Споделена история от Други

Защо съм такава?
Добър вечер. Искам да попитам какво не е наред в мен, защото сама не мога да го намеря...
Много се влиая от мнението на познати и непознати. Давам пример: Гледам Ергенът и от любопитство потърсих тук в сайта какво е мнението за предаването и бяха много лоши коментарите - било за тъпи хора, било за простолюдието и оттам дойде и моят душевен бунт - тъпа ли съм, че го гледам, толкова ли съм проста и почна едно гризене на съвестта. (знаете). Сега се чувствам ужасно, така е и с турските сериали имам голямо раздвоение. Тях ги спрях и честно казано се чувствам по-добре.
Гледам също и Хелс Китчън и се чудя тъпа ли съм, лоша ли съм, безмозъчна ли съм, че ги гледам. Какво да правя?

Коментари

1.   Ако подобни предавания не придизвикват дискомфорт в теб и се чудиш защо някои ги смятат за тъпи, лоша новина. Не бих казал, че си точно тъпа, ами да речем, че си толерантна към посредствеността. Или че нямаш чувствителност към истинското.

Това е все едно мъж да види жена с очеизвадно курвенско лигаво поведение и евтино предизвикателно оскъдно облекло и да се чуди защо другите я намират за посредствена и дали не е тъп, понеже повечето я смятат за тъпа, а той не вижда нищо лошо в нея. У един мъж на място подобна жена би предизвикала дискомфорт, дори да не знае защо. Нещо подобно е.

2.   Авторът съм - предизвикват дискомфорт и то голям, бих го нарекла срам, защото съм жена и ми е противно подобно поведение. Бих нарекла предаването " Как не трябва да се държи една жена". Гледам го за да видя докъде може да стигне простотията на една жена ( бих казала поколение, повечето са на моята възраст или се доближават). Не го гледам за кеф и не ми прави удоволствие.

3.   2, гледане от възмущение е съвсем друго.

4.   Авторът съм пак - от възмущение гледам,да. Даже нямах намерение да го гледам,но в интернет ми попадна статия и си казах,не може да е чак толкова зле. Тъжното е,че както казаха,повечето момичета са с такова поведение и сега подрастващите попиват и го мислят за "нормално".

5.   2, предаването е нагласено по сценарии; няма какво и да научиш дори за този тип поведение, който не одобряваш, всичко е стереотипи.
Колкото дали си глупава, защото го гледаш - не зная, но със сигурност е загуба на време и от подобни предавания няма как да поумнееш. Аз гледах само първия епизод. Тръгнах да гледам втория и ми стана ясно, че сценаристите са се чудили с какво да запълнят екранното време...

А се пише "влиЯЯ", доста хора са като теб; обществото нямаше да съществува иначе, ако всеки беше свръхиндивидуалист.

6.   Дори да не го гледаш "за кеф" е факт, че го гледаш. Така допринасяш за рейтинга му. В този ред на мисли - да, леко си тъпа. Но това е поправимо. Спри да гледаш тъпотии и започни да четеш качествена литература. Не си лоша, спокойно.

от жена около "тази възраст" ;-)

7.   Оооо бели кахъри, вероятно водите доста спокоен и щастлив живот (надявам се и ви го пожелавам), за да се терзаете за подобни неща. Водя изключително натоватен начин на живот - живея в чужбина и имам собствен бизнес - работата ми ме изсмуква тотално, а това, че ежедневието ми през последните години е съсредоточено работа-вкъщи и обратно м поддтиква понякога просто да си пусна някоя подобна тв продукция и да разпусна. Ясно ни е колко е нагласено, посредствено ако щеш и, че няма някаква особена добавена стойност, обаче ей така просто да изключа от всичко останало, което ме натоварва.

8.   Какво те интересува какво мислят другите за теб? Можеш да научиш нещо важно дори и от най-голямата тъпотия. Ако ти се гледа нещо го гледай, защото потиснатите желания водят до психологически проблеми.