Споделена история от Други

Виновен ли съм? Не мога да си отговоря и се измъчвам!
Здравейте!
Мислите, които са ми минавали през главата, са свързани с един въпрос, и той е "Имам ли вина", свързана със състоянието на майка ми. Тя е на 49 години...и е доста едра, около 160 кг. е, виждам, че не й е лесно, тежи и доста. Проблемите с теглото й са започнали, когато е забременяла с мен, хормонални проблеми й са се отключили, започнала много да пълнее, на косъм била да ме загуби, но са ме спасили и ме е родила -живо и здраво бебе. Лекарите са й казали обаче, че каквото и да прави - никога няма да отслабне, защото всичко е на хормонална основа, и дори и да свали килограми, вътрешно ще се чувства добре, но не и външно. Какво ли не направи да отслабне през годините, куп диети, куп хранителни режими, тренировки, и не става и не става. Сигурно при близо 10 диетолози отиде и никакъв ефект. Накрая се отказа и прие мисълта, че ще си умре затлъстяла. Проблемът е, че си продължава да пълнее....и гледайки я, си мисля, че ако може би не се бях раждал нямаше да е в това състояние. Тя никога не ми е вменявала вина или пък нещо от сорта, но аз самия си се измъчвам и не знам, мисля си, че съм я осъдил на бавна и мъчителна смърт, което ме побърква!

Лазар

Коментари

1.   Не си виновен, естествено. Тя трябва да си смени изцяло режима на хранене. Защо не пробва с нисковъглехидратното хранене ? Но трябва постоянство.

2.   Ти нямаш вина. Просто горката ти майка не е имала късмет с тези неща. Спокойно, нямаш никаква вина.

3.   Не си виновен разбира се!
"дори и да свали килограми, вътрешно ще се чувства добре, но не и външно." - това не го разбрах, няма такова нещо, дори обратното.
Не й трябват диетолози, а ендокринолози.

4.   "Проблемите с теглото й са започнали, когато е забременяла с мен, хормонални проблеми й са се отключили, започнала много да пълнее, на косъм била да ме загуби, но са ме спасили и ме е родила -живо и здраво бебе. Лекарите са й казали обаче, че каквото и да прави - никога няма да отслабне, защото всичко е на хормонална основа, и дори и да свали килограми, вътрешно ще се чувства добре, но не и външно."

Съжалявам че, така директно ще ти го кажа, но имаш отровна родителка! Вменявала ти е вина и още как! Това, което ти е казвала като "извинение" повед за състоянието и е абсурдно, индиректно сочейки те за виновник!
Така и се подсигурява да те държи като емоционален заложник и бъдещ (или настоящ ...) послушен "виновен" гледач!

Ти задължително имаш нужда от психолог или по- скоро психотерапевт, поне 2- 3 консултации! Направи го за свое добро, за твоето бъдеще!
Не си виновен, но си добре манипулиран и не го осъзнаваш...помогни си!