са водоустойчиви и прахоустойчиви. Заснемат видео до 4К с 30 кадъра в секунда. Екраните на A52 и A72 са AMOLED с опресняване 90 Херца в секунда, а при A52s е AMOLED със 120 Херца в секунда.

Друг хубав модел на "Самсунг" за около 800-880 лева е S20 FE 5G (или S20 FE 4G, но задължително да е модел след април 2021 с чип Snapdragon), който заснема съвсем малко по-добри снимки от A52, A52s и A72, но няма режим 64МП. Също като A72, и S20 FE има камера за трикратно оптично приближение. Издръжливостта на батерията на S20 FE е сравнима с тази на A52 и A52s, но леко отстъпва на тази на A72. S20 FE също е водоустойчив и прахоустойчив и има стерео говорители, но а разлика от горните няма букса за слушалки. Обаче може да заснема по-плавно видео 4К с 60 кадъра в секунда. Екранът му е AMOLED с опресняване 120 Херца в секунда.

Ако искаш мааалко по-добри снимки и по-бърза работа, по ярък и качествен AMOLED екран на 120 Херца и по-качествен звук, тогава отговорът е Samsung Galaxy S21 Plus. Той обаче няма 3,5 мм букса за слушалки и няма възможност за разширение на паметта с карта памет. По-малкият модел е S21 (без "Plus" в името) и той е с по-малко издръжлива батерия, от която едва ли ще си доволна, тъй като издържа с около 30% по-малко от тази на S21 Plus. При S21 предимството пред s21 Plus е само това, че е много малък и удобен за ползване с една ръка. Но ако търсиш издръжлива батерия, по-големият му събрат е за предпочитане. И двата могат да заснемат изключително качествени и подробни 64МП снимки, с които могат да се мерят само няколко на брой от най-скъпите телефони на пазара. В този режим дори в повечето случаи бият двойно по-скъпи модели като Xiaomi Mi 11 Ultra и са съпоставими като качество със 1080-мегапикселовите снимки на S21 Ultra. В OLX има нови s21 Plus с 24 месеца гаранция за по 1100-1300 лева. По-малкият S21 там върви обикновено за около 1000-1200 лева нов с 24 месеца гаранция. Продават ги основно хора, които са тъкмо са подписали нов договор с оператор и с продажбата целят да си избият парите от месечните такси. Естествено, в търговската мрежа тези модели са няколкостотин лева по-скъпи.

Между другото, за 1300-1400 лева можеш да си купиш нов или почти нов S21 Ultra с 23-24 месеца гаранция от някои търговци в OLX. Той има издръжлива батерия като на S21 Plus, но е с още по-качествен и ярък AMOLED екран и освен камера за 3-кратно оптично приближение, има и още една за 10-кратно оптично приближение, с която може да заснема много добри снимки дори при 30-кратно приближение. Основната му камера стандартно заснема 12МП снимки, но може да се превключи и на режим 108МП, с който се заснемат изключително подробни снимки и този режим е за предпочитане при заснемане на пейзажи или на група хора, например, които искаш да можеш да разглеждаш на голям екран и да са ясно заснети дори и като увеличаваш снимката впоследствие. В търговската мрежа този телефон е около 2000-2500 лева.

Само след две седмици през януари ще бъдат представени новите модели на "Самсунг" от серията S22 (S22, S22 Plus и S22 Ultra), които ще бъдат с около 25-30% по-издръжливи батерии, с по-ярки екрани и с по-добри камери. Очакваната цена за най-малкия S22 е около 1600-1800 лева, но бързо ще падне до 1300 лева след 6 месеца. Заради новите модели може съвсем скоро да се очаква рязко повтиняване на тазгодишнте S21, s21 Plus и S21 Ultra, за които писах по-горе, така че би следвало S21 Plus през февруари да струва около 1000-1100 лева, а малкият S21 често да се среща за по 800-1000 лева.

- Кифлоприземител

3.   Няма лошо, ако искаш пробвай.
За мен лично сред най-добрите телефони на пазара са Huawei, Honor, Xiaomi в момента, за 500 лева ще вземеш супер телефон с 6 до 8 РАМ, добра камера, много памет и 4-5к Маh батерия, ше ти останат и пари за яка карта памет, кво повече му трябва на човек ;д
От Мобилните оператори бягай, от там телефони не се взимат. Иди до техномаркет примерно.
Ако взимаш Китайски телефон, само провери за Гугъл дали има, че наскоро ги отрязаха Huawei. Honor i Xiaomi не съм сигурен.
Тва е моя съвет, все пак всеки с избора си. Ако те кефи ябълката, вземи си ябълка.
Като цяло от ябълки и самсунг бягай. (Жена ми има 6 продукта на ябълката, не съм впечатлен, като цяло ги взимат повече заради името на марката или хора, които ги мързи или не знаят как да си чистят телефона, също така и дизайнери заради дисплея. )

4.   А защо просто не му смениш батерията на стария, а вместо това си търсиш причина да си купиш нов, който ще бъде почти като стария. Честно казано това свръх консуматорско мислене на повечето хора, умело подклаждано от маститите маркетинг експерти на големите корпорации, ми идва в повече и едва ли ще доведе до нещо добро за малкия Човек като цяло. С четири думи Светът Отива По Дяволите! и от всеки от нас зависи да го вкараме обратно в правият път.

5.   Можеш да го закараш на ремонт и да му сменят батерията.
Иначе - Samsung Galaxy A сериите, са твоя човек, защото варират от 300 до 1000 лева и зависи от това, колко искаш да дадеш за него. А52s 5G е хубав модел за цената си, но попитай при оепратора, дали има модел с подръжка за две SIM карти, защото има различни версии.
Единственият проблем е, че слотът за втората SIM карта на почти всички модерни телефони е хибриден - или позлваш SIM карта или карта с памет. Но при 128 GB памет, ще имаш доста място и освен ако не планува да държиш 3000 снимки, мисля че ще ти стигне.

iPhone - ем 1300 лева е най-евтният модел, дето продават, но с ненормално висок месечен абонамент. Не мисля, че си струва.

6.   Карай си с бюджетен Самсунг, не си давай излишно парите.

8.   Ейпъл без да се замисляш, заслужава си всяка стотинка. Моята осмица е вече на 3 години, снима качествено, батерията още ми издържа по цял ден, нищо че е под 85% battery health. Имам над 12 000 снимки и въпреки това имам още много памет и за три години не е забивал дори веднъж. Заложи на ейпъл, защото могат да се ползват с години без проблем и забивания, аз моя скоро няма да го сменям, върши ми работа.
Не сме толкова богати, за да купуваме евтини неща - по-добре веднъж на 5 години 1000-1500 лв, отколкото всяка година по 500 лв.
Ж22

9.   Авторката съм. Аз дали ще дам пари за смяна на батерията на този. Или ще си купя нов е кажи речи едно и също. Но благодаря за коментарите до сега. Скоро ще мина през оператор и ще видя какво ще ми кажат..