Споделена история от Други

Малки котенца
Здравейте!Искам да попитам хората с домашни котки, кога може да се пипат техните малки.Ние имаме котка на 9 месеца с 2 малки котенца които са на 3 седмици.Може ли да се пипат или майката ще ги изхвърли?Котката е извън къщата а вчера намерихме и къде са малките ѝ.

Коментари

1.   Трябва да са много, много време опипвани, за да си променят миризмата до толкова. Повечето котки не ги изхвърлят, а ги местят на друго място, защото разбират, че някой е имал достъп до децата й. Но това е вашата котка, тя ще усети точно на стопаните си миризмата и не би трябвало да има проблем. Все пак е добре да е в нейно присъствие. Ако искате да ги снимате и обявите за подаряване и/или да видите какъв пол са.
Това е моя опит (а на толкова котета съм търсила осиновители, т. к. родителите ми имат котка на село, но все се отлага кастрирането й).

2.   Не ги закачайте 2- 3 месеца. Това е периода в който майката освен, че още ги кърми, ги и учи, а и е в постоянен стрес да ги опази. По- добре помогнете на майката, като и оставяте наблизо храна и вода (на сянка и водата да се сменя поне два пъти на ден) за да не се налага много да се отдалечава от малките. Може също да им сложите нещо мекичко за легло, отново- на сянка.
Големи сладурчета са особено като са малки, но се въздържайте. Скоро ще започнат да тичат и дивеят, тогава ще можеш да им се радваш и по- отблизо и да си играеш с тях.

3.   Това е мит.

4.   Не е никакъв мит, преживял съм го всичко на живо. Никога не съм се занимавал с животни, но в една забутана сграда, котка си е родила 3 котета. Едното е паднало в един процеп и майката не може да си го извади. Чух писукането му, и незнаейки как да действам, бръкнах и с гола ръка(а ебило груба грешка) и извадих котето, но когато го сложих при другите, майката веднага го изхвърли, а беше много мъничко още сляпо, може би на седмица. Нямаше какво друго да направя, с внуците започнахме да го храним с адаптирано мляко с биберон, така го спасихме. Сега е смел котарак, така се привързахме, че нито аз мога без него, нито той без мене, истински приятел ми е. Според мен, не пипайте малките котета, когато са отбити, те сами ще дойдат при вас.

5.   От писателката...Стигнахме до консенсус със семейството ми че другата седмица вече ще ги галим и ще си играем с тях.Все пак благодаря за съветите ви!