Споделена история от Други

Размисли в 3 сутринта
Нека ти кажа нещо, за да ти спестя агонията от опитите ти да ме разбереш.
Родителите ми се разведоха, когато бях малък. Майка ми беше болна, агресивна и винеше баща ми за това, че той чете вестници, а тя пере, чисти, глади.
Последния път, когато говорих с нея беше преди 20 години. Тя ме прегърна силно и си замина без да се сбогуваме.
Баща ми остана да възпитава две деца. Той е много мил човек и се старае, но е затворен и дистанциран.
Каза ми " чети, учи " и ме остави да правя каквото където и ми обеща подкрепа, стига да знам какво искам.
Не ми даде съвети, не ми даде мъдрост и наставления. Даде ми това, което можа и каквото мислеше за нужно.
Реших да не повтарям неговия път и се научих да пера, чистя, гладя, готвя и всичко останало, само и само за да не ми се случи това, което се случи с родителите ми.
Копнеех за любов, но не търсех любов. Бях горчив, тъжен, умислен. Четях много и изградих моралната си система от неща, които рядко се срещат в живота.
Вярвам, че хората могат да бъдат добри, да се обичат и да си помагат един на друг. Но в реката от злато има също така много кал и камъни.
Срещнах хора, които ме накараха да се чувствам недостатъчен, глупав, отхвърлен, използван, предаден, но никога обичан.
Правих секс защото трябваше да "не съм девствен" и се влюбвах като глупак в хора, които не познавах.
Виждах любовта в тях и исках от същото без да го заслужавам. Не допусках хора до себе си и едновременно не исках да съм сам.
Срещах невероятни жени, които виждаха нещо в мен, но не виждата другото. Пожелавах им дори да срещнат някой, който може да ги обича, без да си давам сметка, че и аз мога да се науча някой ден.
Евентуално те си тръгваха, дали защото разбраха какъв съм, дали защото им беше трудно с мен или защото аз не ги допусках до себе си.
Преборих се с депресията, нервността, наркотиците и алкохола. Сега се старая да изкупвам грешките си, да давам любов, доколкото мога без да чакам награда. Да отстоявам принципите си, дори никой друг да не ги споделя.
Да следвам целите си, да махна напрегнатото изражение от лицето си и да си намеря пътека в гората и да вярвам поне в способността си да стана всеки път, когато падна и да подавам ръка с надеждата,
че някой ден някой ще подаде и на мен.

Коментари

1.   Явно вече си намерил своята пътека в гората... щастливи усмивки по пътя!

2.   Добре си го написал, браво! Личи си, че си качествен човек, успех в живота и горе главата!

3.   Много тъжно, но има и такива майки-душмани на децата си или поне на едното от тях. Липсата на майчина любов води до липса на любов в жиеота, до чести случки, свързанис използване и захвърляне от външни хора. Един ден, когато имаш свое дете ще разбереш колко чиста и неподправена е любовта му към теб. То ще то даде сили да се бориш и да отстояваш себе си, и ако сега те мамят, лъжат и грабят, тогава няма да могат, защото ще браниш детето си, защото всичко, което имаш, ще му принадлежи, защото родителите са длъжни на децата си, а не децата на тях. Родителите са взели решение тези деца да се появят на бял свят, следователно те трябва да се грижат за тях.

4.   Ще ти подаде ръка. Някой ще ти подаде ръката, която чакаш. След трудния път, който си извървял, вече си готов да приемеш тази ръка и да допуснеш друг човек до душата си. Готов си да обичаш и да бъдеш обичан. Всъщност през цялото време си носил любовта в себе си, но си се страхувал да бъдеш уязвим и зависим от друг човек. Пожелавам ти щастие! Заслужаваш го.
~♥~

5.   Много хубаво си го написал. Интеригентен човек си. Желая ти щастие. Когато дете, и то момче, расте без майка, то подсъзнателно спира да се доверява на жените, защото е сигурно, че ще бъде изоставено. Както го е изоставила майка му. Според мен, тръгни на психотерапевт. И се опитай да се довериш на някоя жена, дори и да се разделите, то ще е крачка в правилната посока. И не я някязвай за това, което е сторила майка ти. Тя просто - щом е била болна, се е опитвала да оцелее.

6.   Най жалкото е, че по голяма част от младите са в това състояние. Модерната комуникация ги дистанцира, и унищожи пряката комуникация, което ги затвори в себе си и резултата е налице, маса затворени души.

7.   Обожавам мъже които не се страхуват от мечки в гората.. :):)

8.   За да напусне майка ти семейството си, вина им и баща ти. Щом е знаел, че е болна, защо не й е помагал? Така че и двамата имт вина. Това, което ти можеш да напрвиш, е да простиш искрено и на майкак си, и на баща си. И да се опиташ да продължиш напред със собствени си живот. Ако е нужно тръгни на психотерапевт. Но това, което е по-важно, е д зпонеш да общуваш с жени. Само така ще преодолееш страха си от изоставяне. Но и ти не повтаряй грешките н баща си, грижи се з жената. Желая ти успех.