Споделена история от Други

Как да спре да ми пука
Като бях тинейджър приятелите ми казваха, че съм непукист. С годините започна да ми пука все повече и повече. Чак стана голям проблем за мен.
Поел съм да плащам на майка ми сметките. Не защото тя ме кара, просто се изнервям. Тя даже ми дава парите после. Предлагам ѝ като ходя да плащам моите да плащам и нейните и тя не иска. Знам че ще ѝ спрат телефон/ток ако не го направи и тя чака буквално до последния ден и пак отлага. Аз обаче го мисля през цялото време. Не знам защо. Не е мой проблем ако ѝ спрат телефона или тока. Просто все притеснявам, а на нея не ѝ пука ама хич.
Същата работа по улицата като видя някое животинче. Имаше едно коте пред къщи. Много сладко и все идваше при мен. Аз гледах да стоя далеч, щото ако го погаля и ще го взема. А имам две котки и две кучета вече осиновени! Не мога повече. Писах във фейсбук за него, но никой не го взе. Един ден го намерих прегазено. От тогава не мога да спра да го мисля. Чувствам се сякаш аз съм го убил. Сънувам го, обвинявам се.
И последен пример - клиенти от една фирма ми превеждат пари, които трябва да ползвам за конкретни неща. За тия пари трябва да се подпише предварително договор за какво са и как могат да се ползват. Без договор - просто са ми превели пари и мога да си купя каквото си искам. Та шефа на тая фирма ми превежда парите, но без тоя договор. Напомням му, че е важно. Не за друго - ако неговите шефове го хванат не само че ще го уволнят ами могат да му съсипят живота независимо че аз не съм злоупотребил. Първоначално си казах, че не е моя работа, ще чакам да се сетят сами. Ама те не се сещат. Пиша им - били забравили. Вече месеци го влачат това. И не е моя работа да им напомням, но не мога да се спра. Направо откачам! И не знам защо ми пука.
И това е през цялото време. За всички съм така и имам чувството че ще се поболея. И не знам как да го изключа това. Някакви съвети имате ли?

Коментари

1.   Това е много сладко и бих искала да имам такъв човек до себе си като теб.

2.   Благодаря за хубавите думи! Няма да показвам на жена ми, че ще ме бие!
Колкото до другото - може да звучи сладко, но честно казано си е тормоз за мен. Може би най-разумно би било да посетя специалист по повода.

4.   И аз съм така и на всичкото отгоре съм много чувствителен и емпатичен към хората, усещам енергията на хората и тя ми влияе. Напрягам се много от определени модели на поведение, да кажем - идиотски. Аз мисля, че няма как да си непукист, поне в България. Просто тук за да си непукист, трябва да си абсолютен социопат и психопат. Навсякъде като излезеш се случват някакви несправедливости. Може би решението е да отида някъде на село, да се занимавам с животновъдство и селскостопанство, така ще виждам по-малко хора и следователно по-малко идиоти