Споделена история от Други

Последно писание
Това е. Загубих най-добрите си онлайн приятели, нямам почти никакви в реалния живот. Преди няколко дни близък приятел се опита да се самоубие и сега ще ходи в психиатрична болница. Трима не отговарят от много време. Днес най-добрия ми приятел ме блокна. Не мисля, че ще ме ънблокне. Не ми остава нищо. Разбрах че баща ми изневерява от доста години и това ме съсипва допълнително. Училище е пълно мъчение само по себе си. Сбогом жесток свят!

Коментари

1.   Всеки на твоите години, а и не само е изпадал в такива ситуации.
Хубавото на това е, че ти дава възможност да научиш нещо и като излезеш да си по силен. Само, че ако няправиш някоя глупост, ще си откажеш всичкото щастие, което ще имаш възможност да изживееш един ден. Някой неща не зависят от нас, така, че не се обвинявай за това което е извън твоя контрол и не бъди глупав.

2.   Имаш най-добър приятел - само погледни в огледалото. За момента ти бъди най-добрият си приятел. След това ще се появят и други приятели.
И аз в ученическите си години имах малко приятели. И сега, години след дипломиране от университета, не е по-различно. Истинските приятели са малко, защото човек не може да създаде смислени и дълбоки отношения с всеки... Забелязала съм че всеки път когато някой мой приятел (или "приятел") си отиде от живота ми, когато пътищата ни се разделят по една или друга причина, друг нов човек се появява в живота ми. И може би един от тези нови хора ще остане за по-дълго, евентуално за цял живот.
Приятелството се гради с времето. Не всеки човек може и иска да влага време и усилия, за да изгради приятелство. Особено на вашата възраст, когато отношенията се променят бързо.
Това момче, което ще постъпва за лечение - когато разрешат посещения, иди да го видиш, вдъхни му надежда, бъди му приятел... А ти не прави глупости. Някой, някъде има нужда да му бъдеш приятел.