Споделена история от Други

Моля, помагайте
Здравейте
Интересно ми да споделите вашия опит, съвети ( "+" и "-") и всичко което се сетите, относно една идея която напоследък ми се върти в главата. А тя е : От едно известно време Facebook е залят с ръчно изработени продукти, и идеята ми е дали това ще проработи и в чужбина, т.е. да изработвам нещо или дори да купувам готови и там да продават. Имам познати които живеят в чужбина и си мисля, че ще са съгласни съответно срещу % печалба и за тях. Далече съм от мисълта да забогатявам, просто да изкарвам допълнително средства. Ако има хора които се занимават с това нека ми пишат, всяка информация ще ми е от полза. Благодаря предварително на отзовалите се.

Коментари

1.   В чужбина всичко е по- евтино от в България- храна, козметика, дрехи, аксесоари т.н. Не знам какво би продавала за да печелиш нещо.
Единствено за злато се сещам в момента, че може да имаш печалба да продаваш в чужбина, но дори сама да го изкарваш навън, има таван на определени грамажи като лични накити дори.
По едно време продаваха гоблени от България, но вече и те не вървят защото вече дори в китайски магазини можеш да си купиш гоблени и евтинки. По- скоро мисли за обратният вариант, да купуваш от чужбина и да продаваш в България.

3.   Ръчно изработените изделия от дърво и глина, както и мебелите от плътно дърво (но не ПДЧ - плоча от дървесни частици), са много скъпи във Финландия. Разликата в цените е около 5-20 пъти в зависимост от изделието. Там хората от средната класа и по-заможните купуват какви не щуротии, защото им е скучно и 10 месеца в годината е зима.
Една никаква холна масичка от ПДЧ с производствена стойност 30 лева там се продава за 400 евро, а България подобни са по 100 лева. Маса от плътно дърво е 2000-3000 евро, а у нас е 450-600 лева. Бяла порцеланова ваза за цветя е 100 евро, а в България подобна е 20 лева. Висящ ратанов стол е 3000-6000 евро, а в България същият е 300-700 лева.

В Германия обаче има всякакви китайски ментаци и там едва ли може да се пробие с подобен успех, както във Финландия.

- Кифлоприземител