Споделена история от Други

Да се превърна ли в клошар, вместо да съм бреме за родителите ми?
Поради редица причини трябва да разчитам на родителите ми за пари, но започна много да ми става неудобно. И се чудя, дали просто да не доизнося каквито дрехи и обувки имам, докато не се прокъсат и заприличам на клошар, вместо пак майка ми да ми купува нови дрехи?
И съвсем не стоя със скръстени ръце и не търся начини да изкарам пари, но е трудно, преживях доста тежки периоди последните няколко години и правя каквото мога. Ще мине известно време, преди да разполагам със средства, и дотогава, ако ходя като клошар, може би е по-добре, отколкото да съм в тежест...Да не говорим, че и доста ги огорчих и нараних за някои неща и си мисля, че не заслужавам нищо ново от тях вече. Гордост ли е, самобичуване, не знам.
Дано ми провърви и стана поне малко финансово независима. Защото взимам и едни лекарства, а от тях не мога да се лиша.

Коментари

1.   Има магазини за втора употреба, които са евтини. Една от моите сестри работеше в такъв преди десетина години и разправяше как една от вървежните певици по това време влязла един път дегизирана с очила, шапка и шал, за да си напазарува едно хубаво...

2.   Това как да го разбираме? Че те мързи да работиш и самоиздържаш ли?

3.   Да си окъсан и да си клошар са много различни неща. Клошарите са по-скоро психическо отклонение. Ако тръгнеш да ровиш поварелите без да те е срам и с увереност, че си струва намереното, тогава си клошар.

4.   Във втората употреба има много хубави дрехи на символични цени. Освен това здрави дрехи, освен ако не ходиш на четири крака по земята, не се късат толкова лесно. Аз имам блузи и панталони на над 10 години и си ги нося още. А ти гледай да се оправиш скоро и да можеш да започнеш работа някъде.

5.   Миличка, минала съм по този път. Понякога на човек му е трудно след гимназията, но започни каквато и да е работа, колкото по-скоро, толкова по-добре. Тъкмо ще можеш да помагаш на майка ти и ще се почустваш по-добре. Това калява и развива характера. Всичко ще се нареди, ще видиш. Само не се отказвай, не е толкова страшно.

6.   Има един сайт - remix.bg Той е за аутлет дрехи - има големи намаления и си купувай оттам.

7.   Ставай полицай, пожарникар или нещо което да ти осмисли живота а не да скиташ по улиците и най много някой да те утрепе. Бъди благодарен на родителите ти и всички които ти помагат.

8.   На колко си години? Спри да се опрадвадаш. Всички сме приживали и преживяваме нещо. И 5 г. да не си купиш дрехи няма да си клошар на вид, айде не преегравай. И ще си чист, нахранен и добре облечен. Така написана темата ти показва, преексрониране. Имам дрехи на 10 г. и са в чудесно състояние за какъв клошар говорим. Освен това, каквото и да ти се е случило, не ми говори за миналото а за сега, болен на легло ли си, с патерици или какво. Не, не си просто се стегни и си търси работа и доходи, не се изживявай на жертва. Освен това до кога очакваш вашите да те издържат. И очевидно, не правиш нищо, защото ако правиш няма да имаш време за мрънкане.

9.   2 - Ганьо пак си демонстрира пълната простотия, тесногръдие, липса на емпатия и човечност в цялата им светлина. Дори не вижда, че авторката е написала, че не стои с кръстени ръце и се опитва да изкарва доходи, и че приема някакви лекарства (най-вероятно се касае за психично заболяване). Докато не ти дойде на теб на главата, на чуждия гръб и сто тояги са малко...

Авторке, а защо са ти нови дрехи и защо мислиш, че ако не си купуваш дрехи постоянно ще заприличаш на клошарка? Дори аз не си купувам, не обичам, водя минималистичен начин на живот, и далеч не приличам на клошарка, напротив. Според мен това да ги помолиш да спрат да ти купуват те, би било добра мотивация за теб да намериш начин сама да си купуваш необходимите неща. Но не се предавай, а търси начини. Каква клошарка?! Звучиш ми като млад човек. Не се самобичувай и не обръщай внимание на ограничени създания като номер 2.

10.   На колко си? Можеш ли да гледаш деца примерно, да рисуваш нещо, ако те бива например. Или да си намериш мъж, на жените им е по-лесно?

11.   До авторката,
Момиче жена Съвет от Мъж 39 г.
Целият свят работодатели търсят жени за офис работа,продавач консултант, администраторка, хигиенистка,
канцеларски материали, барманка, сервитьорка, Не се излагай клошарите са утайката на обществото алкохолици, мързеливци и прочие.
Хвани се стегни, улиците мерят боклуците.
Търси във вестниците пълно е с обяви за работа,джобс.бг.Трябва упорито настойчиво търсене месец, два и си готова.Воля и дисциплина. Нагласи се за интервюта.Дрехи в мания за пет лв са дънки и т.н. Опиатите ги спирай. Хвани спортувай.
Успех.

12.   Решението е лесно - започвай да работиш. В зависимост от работата, ще взимаш едни 1 000 лева.

квартира - 200
ток/вода - 200 ( да кажем )
телефони, интернет и т.н. - 50 (може и по-малко, не е нужно да си с план XXL 200 000 MB и 300 000 минути)
и ти остават едни 500-550 лева, с които да ядеш и да си купиш по някоя дрешка. в H&M и New Yorker има хубави неща от 6-7 лева (тениски) до 30-40.

Не е сложно.

ДС,22

13.   Точно това щях да ти кажа,ами ако вземеш сама да си изкарваш прехраната и си вземеш квартира и за теб ще е добре и за вашите!!!