Споделена история от Други

Не ми се гледат филми
Здравейте. От както се помня съм киноман, изгледал съм най-интересните филми на планетата, проучвал съм всеки режисьор, просто бях влюбен в киното и постоянно гледах филми, четях автобиографиите на режисьорите. Четях много кинематографски книги и ми беше много интересно какво се случва зад кадър. Самата работа, актьорска игра, заснемане. Всичко това супер много ме вдъхновяваше, но от 1 година насам не съм гледал нито един филм. Не знам какво ми стана, но изобщо не ми се гледат никакви филми. Според вас на какво може да се дължи това? От една страна не вярвам, че някой може да създаде качествен филм вече, сякаш всичко се изчерпа. А от друга страна имам чувството, че сякаш ние вмомента, реалността в която живеем си е цял филм. Кажете ми някой качествен филм, който би могъл да ми засили интереса? Последно гледах 2 сериала: Mr.Robot и Braking bad и втория ми беше толкова интересен, че вече всички ги сравнявам с него и са ми безинтересни. Сякаш, когато гледаш някакви супер качествени филми, след това нищо не ти е интересно

Коментари

1.   Има сериал за историята преди Breaking Bad - Better Call Saul. Според мен е още по-добър. Даже в неделя излиза последния сезон.

2.   Аз също от 2012 насам нямам нерви да седна да изгледам един филм за час и половина... Не си само ти, авторе. Предполагам причината е, че не се правят качествени филми с оригинални идеи. Матрицата 1 беше иновативна идея. Всичко след това е римейк, копиране и извличане на бърза печалба. Киното сега е повече компютърни ефекти, без дълбок замисъл. Зрелищата се продават най-добре, защоти и сегашното технологично поколение няма критично мислене. Търсят се визуалните ефекти. Никой филм сега няма да ти остави отпечатък в съзнанието, защоти всички са еднакви !

3.   Не гледам филми,тъй като са доста дълги и не ми се занимава

4.   Пробвай да гледаш стари филми, например мюзикъли, където има такива номера и танци, които ще ти скрият шапката, X Factor и България търси талант пасти да ядат пред например Ross Sisters и тяхното буквално кълчене:

https://youtu.be/61cY1ILv60k?t=69

И въобще от 40-те и 50-те има много такива филми, където ще ти падне шапката от шпагати, гимнастика, игра с гравитацията и пеене. Да не говорим за това какви изрисувани са сцените, а тогава всичко е правено на ръка и рисувано, не са разчитали на компютри като сега.
А ето и съчетание на анимация и игрален филм десетилетия преди Заекът Роджър и Спейс Джем:
https://www.youtube.com/watch?v=2msq6H2HI-Y

Други, които казват, че са хубави с по-сериозна тематика са Казабланка, Гражданинът Кейн, Животът е прекрасен.

5.   Филмите не стават. Тек там някой руски, цащото няма педерасти. "Русалка" много ми хареса.

6.   Peaky blinders-сериал. Върховен, страхотна актьорска игра и атмосфера.
Only murders in the building- ненатоварващ, забавен сериал. Хем мистерия, хем крими, хем комедия.Ще има втори сезон.
От по-старите фаворити ми бяха Изгубени и Бягство от затвора. Също и Свръхестествено.
Какви жанрове харесваш?
Иначе наистина не се правят много качествени продукции и като филми и като сериали. Правят се много римейки, екранизации по книги.

8.   Просто от много гледане на филми Допаминовите ти рецептори са се изпържили и не изпитваш удоволствие.

И аз не гледам от няколко месеца, а преди това по време на т.н. ПЛАНдемия на ден гледах по 4 филма.

Breaking Bad си е уникален сериал, по-добър и от Game of Thrones и Vikings.

9.   Breaking bad е шедьовър, гледай fight club, the hatefull 8, адвоката на дявола, фарът, сиянието добри момчета, the machinist, american psycho, къщата която джак построи, коледна песен, american beauty, scarface, the take(като ти харесва br.ba. тоя може да ти хареса много, почва тъпо малко в началото но после става много брутален), челюсти и още много филми. Аз също съм запален кинофен и ценител на филмовите класики, само че аз не мога да си намеря от много време филм който да ми харесва, както ти каза след като си гледал нещо качествено после трудно ти хваща нещо окото, ако не е какво да е. Пък в случай че не ми вярваш за препоръките които ти давам за филми, провери им сюжетите и трейлърите да видиш дали ще ти се иска да ги гледаш, късмет!

10.   Както при всичко, прекалената стимулация не е ок.Като си гледал много е нормално да ти писне. Хвани прави нещо, което те радва и в което си добър. Научи се да се наслаждаваш на спокойствието, когато не правиш нищо.

11.   Гледай: the light house или wings of desire

12.   Автора съм. Гледал съм ги номер 9. Аз като казах, че съм гледал много филми, са наистина много. Не вярвам да има вече някъде велик филм, който да не съм гледал. На мен любимият ми режисьор е Тарантино, а любимият ми филм е Седемте Самурая на Акира Куросава. Други мои любими са: Сериала True Detective (първа част), Филма "Se7em", просто велик. Сериала Game of Thrones всеки го вижда от различен ъгъл, според мен малко хора могат да видят колко велик е всъщност, защото за да го видиш в пълния му блясък е необходимо да си чел доста средновековна история. Властелинът на пръстените също ми е един от любимите. Друг сериал, който също ми е любим е "Параграф 22", книгата също е велика. :-) Някой ако не е гледал някой от тези шедьоври, значи е живял напразно. А номер 8 е прав, точно от толкова много стимулация на допамина и от прекаляване с киното съм стигнал до това положение

13.   Гледай филмите на Кейт Бланшет, особено последния й - "Тар"!!!