Споделена история от Други

Защо за всяко нещо има приложение
Прави ми впечалтение, че постоянно агитират хората да си инсталират някакви приложения на телефона. За А1 приложение, за букмейкър приложение, за банката приложение, за да отидеш до тоалетна приложение, Лидл даже отстъпки ти правят, ако си инсталираш тяхното приложение. Какъв е тоя зор да си инсталираш 1000 ненужни боклука на телефона? Аз пък не искам да си инсталирам 1000 неща на телефона си. Ако пък не дай си Боже си сменя телефона, трябва да си пусна отпуска да си инсталирам всяко приложение наново. Не може ли просто да се направят сайтовете по-удобни, така че си ги ползваш директно без приложения? На компютъра как няма нужда от приложения, за да гледаш клип примерно? Защо трябва да ни затормозяват с тия приложения и да ни досждат постоянно какво да си инсталираме? Ако е за да ти събират данните и да те таргетират по-лесно като потенциален клиент, защо не го направят през мобилните страници? Да ги направят с регистрации примерно. То вече за да пръднеш, приложение трябва да имаш. Без приложение на можеш и да пръднеш вече. Не знам как сме се оправяли преди без приложения просто. Добре, че ги измислиха, че да можеш да си напазаруваш, разбираш ли?

Коментари

1.   Ти сам си отговори на въпроса - за повече контрол и събиране на информация от клиентите. А иначе и ти си малко краен - то и без интернет сме се оправяли, ама и ти драскаш и споделяш в момента мислите си в мрежата...

2.   1, интернета е необходимост и улеснение, но приложенията под път и над път са безсмилени и безполезни. Така че метафората е неуместна.

3.   Защото идеята е че хората, като си инсталират приложението на даден сайт, то ще влизат често в този сайт понеже хората ги мързи да използват браузъра на смартфона си и за тях е много по-лесно да натиснат върху приложението на тяхната банка и т.н.
Отделно и така големите компании събират данни и верни потребители, които използват всеки ден тяхната услуга.

4.   Малко е смешно и няма да повярваш, но причината е за да се намира работа за разни "мениджъри на проекти" и "разработчици на приложения". 2/3 от заетите в ИТ секторът не стават за чеп за зеле и затова бичат "приложения", които се правят за седмица две. Жената е човешки ресурси в една от немските бакалии у нас. Идея си нямаш колко народ се занимава с това.

5.   Нямам нито едно от приложенията и си живея нормално, ползвам А1 и понякога пазарувам в Лидл, повярвай може и без приложение, виж букмейкър не ползвам, но всеки с нуждите си.

6.   Голяма си драма, честно. Ако не искаш приложения, не качваш приложения и толкова. Аз нямам приложения на мобилните оператори, нито на букмейкърите, ното на Лидъл. Имам на банкта си, защото я позлвам редовно, а е много по-удобно, да направя транзакция от телефона си.

7.   БРАВО за темата! Най-после една наистина смислена тема.
Аз лично предпочитам да си правя всичко през лаптопа.

8.   За прехвърлянето - става лесно за секунди.. отново с приложение. Иначе за какво са ? За улеснение и бързина. Картите ми са на едно място, плащания, услуги, всичко. Това, че вас ви мързи да се дигитализирате, не означава, че това е нещо лошо. И да, ако има и приложение, което ми бърше г*за и него ще използвам. Ти като искаш не използвай нищо, чакай на опашки, пращай си в брой или си мъкни кредитната карта, изпъскай промоции и прочие, аз ще си мъкна телефона, ще си плащам сметките от леглото.

10.   8, заяждаш се, без да си разбрал темата. Никой не е казал да се блъскаме по опашки, а че същите неща могат да се правят, без да се инсталират 15 боклука, които да ти затлачват телефона. И за това, че никоя фирма не работи по това да оптимизира и да направи удобните сайтове, а просто бълват едни приложения.

11.   Номер4 казва много вярно нещо.