Споделена история от Други

Как ще ги стигнем македонците?
Снощи макетата уж сензационно отстраниха не кой да е, а Италия от квалификациите за световното. Добрите резултатите в предни мачове до момента не са изненада, а вече се превърщат в тенденция. Държава с населението на София за разлика от нас не се измъчва с отбори като Малта и Гибралтар, защото нямат алкохолик с мокет на главата на чело на футбола.

Македония работи над 20 години с децата на тема спорт и образование. Те имат силен отбор не само във футболa. Имат и в хандбала, баскетбола, волейбола, водната топка, борбата, таекуондо, карате, културизъм, бокс, шах и други и са държава с 1,8 милиона народ. Като се работи правилно се постигат успехи.

Също така имат в затвора: главен прокурор, шефа им на ДАНС, съдии, Министър на Вътрешните Работи. Имат осъден на затвор премиер и направиха лустрация преди години и махнаха всички шпиони от УДБА от държавна работа.

Не са като нас да арестуват най-голямата мутра и прокуратурата да му направи минет.

Една Хърватия вземете. Държава с население по-малко от България. Дo онзи ден изобщо я нямаше на картата, до вчера бяха в непрекъснати войни, а играха финал на световно.

Коментари

1.   Аз честно да ти кажа харесвам как изглежда центъра на Скопие. КАкво като старите им сгради са репродукции? За разлика от София там основните булеварди са кръстени на Българи и нямат огромни паметници на руснаците и съветите, а предимно на българи.

Щеше да бъде супер да се обединим, да станем 9 и нещо милиона общо и Скопие да стане новата столица. То всъщност вече ни е било столица по едно време.

3.   Не само, че никой няма да стигнем, не само Македония, а като цяло ще приключим като нация. Жалко, но факт. А и сами сме си виновни.

4.   до номер 1

я по полека и София и Скопие са грозни градове, случайно избрани за столици. Няма нужда да местим столицата още на югозапад. Имаме си Търново или тук в Русе. Истински градове. А и виж сега, нямаше да има толкова много руски улици в София, ако града не ви го бяха построили руснаците.

6.   И аз така казвам-по-добре да идват македонците и да приключваме като нация и държава.То е ясно,че и чеп за зеле не става от нас.
Дано пък тогава случим на поробител.

7.   Проблема е, че българина е прост. Простия човек единственото, което може да постигне е да се саморазрушава. Конкретно за българския футбол, той винаги се е управлявал от алкохолоци. Преди от ,,Батето,, сега от ,,Перукан,, За мен имаше надежда, когато Любо застана начело на националите. Нали тогава обърнахме холандците с 2:1 насред Амстердам Арена. Нашите заиграха мъжки нападателен футбол. Само, че Любо е мъжкар и не се съгласи да бъде марионетка на тоя и ония и те бързо го отстраниха. Сега ще ни бият на тъпан отбор от готвачи и зидари като тоя на Люксенбург.

Чингис Хан

8.   Аз мисля, че е случайност и късмет, съвкупност от много фактори. Не смятам, че това ще продължи. От време на време се пръкват такива странности, за които няма много логично обяснение.

А Хърватия е на светлинни години пред нас, там са европейските славяни, ако мога така да кажа, като Чехия, Полша и т.н. Само като им видиш градската среда и курортите ти става ясно за какви хора иде реч. Е, не са Швейцария, но не е и нужно. Тука сме си бетер диви ориенталци и мизерници, жадни за бързи печалби и долнопробие.

9.   4 какво Търново бе, може да е исторически важно, но е още по-завряно между хълмове и от София, накъде може да расте?!
Освен това всяка нормална столица е или на пълноводна река или на море примери много Виена, Прага, Братислава, Атина, Лисабон, Лондон, Париж все на реки или море. Другите са по-скоро изключения. Русе, Видин, Варна и Бургас най-много заслужават.

10.   7, българина, че е прост, прост е, ама ти за изключение ли се смяташ?

13.   Учудващо е как президентът ни и останалите политици и ръководители на България преди него, никой от тях така и не разбра какъв и е проблемът на Македония с България и българите. Затова ще го кажа тук. Коренът на всичките ни проблеми е един и той е, че македонците смятат българите за умешани с турци и дефакто за турци. Затова е цялата тази омраза, тотално дистанциране от нас като народ и расизъм. Дано най-после го разберат това българите и особено управниците, защото ми писна да им гледам главоблъсканиците и тоталното неразбиране на истинският проблем между България и Македония.

Чорбаджията на курникът

14.   7, Не плюй по собствения си народ! Народите са шарени и няма как да сложиш всички под общ знаменател! Също така като плюеш народа си храчиш и по всички твои близки и роднини, а много силно се съмнявам да ги определяш така!

