Споделена история от Други

Бухнала коса
Знам, че има много неща по тази тема, но и аз да питам. Косата ми бухва страшно много след къпане и не само. Ако не я изправя си стои така и ни се оправя. Използвам маска всеки път. Маската, която използвам и на Oyster. Мисля, че е хубава... Видях коментари, че косата не трябва да се реше мокра и не трябва да се суши със сешоар, но сега през зимата е невъзможно, а за ресането по пренцип я реша докато е с маска и мокра. Не ми е къдрава, а само чуплива косата, но ако не я изправя не мога да я трая. Чувала съм за перманентно изправяне и исках да питам дали трае наистина дълго и дали е истинско, но мисля, че като я измия и пак ще стане така. Моля за съвет. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Кератиново изправяне

2.   Пробвай antifrizz продуктите на John Freida - шампоаните, които спомагат за слегване на косата.
И маската на Lakme е добра. И балсама без изплакване също.

https://www.zlatnaribka.com/maski-za-kosa/maska-izglazhdashta-lakme-straight-250-ml?filter=

https://www.zlatnaribka.com/izglazhdane/balsam-bez-izplakvane-lakme-curl-up-300-ml

В комбимацията тези продукти са добри за случая ти.

3.   Нито кератиновото изправяне,нито което и да е изправяне ще ти помогне. Говорила съм с професионален фризьор с над 20 години опит ,който е известен точно за същия като твоя проблем. Това изправяне се прави само ако косата ти е къдрава до крайност като на чернокожите жени. За бухнала коса няма да има никакъв ефект. Само дето ще ти мерише на изгоряло косата.
Това което трябва да се научиш да правиш е издухване тоест изправяне на косата с обла черта и сешоар.Аз така правя и седи права до следващото къпане.Преса един път месечно. И само да ти кажа,колкото повече я изправяш с преса и я гориш,толкова по-малко ще бухва.Аз я жалих и не ползвах преса и сешоар и бухваше.Откакто я поизгорих ,вече не бухва.И е мека и права.

4.   Благодяря на всички. А за последния коментар.. пробвала към да я суш а с четка и сешоар, на пак бухва. Какво точна имате в предвид под обла черта?