Споделена история от Други

Завистта и омразата към по-младите, особено към младите жени
Въпрос към по-старите поколения: Защо бълвате такава неспирна помия към по-младите си колежки, познати и ги обиждате, че са малки? Ами, не, не са малки. Не съдете за другите по себе си. Това, че ВИЕ на 15, 18, 20 години не сте знаели, не сте можели нищо и ръцете са ви били в задника, не значи, че и сегашните поколения са такива. Вашите проблеми и комплекси от младините са си ВАШИ ПРОБЛЕМИ И КОМПЛЕКСИ ОТ МЛАДИНИТЕ. Не ги прехвърляйте на днешните момичета.

Преглътнете факта, че ви е изтекъл срокът на годност. Горчи, но това е истината. С интрижки, завист и злоба няма да се подмладите.

Коментари

1.   Не е вярно, че българите бълват помия по младите. Те бълват помия по всички.

2.   Така е. Особено тук дъртите моми над 40 без мъж и деца, особено много се озлобяват и комплексират по младите майки с деца и таят зверска, чудовищна злоба и завист към тях, защото виждат, че са щастливи и съвсем задоволени от живота си и имат всичко, което те никога не са имали и знаят, че никога няма да имат. Фукат се само с "кариерата" си, която е абсолютно безполезна и вредна за обществото и за тях самите и си мислят, че с нея ще компенсират семейното щастие, уют, топлина и радост, които са незаменими. Само гледат да се заяждат, клюкарстват, интригантстват и злословничат по адрес на всички хора, които са по-щастливи от тях и гледат по всякакъв всевъзможен начин да помрачат чуждото щастие, за да се почувстват те щастливи. Злобни, нещастни, дърти бабички, без личен живот и с по 10 котки, такива и ще си умрат.

3.   Кой те нарани? Кажо си болката!

5.   Българка съм, но ми злобеят млади и местни, тук, на Запад, че освен техния, западен език, говоря още и на английски, български, руски…Такива парчета са ми правили със злоба и злъч, че българинът ряпа да яде!
Не съм нито млада, нито красива.
Просто на по-кадърния винаги се завижда.
Обстановката става отровна и все едно къде се случва, гадно е. Опитаха се да ме натирят, унижат и т.н., но аз реших, че не си струва усилието да си тровя живота с тях и се махнах.
Сега съм на друго място и засега няма подобни ексцесии, да видим.
Мерзавците винаги искат да те смъкнат надолу вместо да драпат да се изкачат на твоето ниво, стара истина.
Като стърчиш с глава над другите, винаги ще гледат да я отсекат.
Затова не бива да се обръща внимание на разни безобразни, а да се търси здрава среда. Аз мисля, че я намерих.

6.   Ти нищо ли не знаеш, автор(к)е? При Бай Тошо си беше друго: и прасковите бяха по две стинки, и на Сульо още му ставаше, а на Пульо мед от путката му капеше.

Сега всичките тея лигльовци дават акъл на новото поколение, че виж колко добре си беше България по тяхно време.

7.   Според мен си попаднал на една малко, но изключително шумна гурпичка хора, които винаги си търсят жертва, на която да си изкарат ядовете. Че знам за какви 15-18 годишни колежки говориш, предполагам някакви сервитьорски истории. Само един съвет - не ходи да казваш на хората, че им е изтекъл срокът на годност или подобни. Така само задълбочаваш кофликтите. А ако са конфликти на работното място, попринцип печелят тези с повече опит и връзки с горните етажи.

9.   Доста помия избълва към хората над 20 години. Усети ли се?

11.   Автор: Аз не обиждам никого над 20, а казвам истината на жените над 30, че са комплексарки, пълни с илюзии. Относно децата, аз също ги мразя, отдалеч ги заобикалям по пътя, че родителите никога не ги възпитават както трябва. Дете е равно на диво копеле, а жена над 30 обикновено е абсолютна мърша откъдето и да я погледнеш. Факти, доказани от времето.

12.   Много лекомислено нахвърляни редове, нищо конкретно.
Съжалявам, но аз нито завиждам на някоя родила млада и зелена и съсипала си тялото си рано-рано, защото с повечето така се случва, нито смятам, че всичко е възраст. Посредствени, глупави и неподдържани млади жени има, колкото щеш. Конкуренцията пт хубави и спортуващи жени драстично е намаляла. Преди 20-25 г девойките и младите жени спортуваха много повече и се поддържаха повече с естествени средства. Родих след 30 и не съжалявам за решението си.
Не пия, не пуша, спортувам, не се тъпча с баници и промишлено количество тестени изделия, ползвам скъпа козметика и се поддържам и никой не ми дава повече от 35, въпреки че наближавам 50.
Годините минават, но е важно какви знания, умения и опит придобиваш през тях.

14.   нямах намерение да пиша коментар, но ... хахах хахха хаххаха по-абсурдо нещо, че жените над 30 са комплексарки, пълни с илюзии не бях чела. Нали знаете, всеки дава това, което има и всеки взема това, което иска.
И на въпроса - "Защо бълвате такава неспирна помия към по-младите си колежки, познати и ги обиждате, че са малки?"
Отговора се намира в изречението - "Дете е равно на диво копеле, а жена над 30 обикновено е абсолютна мърша откъдето и да я погледнеш. Факти, доказани от времето" - защото някои млади са невъзпитани и с органичени мислене. Изпуснати са първите 7 год. от живота на детето, а в следващите то не е изявило желание да се образова и развие интелектуално....
Мога да завърша това, което казвам единствено с "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги" :)

15.   Авторе, ти също ще остарееш. Жена ти и дъщеря ти също. Времето никому не прощава, тъй че имай повече милост към възрастните.