16.   10, естествено се има за изключение. Чингизлето ни е местният шут - българинът прост, но Ханчо е умничкият. Докато не му прочетеш биографията, която той сам пробутва, де: селтак, незавършил, пише с левия си крак, подпичква се на Путин, но живее в скандинавието. На едно ниво с оня палячо Киро Брейка: соц дрънкулка, но със Западна щампа на челото.

17.   14 Той Славейков много преди мен го е казал: ,,Не народ, а мърша, и с това ще свърша,,

Моите роднини до един са прости на тъпан. Аз акустирах на скандинавското крайбрежие, когато бях на 19г. Все още подлежах на промяна. И това беше най-добрия ми ход до сега.

Чингис Хан

18.   17, по коментарите ти не съм забелязал да си се променил. Същия Ганьо си си. Кухо самочувствие, мошеник, самохвалко. Даже това, че не го осъзнаваш и се мислиш за нещо повече от другите, пак си е типична Ганьовска черта. Ако беше толкова свестен, току виж някоя жена беше те взела.

19.   18 Такъв Путьо като теб чака и оставя жената да реши да ли ще го вземе. А такива като мене, каквото поискат отиват и си го взимат.

Чингис Хан

20.   19, аз го казах така заради теб, понеже виждам, че нищо не си си взел и остава теб някоя да те вземе, ама и теб не са те взели, като те гледам. Виждам ти колко си си взел. Даже и калайджийка с пари не успя да си вземеш. Аз съм си взел преди доста години, мен не ме мисли. Аз големи деца имам вече. Не търча до Виетнам като теб подир проститутки да ги спасявам от сводници, че да ме вземат.

21.   Никога не се сравнявай с никого, можеш да се сравняваш само себе си сега и миналото, същото е във всяка сфера на живота.

22.   19, Самият факт, че си призна, че всички твои близки и познати ( не знам дали не се сети, че става дума и за родителите ти, братя, сестри и тн.) според теб са такива колко лошо говори за теб самият. Не знам дали си сирак или. Не ми пука. Това си е твоя работа, но много моля не слагай всички българи в една категория, че е меко казано глупаво. А и ако си чак такъв българофоб защо си причиняваш да пишеш на български? Като са ти толкова неприятни всички мои сънародници защо продължаваш да пишеш на този език? Като си родоотстъпник и си скъсал тотално връзката с корените си забрави за нас, прави каквото ти знае главата и не класифицирай всички българи като мърша и тн. Ние българите сме дали много на света. Имаме най-старата национална държава в Европа, която я има и днес. И не само това. Това народ, който е мърша никога не може да го постигне. Ще ти дам един пример от историята ни, а от там на сетне си помисли внимателно. Ботев през 1876г., докато минава през северозападна България едва един човек се присъединява към четата му. В едно от селата, през които минава мъжете се крият и блеят като овце. След 40г. децата и внуците им при Дойран правят съглашнеците за смях. 40г години държавата, църквата, казармата и семейството стоят зад националната кауза и за малко не беше постигната. Сега имаме ли такава кауза? Както каза онзи гнусен боклук, който с кеф бих го вкарал в затвора Соломон Паси "Българската национална кауза е влизането ни в ЕС". Това не е кауза, а ресурс за изпълнението и, ама от соросоид и национален предател друго не се очаква да се каже. Ние сме абсолютно същия народ. Нищо не се е променило. Когато имаме кауза сме силни, когато нямаме ясно.

23.   Много ми е интересно как винаги хвалим другите държави а мразим нашата. Дори и при нас да се случи нещо хубаво пак намираме начин да мразим. Какво като Македония са отстранили Италия от квалификациите. Нали и ние отстранихме световния шампион Германия през 1994 на световното първенство. Имали сме много успехи в спорта, но няма кой да се сети за тях. Разбира се всичко е временно и както имаме силни години така имаме и слаби години. Македония днес побеждават а утре няма. Сигурно и те говорят за нас как сме по- добре от тях а те са много зле.

24.   Вярно, че Хърватия са по- добри от нас на футбол, но това, че играха финал беше на късмет както и нашето четвърто място на световното първенство в САЩ. В следващи първенства няма да стигат до полуфинал или финал. Всеки национален отбор си има възходи и падения.

26.   22 хайде пак глупавите опорки с предатели, родоотстъпници и такива глупости. Еми и аз не харесвам повечето българи. Природата ни е красива, наистина е така. За култура няма да говоря - масовата ни култура е супер неприятна - все едни и същи ТВ водещи, актьорчета и певци, все връзкари.