Споделена история от Други

Мирише на газ от съседите. Опасно ли е?
Комшиите от долу имат газов котлон на терасата и когато готвят у нас мирише на газ. Това означава ли, че има теч на газ или е нормално? Опасно ли е? НЕ разбирам, но по моята логика ако газа изгаря не трябва да мирише. Да би да има теч на газ и да се взривим някой ден?

Коментари

1.   Има теч, щом мирише. Тя заради това е направена газта да смърди.
Кажи им да си оправят котлона, ще се взривите.

2.   100% Теч и не дали а кога.!

3.   Може да им направиш забележка, да си сменят гумичките на газовата бутилка и да си сменят маркуча, той трябва да е оранжев със срок на годност за екплоатация.

4.   Който ползва бойлер, има бомба в къщата си, която тиктака. Който готви на газ - също. Тик-так, тик-так. Следващият път - гърмеж във вашия дом.

Газта първо се пуска, а след това се пали. Когато гори, няма миризма, така че това което усещаш не е изгоряло. Сигурно оставя да тече газта дълго време преди да я запази, щом я усещаш чак на горния етаж. Опасно си е.

И да, номер 1 е прав. Естествената природна газ няма миризма. Миризмата се добавя впоследствие, за да можем да я усещаме, ако има теч някъде. В мините се слагат клетки със зайци, мишки или канарчета, за да може ако се пробие джоб, в който е имало газ, животните да умрат и така да дадат сигнал на миньорите, че има газ, иначе не биха могли нито да я помиришат, нито да я вкусят. Ще си умрат ей така.

5.   4, благодаря, но не ми се къпе с тас и легенче.

6.   До 4 - Подарих бойлер на един комшия, инсталирахме го, но още не е гръмнал, а амного ми се иска да умре, за да купя къщат от децата му :( ... Може ли съвет, кога ще гръмне? Минаха везе 8 години!!!

7.   Тази миризма се добавя, за да може да се усеща ако им теч. Иначе газта няма мирис. Хубаво е да им кажеш, защото ако са възрастни може да не го усещат и да при определени лоши стечения на овстоятелствата може дарсе стигне до пожар и/или взрив.

8.   Комшиите ти просто са бавни! Включва газта, и докато вземе кибрита да я запали, докато драсне клечката, и я поднесе към котлончето то минало достатъчно време така че да ти замирише на газ. Ако имаше теч досега да сте се взривили, свободно изпуснатата газ в помещение гърми веднага, няма да те чака да пишеш тук.