Споделена история от Други

Ако има закон за привличането защо наркоманите са зле?
Това какво мисля и това какво чувствам създава бъдещата ми реалност. Така твърди законът за привличането от филмът Тайната и насърчава хората да мислят позитивно, да отбягват негативните мисли насила и да се поставят в ситуации с реалност каквато те желаят да е тяхната бъдеща реалност в живота. Наркоманите като се надрусат те изпитват удоволствие, безгрижие и удволетвореност което не може да се сравни с нищо друго и не може да бъде постигнато с нищо друго и е супер реалистично като изживяване. Защо тогава като спре действието на халюцигена всичко около тях започва да се стапя и постепенно осъзнават, че бръмченето не е било от двигателя на частният им Бойнг с мацките вътре в който пътуват, а е от климатика над пейката върху която са треперили и залитали дотогава от гледна точка на страничните наблюдаващи. Защо наркоманите като са изпитали супер реалистично и супер силно най-якото им усещане в живота и го правят на редовни интервали са си все в лайната? Нали има закон за привличането и според него вселената трябваше да ги е направила най-малкото Рокфелери досега.

Коментари

1.   Много просто. Няма такъв закон, да не кажа, че даже има обратния закон. Имало е много случаи, в които съм бил абсолютно убеден, че нещо ще се случи и въпреки това сякаш на пук не се е случвало. И това без да съм знаел за закона, да кажеш, че е защото на сила съм го вярвал и дълбоко в себе си съм имал подсъзнателни саботиращи фактори. Обратното - когато съм бил готов за най-лошото, е ставало чудо и нещата са се оправяли. Сякаш Бог ме наказва за арогантността и ме възнаграждава за страха към него/съдбата. Вероятно неслучайно в Свещението книги пише да сме богобоязливи, не знам.

Но в моя живот знам за един закон, който работи и това е кармата. Когато съм правил дарения, винаги ми се е връщало многократно и не само като пари. Някои ще кажат, че няма как да съм сигурен във взаимовръзката, но съвпаденията са твърде много, за да е случайност. Поне в моя живот, за другите не знам.

2.   Доста известни и богати личности също са (или са били) наркомани - това не е ли в противоречие с твоята теза?

3.   Защото няма закон за привличането.
Защото филмът "Тайната" е поредната ню-ейдж простотия, създадена от някой в Калифорния, с цел да генерира парички.

4.   Защото може би олигофрените, които готвят бухат всякакви ла*на вътре, които ти стопяват мозъка, зъбите ти падат и т.н. Тва сериозен въпрос ли е? Да си долен, пробит, безполезен, смачкан, убит, ненужен, жалък наркоман е най-тъжното нещо, което можеш да си причиниш. Не изпитвам абсолютно никакво съжаление към такива индивиди, те сами са си избрали пътя. И аз съм имал трудно моменти в живота, но защо не съм си помислял да употребявам наркотици?

5.   Абе ей, номер 4, ти можеш ли да четеш, човека пита защо "закона за привличането" не оправя живота на наркоманите след като те "изпращат" позитивни сигнали на Вселената, а не пита хубаво ли е да си наркоман...

Естествено, че няма такова нещо като закон за привличането, това са пълни глупости, измислен е от хора които искат да печелят пари лесно, като пишат безсмислени книги и хората се хващат.
Няма смисъл да се надяваш на подобно нещо защото само си създаваш напразни надежди, а това е по-гадно от колкото да се откажеш, остави ги тия дето само повтарят някакви фейсбук клишета. Всеки си има съдба, за едни животът е хубав, за други точно обратното и това няма как да се промени като се престуваме на щастливи. Чела съм тия книги за позитивното мислене, пълна загуба на време. Най-мразя такива дето вечно се правят на щастливи и чакат чудо да стане.

6.   Защото си гледал някакъв малоумен филм, който няма нищо общо с реалността? Наркотиците залъгват тялото ти, че е постигнало нещо и го награждават с хормони, които нормално се отделят при процеси като хранене, секс, движение. Всичкото е фалш. Ако искаш истинско щастие, не става само с позитивно мислене, трябват позитивни действия.

7.   Защото те не са в този екстаз през цялото време, това че са изпитали еднократно нещо прекрасно, не значи, че в живота им ще се случат най-хубавите неща. Също така под действието на опиати човек по-скоро не би могъл да манифестира желаното. Трябва да си трезвен и спокоен. Силата на привличането работи и Вселената ми го е доказвала. Никакви съмнения относно това.

8.   Защото те не са в този екстаз през цялото време, това че са изпитали еднократно нещо прекрасно, не значи, че в живота им ще се случат най-хубавите неща. Също така под действието на опиати човек по-скоро не би могъл да манифестира желаното. Трябва да си трезвен и спокоен. Силата на привличането работи и Вселената ми го е доказвала. Никакви съмнения относно това.

9.   Няма такъв закон. Филмът е художествен измислица. Както всеки филм. Който взим наркотици го чак лудницата (психиатрията) и пиене на лекарства. Наркотиците са бавно самоубийство.