Споделена история от Други

Кое е евтино в живота?
Здравейте!

Всичко поскъпва ежедневно, инфлацията се увеличава и т. н.

Основните неща от ежедневието са скъпи - наем, поддръжка на жилището, сметки, поддръжка на автомобил, скъпи горива, такси, данъци и др.

Кое е евтино в живота? (нематериални и материални неща)

Коментари

1.   Нещата не поскъпват, парите на централните банки поевтиняват...

Информацията е евтина... Човек може да намери всичко в интернет. От книги на каквато и да е тема, до текущи новини от всяка точка на земята. Но ето ти, огромната част от населението продължава да стои пред телевизора, или да чете само това което Фейсбук/Гугъл му подават. Живеем в изключително тъпо общество, което го мързи да гледа, какво остава да хване на научи нещо...

2.   Евтини са курвите

3.   Да, номер 1 е прав - информцията е евтина. А когато си млад, ти излгежда и че времето е евтино, защото реално не ти носи нищо, ако не го употребяваш и малко хора биха ти дали пари за него.

А иначе, ако сме по-романтични - любовта е напълно безплатна, но цената и може да е много висока.

4.   Авторе седни и осмисли кое от описаното от теб е вярно.
Колко се е увеличил наемат ти за последната година, моя е същия (отдавам жилище).
Колко са се увеличили сметките? Колко са се увеличили таксите или данъците ти? Не са нали!
Сега осъзна ли че повечето неща са на същите цени, осъзна ли че си манипулиран от медиите.
На магазина като гледам Само хляба 600гр е с 25ст по скъп, горивата са на цени от преди 2-3 години, ако помниш тогава бяха 2, 30лв и имаше стачки. Зеленчуците са на цени като миналата и по миналата зима. Месото дори ти е по евтино. Млечните малко скочиха но не е чак толкова стресиращо. При олиото цената е малко по фрапираща, но пък то не беше се вдигало от близо 20 години, помня 2001 година беше 2 лева при минимална заплата от 100лева, при сегашните запати как да е пак 2 лева?

Колкото до въпроса ти, всъщност мисленето е напълно безплатно, но повечето хора ги мързи да мислят и се водят по това което му кажат журналистите.

5.   Някои предмети, като например акварелните бои и платна. Също така, гланцовите блокчета, скицници, моливи, повечето неща свързани с рисуването, са евтини.
От нематериалните неща, нищо не се сещам. Приятелството, здравето и любовта, нямат цена! Човек не може да си купи приятели, нито любов.